İlk defa biçerdöver alıcaz bilgi verirmisinz

26.11.2017
26
15
54
tokat

İlk defa biçerdöver alıcaz bilgi verirmisiniz

Merhaba arkadaşlar ilk defa biçer alıcaz tc56 veya 5070 hangisini önerirsiniz lütfen belirtiniz tokat ta çalışıyoruz arazi şartlarımız biraz rampa ve tarlalar 10 ila 20 dönüm yıllık 3500 dönüm biçeriz

Arkadaşlar sizce arazi şartlarına bakılırsa 4 km hızla biçilse günlük kaç dönüm biçer lütfen belirtin

Biçerdöver buğday arpa ve ayçiçeğinde çalışıcak

Öncelikle belirteyim, babadan beri bu işi yapıyoruz.
TC 56 1993-2007 TC 5070 2008-2014 (2014 YILINDAKİLER 5.80 KASASINDA ÜRETİLDİ) üretilen makinelerdir.
Piyasada en düşük TC56 30.000 euro ve en düşük TC5070 60000 euro (belki daha düşük fiyatlı hurdalara vardır!) fiyatıyla satılıyor.

Euro bugün 4.7 TL ise 30000x4.7 = 141000 TL en düşük TC56
60000x4.7 = 282000 TL en düşük TC5070 demektir.

Senede 3500 dönüm yer biçilecek demişsiniz. Hepsini buğday kabul etsek ve hadi biçim fiyatı da 20 Lira olsa,

3500x20 = 70000 TL ciro

3500 dekar için 4 ton mazot 5x4000 = 20000 TL
en iyi halde 2000 Yedek parça
gres, yağ vs. için de 1000 TL
Eğer şoför tutarsanız en az 10000 TL
70.000den kaldı 37000 TL...

Yılda 37000 lira ile 141000 veya 282000 lira ödenir mi sizce?

Lafın özü hem ilk defa hemde arazi azlığı nedeniyle alın temiz bir JD 955 veya NH 1545 (30000 - 50000 arası çok temiz bulunur) 3500 dekarı güle oynaya bitirir.

Bende 83 model 8060 var, 35 günde tek şoförle 50000 dönüm yer biçiyorum, 5070 olan komşu da aynı biçiyor. He yeni mi evet yeni, toz yok, ses yok, arıza az ama 280000 be kardeşim, mazot olmuş 5 lira, euro olmuş 4.7 lira, o makine ödenir mi hiç???

Bunlar sadece benim kişisel görüşümdür, miktarlarda belki değişiklik olabilir......

Benim kendi tokatta biçeceğim yer 3500 dönüm oda müşteri eş dost akraba biçtiricek kendi tarlalarımda dahil 3500 dönüm benim kardeşimde biçercilik yapıyor 5070 var urfa diyarbakır mardin malatya oralarda iş var bende gitsem 25 günde kaç bin dönüm biçerim ? Ben forum başlığında bunu belirtmeyi unuttum yoksa sizde haklısınız 3500 dönüm için tercihim NH1530

Müşteriler sırada tarla başında bekliyor, ekibin 18 saat durmaksızın çalışacak, hiç arza olamayacak, hiç yağış yada olumsuz hava koşulu olmayacak, hiç ciğ düşmeyecek, kulanan kişiler profosyonel kişiler sayıyorum
Günlük 250 dk yer biçersin, gerisini kendin hesapla

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve abici
Benim kendi tokatta biçeceğim yer 3500 dönüm oda müşteri eş dost akraba biçtiricek kendi tarlalarımda dahil 3500 dönüm benim kardeşimde biçercilik yapıyor 5070 var urfa diyarbakır mardin malatya oralarda iş var bende gitsem 25 günde kaç bin dönüm biçerim ? Ben forum başlığında bunu belirtmeyi unuttum yoksa sizde haklısınız 3500 dönüm için tercihim NH1530

Abicim, eğer yazdığın yaş doğru ise benden 17 yaş büyüksün, asla ukalalık veya akıl veriyormuş gibi sayma lütfen. Ne iş yaparsan yap bildiğin işi yap, yoluna altın serseler bile bilmediğin işten uzak dur derim öncelikle. Ben vallahi ne hayallerle 50000 liralık biçer alıp sonrasında 150000 liralık tarla satıp ödeyemeyenler gördüm. Bu meret ticari taksi gibi veya market işletmek gibi değil asla. Bunu aldımı hem usta, hem şoför, hem esnaf hem de seyyah olacaksın, evin römork, banyon köy çeşmesi olacak. 20 lira için 250000 lirayı dağ bayır, ova çayır demeden gezdireceksin, yeri gelecek paranı alamayacak, yeri gelecek basit arızayı bulamayacaksın. Hem birader yapıyor diyorsun, sormana bile gerek yok, sezon sonu başı dik, yüzü ak ise hiç durma çek kredi al, ama başı önde aklı dünde ise hiç durma kaç uzak dur derim. Hayırlı akşamlarınız olsun inşallah.

