JD 630 Yulaf Bicimi

Emektar Jd 630 ile yulaf bicimi. Makina iş yaptirdigimiz bir yakınımıza ait. Türk tarımının emektarlarindan. Hala yöremizde yaygın. Burda bizzat kendim bicim yaptim. 20160624_171528.jpg20160624_171521.jpg20160624_171538.jpg

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bereketli olsun kolay gelsin. Eski makinalarla iş yapmanın zevki başkadır. Bunun daha modernini neden ülkemizde yerli olarak yapmazlar. Makina ebatları olarak ülkemiz şartlarına ideal bence. Her yıl dünya kadar para yurt dışına akıyor yazık günah.
Bende aynı fikirdeyim. Bunun üst modeli olan 955 i yeni , bir kabin ve kıyıcı calistrabilecek 180-200 bg civari bir motor ve tork koy , bunu yerli üret. Peynir ekmek gibi satar. Lakin demekki ürettirtmiyorlar! Lisans vb sebeplerden dolayi.

• Beğen
Tepkiler: muhammed85
Güzel paylaşım Ufuk Hocam, arpa üretiminde istikrarı yakalarsam bi delilik yapıp alcam bunlardan bi tane.
Cok uygun bunlarin fiyatlari 15-17 bine gayet guzel ve temiz alinir ama bana sap kiyici takilabilecek birsey lazim oda butceyi arttiriyor abi. Ileride kismet neden olmasin icimizde bu heves var bakalim :)

Güzel paylaşım seviyorum bu tarz konuları.Mustafa ya katılıyorm.mekanik bile olsa sağlam olduktan sonra 630 yada 955ayarı bile yerli bi makina olsa kendi işini yapan herkes bitane dusunur
Bende meraklisiyim bu bicer isinin cocukluktan beri , şu ana kadar bir cesaret edip edinemedik o ayri mesele. Bakalim onumuzdeki seneler ne gostericek insallah nasip olur bizede.