HAZİNE ARAZİSİ KİRALAMA

14.04.2012
141
57

arkadaşlar bu hafta tarım ve hayvancılık yapmak için iki ayrı hazine parselini kiralamak için dilekçe verdim devlet açısından bisorun yok size kiralayabiliriz dediler lakin parsellerden birinin tamamı başkası tarafından yıllardır ekiliyo birtaneside kısmen ekiliyo buraları kiralamam bi sorun olur mu acaba

arkadaşlar bu hafta tarım ve hayvancılık yapmak için iki ayrı hazine parselini kiralamak için dilekçe verdim devlet açısından bisorun yok size kiralayabiliriz dediler lakin parsellerden birinin tamamı başkası tarafından yıllardır ekiliyo birtaneside kısmen ekiliyo buraları kiralamam bi sorun olur mu acaba
Kullananlar şayet düzenli biçimde gerekli yerlere kira bedeli yatırıyorsa zaten sizede kira yapmaları zor.
Ama kullanalar kira bedeli vermeden ekim vs yapıyorlarsa size kiralıyabilirler.
Her iki şekildede karşı tarafla kötü olmanız söz konusu.

Burayi kullanan kesin kacak olarak kullaniyo simdi bizim koydede 90 dekar tek parca var bizimde orda 6 dekar yerimiz var orasi hazineye ait oldugu icin kimse kullanmiyo kavaklik olmus simdi satisa cikiyo sen orayi kiralarsan kullananlar sıjinti yaratir hak sahibi onlardir belki bizim koyde kadastro gecerken orasi suluk oldugu icin komple tek tapu hazineye yazmislar

kullanılmayan tarım arazisi m2 birim alan toplamı kadar geriye dönük ecrimisil kestirebiirsen olabilir
kullanan kişinin kullanmadıgı alanında tapusunun arazi sınırlarının bir bütün olmaması şartı ile

Bizim tarlamız ile yol arasında kalan 4-5 dekar yer vardı maliyeye ait arazi Muhtar çaktırmadan ekiyormuş sonra bize siz ekin size daha müsait dediler maliye dilekçe aldı bizden ekiyoruz 2 yıldır.../ bunun duşunda belediyeye ait yer var 2 parça 60-70 dekar onuda ekmek istiyorum boş kalmasın diye orayıda öncesinde muhtar ekiyormuş [emoji3] belediyeye başvurup 3-5 yıllık kiralamak istiyorum orayıda bakalım nasip

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI

Bizim tarlamız ile yol arasında kalan 4-5 dekar yer vardı maliyeye ait arazi Muhtar çaktırmadan ekiyormuş sonra bize siz ekin size daha müsait dediler maliye dilekçe aldı bizden ekiyoruz 2 yıldır.../ bunun duşunda belediyeye ait yer var 2 parça 60-70 dekar onuda ekmek istiyorum boş kalmasın diye orayıda öncesinde muhtar ekiyormuş [emoji3] belediyeye başvurup 3-5 yıllık kiralamak istiyorum orayıda bakalım nasip

Muhtar baya uyanıkmış[emoji23]

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş
Belediyeye ait hazine arazilerinin yerlerini nerden öğreniriz

Kim işgal ederse onundur hazine, kullanan kişiden ya güzellikle alacan yada zorla.

Zorla alamaz olacak olan şu milli emlaktan ihale için dilekçe ile araziye talip olduğunu bildirirsin hazine ise kabul edilir araziye keşif yapılır ve bilirkişiiere sorulur bu tarla kimin insiyatifinde bilirkişi şu kişinin derler o kişiye özel teklif gider sen de istersen ihaleye girebilirsin kavga dövüşü göze alırsan ihale satışı ile satış yapılır yoksa habersizden gidip alamazdın bizim hazine çıkan 3 tarlada bizzat yaşadık talep eden kişi cesaret edip ihaleye bile gelemedi

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
zorla satılan malı bile alamıyon zorla olur mu hiç adam zaten hazineyi ekmeye başladıysa ve işini hallediyorsa oda herşeyi göze alır yasa ne ise ona bakmak lazım hatta böyle sıkıntılı yerlerden uzak durmak lazım Allah korusun sonu kötü sonuçlanır millet zaten ateş barut gibi