Biçerdöveri kırşehirden alıcam oradakiler daha bakımlı tertemiz 2. Tercihim yozgat
Yozgatta doğan galeri var guzel temiz bicerler denk geliyor bir bakın oraya da. Ayrıca doğuda patozlu bicerdover çalışıyor artık. is bulabilirseniz gidin tabi makinenin parası çıksın, hatta tc56 alırsanız mısır biciminede gidin

• Beğen
Tepkiler: MURTKAYA
Abicim, eğer yazdığın yaş doğru ise benden 17 yaş büyüksün, asla ukalalık veya akıl veriyormuş gibi sayma lütfen. Ne iş yaparsan yap bildiğin işi yap, yoluna altın serseler bile bilmediğin işten uzak dur derim öncelikle. Ben vallahi ne hayallerle 50000 liralık biçer alıp sonrasında 150000 liralık tarla satıp ödeyemeyenler gördüm. Bu meret ticari taksi gibi veya market işletmek gibi değil asla. Bunu aldımı hem usta, hem şoför, hem esnaf hem de seyyah olacaksın, evin römork, banyon köy çeşmesi olacak. 20 lira için 250000 lirayı dağ bayır, ova çayır demeden gezdireceksin, yeri gelecek paranı alamayacak, yeri gelecek basit arızayı bulamayacaksın. Hem birader yapıyor diyorsun, sormana bile gerek yok, sezon sonu başı dik, yüzü ak ise hiç durma çek kredi al, ama başı önde aklı dünde ise hiç durma kaç uzak dur derim. Hayırlı akşamlarınız olsun inşallah.
Haklısın yiğenim şoförlüğüm var 2004 ten beri sürüyorumda yav patoz taktırsam nasıl olur onun için 2-3 adet römork 2 traktör 2 eleman gerekiyor benim 1 oğlum var 19 yaşında

Haklısın yiğenim şoförlüğüm var 2004 ten beri sürüyorumda yav patoz taktırsam nasıl olur onun için 2-3 adet römork 2 traktör 2 eleman gerekiyor benim 1 oğlum var 19 yaşında

Abi 2 traktör 1 biçerdöver, en az 3 şoför demek. Adam potozlu biçer şoförlüğü için sezona 15bin para istiyor. römorklar 10ar binden 30bin, traktörler en az 30ar binden 60bin etti mi sana 90 bin, ne için römorku 150 olan saman için 90 biç römork traktör, 250 300 bin biçer döver. Şoför dersen, ne sigarası biter ne izni, ne pişirdiğini beğenir ne lokantadan geleni... Bu mesleğin değeri eskidenmiş. Bizim köy 17000 dekar ekili araziye sahip, eskiden adanadan gelen 3 adet JD 630 50 günde biçiyordu. Tarla sahipleri 3 4 tarla önceden tarlasının başına gelip bekliyor ne kavgalar oluyordu. Şimdi köyümüzde 7 tane biçer var, 2 3 de dışarıdan geliyor harman 20 gün sürüyor. Tarla sahibini tarla başında gel hadi diye arıyorsun, şimdi işim var sonra biçelim diyor, yada sen köyün arkasında biçim yapıyorsun, arayıp ticari taksi çağırır gibi hadi gel köyün önündeki tarlayı biçelim diyor. Tablo yere sürünüp giderse, tarla 2 3 dekar düşük çıkarsa fiyatta 1 2 lira aşağı olursa tarla sahibi gönlünden kopup yemek getiriyor... Bizim orada birine beddua edeceksen Allah seni biçerci yapsın de derler abim...

Arkadaşlar bizimde biçerdövere ihtiyacımız var. Yılda kendimizin 500 dekar yeri olur. 955 işimizi görür diye düşüyorum. Ama biçer şoförlüğünü yok. Yeni başlayan için sıkıntı olur mu. Ne dersiniz.
Makinayı aldıktan sonra sade kendi yerimi biçerim olmuyo eş dost akraba geliyo mecburen onlarınkinide biçmek zorunda kalıyosun.
Ve biçer şoförlüğünüz ve ustalığınız yoksa ilk sene iyi bir şoför tutup işi öğrenmeniz gerekir.
Ama bu devirde eski makinalara şoför bulmak büyük sorun.