İtiraf Ediyorum.

Ynt: İtiraf Ediyorum.

bundan 18 -20 yıl önceydi Toros u sıfır çekmiştik koltuktaki poşetler duruyodu daha , babam adanadan köye yeni geldi arabaya bindim yıkamaya götürdüm kuyunun yanında dut ağacı vardı gölgesine çektim bi güzel yıkadım bu arada mahalledeki kızlarda kuyuya su çekmeye geldi :D kızlara hava olsun diye geri geri pati çektirecem yerlerde ıslak iyi bi aragazı ani bi kalkış dut ağacınıdogru istenmedik bi kayma ve ön köşe tık yumurta girmez bi çökük oldu kırmızımtırak bi de renk oluştu eve geldim arabayı park edip kimseye bişey demedim.. daha sonra gördüm ki babam arabanın yanında benim vurduğum yere bakıyo kasabada tüpçünün önüne durmuştum galiba buraya tüp değmiş diyo bende geldim baktım ve kesin öyledir dedim olay kapandı bilmiyoki pati çektirirken dut ağacına tosladık yıllar sonra itiraf edim bari cçr-*-s

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

gezegen link=topic=53066.msg808482#msg808482 date=1386781929' Alıntı:
bundan 18 -20 yıl önceydi Toros u sıfır çekmiştik koltuktaki poşetler duruyodu daha , babam adanadan köye yeni geldi arabaya bindim yıkamaya götürdüm kuyunun yanında dut ağacı vardı gölgesine çektim bi güzel yıkadım bu arada mahalledeki kızlarda kuyuya su çekmeye geldi :D kızlara hava olsun diye geri geri pati çektirecem yerlerde ıslak iyi bi aragazı ani bi kalkış dut ağacınıdogru istenmedik bi kayma ve ön köşe tık yumurta girmez bi çökük oldu kırmızımtırak bi de renk oluştu eve geldim arabayı park edip kimseye bişey demedim.. daha sonra gördüm ki babam arabanın yanında benim vurduğum yere bakıyo kasabada tüpçünün önüne durmuştum galiba buraya tüp değmiş diyo bende geldim baktım ve kesin öyledir dedim olay kapandı bilmiyoki pati çektirirken dut ağacına tosladık yıllar sonra itiraf edim bari cçr-*-s
Yıllar sonra söylede arasıra akşamlaı anlatır gülersiniz

gezegen link=topic=53066.msg808482#msg808482 date=1386781929' Alıntı:
Abi Bu Arada Sizin Torosu O Yıllarda Günümüzün Parasıyla Kaça Aldınız?

2006 da reno kangoo almıştık çok gezmekten yakıt yetişmiyodu babamdanda sürekli harçlık istiyemiyodum doğal olarak ozamanlar mf 165 lik vardı babam evde olmayınca deponun musluk vanasını açıp 4- 5 litre mazot alıyodum bunu bi kaç ay haftada 2 defa olmak üzere yaptım.. cçr-*-s babam da garibim benden süphelenmiyoya oğlum traktör çok yakıyor ustaya götür bi baksın sibop ayarımı bozuk pompa enjektördemi sıkıntı var gerekirse pompayı enjektörleri söktür ayar yaptıralım kayseri sanayisinde demezdi..tmm dedim aldım traktörü ustaya götürdüm zaten sibop ayarı istiyodu traktör geçmiş gün 30 lira para verdim de olay kapandı..yoksa pompa enjektör usta parası derken adama yediğim halt yüzünden baya bi masraf çıkacaktı karış-*-s

5-6 yaşlarındayım önden babam 240 6 ton çakıl yüklü remorkla babamın arkasında dedemle ben arabayla bizim arkamızdada komşu 240 la ondada 6 ton çakıl var yukuş yukarı çıkmaya başladık ben camdan arkaya bakıyodum allah allah bizim komşu ileri gitcegi yerde traktörle geri geri gidi yodu hemen dedeme söyledim dedem aynaya baktı traktörü geri kaçırıyor ! dedi sonra durduk adamın yanına gittik yolun altı 3 metre kadar dikti remork oraya düşmüş traktör yolda dimdik kalmış adam traktör geri kaçarken atlamış motordan komikti yahu remork aşağıya düşmüş motor yolda dimdik kalmış :)

okuladahi gitmiyordum gamber emmivar bizim çiftliğegeldi jondere traktörüvardı hala kullanır traktör bırakıp e 5den aksaraya gitti biz önce ön farlardan başladık ilk önce dış camı sonra içindeki ampulleri kırdık tam arka fara geçmiştikki annem bizi gördü ahha moturun lambalarını kırmışlar demesin dedem elinde çaybardağıyla bir çıkdı vay eşşolueşşeklerdedi bardağı yere bir çarptı biz dabanları yağladık tabiii geçsaate kadar gelmedik eve gamber emmi gece gece farsız köye nasıl gitti bilmiyom

Daha çocuktum, Steyr 8073 ile balya almaya gitmiştik, traktörü bana verdiler. O yaşların şoförlük tecrübesi ile tam bilmiyordum. 'yürü' deyince 1. vitese alıp debriyajdan ayağımı birden çekip gazı kökledim. Römorktakiler kendini nasıl topladı bilmem ama 'yavaş' diye bağırınca gazı tamamen saldım, herkes öne geldi. Sonunda 'xhdydythgxgdxdxd' falan dediler, bıraktım direksiyonu. :)

Fiat 415 ile buğday almaya gitmiştim. Römork damperli ağzı açık çeki vardı. Tarla yolları keskin virajlı. Biçer bizim tarlayı biçmiş yanaşmaya gidiyordum. Biçerin kabinden el-kol hareketleri yapılınca farkettim, arkada römork yok, görünürde de yok. Geri dönüp 10 dk aramayla buldum, bu seferde kaldıracak zincir, demir vb. almamışım. Daha da güzeli araşı park etme ayağı bozuktu. Diğer traktörlerden zincir alıp, römorku takoslayıp kaldırdım ama zaten akşamüstü yarım saat bekleyince biçer millet baya homurdandı..

Daha neler var neler...

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
sene 2002 filan saman yapıyorum gece artık uykusuzlukdanmı yorgunluktanmı bilmem saman makinasının arkasından saman romorku cıkmıs farkında degılım o sırayı dıger sıraya gırdım romorkun yanından gecerken fark ettım :D romork orda duruyo arkada yok havaya gıdıyo samanlar makınayı oraya bırakıp romorku takıp eve gıtmıstım korkmustum ama bırı fılanmı geldı dıye.Kimselerede demedım

sanıyorum ki daha okula gitmiyodum şimdilerde zor sığdığım mf 175 e o zamanlarda ayağım gaza yetişmiyodu daha herneyse tarla dolaşmaya diye çıktık amcaoğlu amcama çok ısrar etti verelim diye neyse kıramadı oda başka bi tarlaya geçerken su kanallarına giriyoduk amcam el frenini çektide durduk :D bu yazda sılaj çekerken arkadaki römorkun ilaveler fazlaydı arka görüşü yok direksiyonu sola kırmamla brodwayla kafa kafaya geldik içindede yaşlı bi amca baktı baktı biraz sövüştük tabi :D yine bu yaz arkamda boş damperli damla sulama borularını almaya gidiyorum kestirme diye bağlardan ineyim dedim bi yeri fazla dik 1. vitesle iniyorum sonuna geldim nerdeyse tam bayırın bittiği yerdede viraj vardı vites değiştiriyim dememle kendimi virajda bulmam bir oldu fren falan zar zor taktım 2. vitese :D

sene 2002 filan saman yapıyorum gece artık uykusuzlukdanmı yorgunluktanmı bilmem saman makinasının arkasından saman romorku cıkmıs farkında degılım o sırayı dıger sıraya gırdım romorkun yanından gecerken fark ettım :D romork orda duruyo arkada yok havaya gıdıyo samanlar makınayı oraya bırakıp romorku takıp eve gıtmıstım korkmustum ama bırı fılanmı geldı dıye.Kimselerede demedım
😂😁😀😁😀 ulan arkadaş

Ne güldüm ya Allah iyiliğini versin [emoji23]

Bende birgün 285 le çıktım tarlaya ot tırmıkları oluyor ya 4 tekerlekli hani
Onunla yonca tırmığına yaşım 14 valla motorla oynuyorum işi sonra hallederim diye neyse bi ileri bi geri hızlı gidiyor frenliyorum daire çiziyorum. Derken geri vitesten 1 e takarken 3 e geçti vites daha çıkmıyor karıştı vites [emoji4] saate baktı en az 2 saat oynamışım korktumda başladım seri 3 le otu tırmıklamaya toz duman birbirine geçmiş öle tırmık çektim bi 3 saat kadar sonra amcamı aradım anahtar Getir vites karıştı diye geldi bi güzel kalayladı beni [emoji23] kaç saattir yarı bile olmamış tarla ne yapıyordun ki sen [emoji6] neyse kendim söktüm vites topuzunu dişliyi boşa aldım yaptım tamm anahtar bende kalsın dedim gidinsiz halleder gelirim öle bi gündü işte [emoji4]

Ne güldüm ya Allah iyiliğini versin [emoji23]

Ama abiler takviye 1 ile giden makinanın arkasından römork nasıl çıkar tamam pim takmıyorum yavaş gidiyorum diye ama nasıl korktum bana sorun römork ü da bırakıp gidecektimde babam kızar diye birakamadimda anlatsam kimse inanmaz içimde korku ile nasıl taktım nasıl ordan uzaklastim bilemiyorum...Ama o günden sonra yavaş da gitsem hızlı da hep pim takarım.

:) :) arkadaşımın saman römork tekeri işine dönmüş. Köye giriyor teker patlak haberi yok biri uyarıyor amcasıyla tekeri söktük baktık iç lastik yok amcası söyleniyor bu nasıl iş diye patladığından haberi yok lastik yanaktan çıkıyor içi düşüyor lastik janta geri oturuyor ben şahsen görmesem inanmazdım. İç lastik sibop kopmuş halde yolda denk geldi :)

Bikacsene önce köyden biriyle bizim ilçeden köye gelcez traktör le arkada 2 tekerli romork takılı aksam olmak üzere öyle bi yağmur yağıyor ki yola çıkmak imkansız açık traktör kasım ayı hava buz gibi baktık yağmur durmuyor gece çıktık yola yol 18 km köyden birinin romork ta pazar eşyaları var biz köye bi geliyoruz tam gaz da normalde 20 dk sürüyor yol yolda bikaç bozuk yer var her yerde tam gaz bozuk yerden geçerken romork çıkmış biz köye vardık köyün girişinde arkadaşın ev yol kenarı camın altında durduk bi korna geldik hersey leri al nerde el hareketiyle romorku gosteryor iyide traktorda romork yok arkasını bi döndü romork çıkmış suçuk gibi ıslandık derken tam gaz geri allahtan arkamızdan başka gelen olmadı gittik romorku takip geri geldik