HATTAT A60 KULLANICILARI YARDIM LÜTFEN

Merhabalar hattat a60 traktör sahibiyiz. Ve aldığımız günden beri bir çekiş problemi yaşamaktayız. Traktör en ufak yokuşta vites küçültmek istiyor. Boş römorkla hatta sade kafayla bile yokuşları 4 le çıkmak imkansız. 3 hatta 2 istiyor. Hidrolik pompası damperli römorku boşken bile kaldırmıyor hatta küçük kum kepçesini bile zar zor kaldırıyor. Traktörün arkasında a60 turbo dt yazıyor bu traktör Turbolu mu sizce ? Acaba bir arızası mı var bu modelden kullanan arkadaşlar aynı sorunlar sizde de varmı yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler... Image1534679553.321122.jpgImage1534679567.190380.jpgImage1534679582.404996.jpgIMG_5212.JPG

Merhabalar hattat a60 traktör sahibiyiz. Ve aldığımız günden beri bir çekiş problemi yaşamaktayız. Traktör en ufak yokuşta vites küçültmek istiyor. Boş römorkla hatta sade kafayla bile yokuşları 4 le çıkmak imkansız. 3 hatta 2 istiyor. Hidrolik pompası damperli römorku boşken bile kaldırmıyor hatta küçük kum kepçesini bile zar zor kaldırıyor. Traktörün arkasında a60 turbo dt yazıyor bu traktör Turbolu mu sizce ? Acaba bir arızası mı var bu modelden kullanan arkadaşlar aynı sorunlar sizde de varmı yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...Ekli dosyayı görüntüle 30251Ekli dosyayı görüntüle 30252Ekli dosyayı görüntüle 30253Ekli dosyayı görüntüle 30254
Öncelikle merhabalar çekiş poroblemin daha çok mozot pompası aylarından olabilir
Vede hidrolik ayarında bir poroblemin varsa buda traktörü yorar yani sürekli hidrolik yağı beyinde basınç ta tutarsa tamber valflerinde bir takılma olabilir
Hidrolik filtre de tıkanma varsa yavaş indirme kaldırma gibi problemler bundan dolayı olabilir
Hidrolik yağın ısınıyor mu boşta bir saat çalıştır hidrolik yağ havuzunun bloğunu bir elle elini aşırı derecede yakiyorsa hidrolik problemi olabilir
Diğer bir poroblemin de motor turbolumu demişsin zanlımca bunu bilmiyorsun manifold çıkışlarının orayı tam resimlerseniz iyi olurdu pek anlaşılmıyor ama zanlımca turbosuza benziyor monifoldla egzoz arasında bulunur turbo
En iyisi yetkili servise göstermek motor daha yeni motordan da kaynaklanacak bir durum olacağını sanmıyorum
Hidrolik arızası kadar pis bir arıza yoktur
Olabilecek problem bu nedenlerden dolayı dır illa bundan olur diye de söylemek olmaz hattat kullanıcısı değilim ama diğer versiyonu valtra kullanıcısıyım kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: Onuroktay
Öncelikle merhabalar çekiş poroblemin daha çok mozot pompası aylarından olabilir
Vede hidrolik ayarında bir poroblemin varsa buda traktörü yorar yani sürekli hidrolik yağı beyinde basınç ta tutarsa tamber valflerinde bir takılma olabilir
Hidrolik filtre de tıkanma varsa yavaş indirme kaldırma gibi problemler bundan dolayı olabilir
Hidrolik yağın ısınıyor mu boşta bir saat çalıştır hidrolik yağ havuzunun bloğunu bir elle elini aşırı derecede yakiyorsa hidrolik problemi olabilir
Diğer bir poroblemin de motor turbolumu demişsin zanlımca bunu bilmiyorsun manifold çıkışlarının orayı tam resimlerseniz iyi olurdu pek anlaşılmıyor ama zanlımca turbosuza benziyor monifoldla egzoz arasında bulunur turbo
En iyisi yetkili servise göstermek motor daha yeni motordan da kaynaklanacak bir durum olacağını sanmıyorum
Hidrolik arızası kadar pis bir arıza yoktur
Olabilecek problem bu nedenlerden dolayı dır illa bundan olur diye de söylemek olmaz hattat kullanıcısı değilim ama diğer versiyonu valtra kullanıcısıyım kolay gelsin

Cevabınız için çok teşekkür ederim egzozun resmini ekledim bakarsanız sevinirim. Bide traktörün önü yokuşa dayandığında direksiyon rahat dönmüyor dediğiniz gibi hidrolik problemi olabilir. 4 yıldır bu şekilde kullanıyoruz ama artık çok yoruldukIMG_5213.JPGImage1534682957.730496.jpgImage1534682971.150186.jpg

Cevabınız için çok teşekkür ederim egzozun resmini ekledim bakarsanız sevinirim. Bide traktörün önü yokuşa dayandığında direksiyon rahat dönmüyor dediğiniz gibi hidrolik problemi olabilir. 4 yıldır bu şekilde kullanıyoruz ama artık çok yoruldukEkli dosyayı görüntüle 30255Ekli dosyayı görüntüle 30256Ekli dosyayı görüntüle 30257
Traktörde ben turbo göremiyorum turbo yoktur ama hidrolik pompanizin oralardan sızan yağ lara bakarsak hidrolik pompa da sıkıntı olabilir servis basınç ölçer ile hemen anlar bir bin TL niz gider bakıma falan hidrolik pompası ölü ise 100tl ona alır 500iscilik bir deneyin düzen tutmaz ise satın

• Beğen
Traktörde ben turbo göremiyorum turbo yoktur ama hidrolik pompanizin oralardan sızan yağ lara bakarsak hidrolik pompa da sıkıntı olabilir servis basınç ölçer ile hemen anlar bir bin TL niz gider bakıma falan hidrolik pompası ölü ise 100tl ona alır 500iscilik bir deneyin düzen tutmaz ise satın

Çok teşekkür ederim hocam aydınlattınız bizi hidrolik sorunu çekiş problemi yapar mı sizce ?

Sorunlar birbirleriyle bağlantılı görünüyor. Hidroliklerde tıkanma gibi bir sorun motoru zorluyor bu da çekişi düşürüyor. Yağ filtresi değişebilir yağda komple değişebilir sorun devam ederse hidrolik beyni değişebilir. Ayrıca turbo yok. Böyle kullanmak riskli motorun harareti çabuk yükselir

• Beğen

Merhaba Bende de A60 var 2011 model. Hidrolik filtresi egzozun altındaki filtredir. Hidrolikle yavaşlama varsa filtre tıkanmış olabilir. Ya da yağı eksik olabilir. Servise sorup baktırın.Ekli dosyayı görüntüle 30258

Hocam bende karstayım bana özel mesajla numaranı yollayabilir misin telefonla bi görüşelim senle soracağım birkaç şey var mümkünse ?

Hattat cilar birde ben size birşey söyleyeyim bu dağcıların kabini nasıl camları hemen bukunuyormu ısıtma teşkilatı falan iyimi bizde bundan takracagiz bizim kabinin camları olmadığından bundan buldum çıkma orijinal yapılmış

• Beğen
Hattat cilar birde ben size birşey söyleyeyim bu dağcıların kabini nasıl camları hemen bukunuyormu ısıtma teşkilatı falan iyimi bizde bundan takracagiz bizim kabinin camları olmadığından bundan buldum çıkma orijinal yapılmış

Hocam Kabin genişliği camların sağlamlığı felan sorunsuz sıkıntı yok ama ses yalıtımı çok iyi değil. Isıtma tertibatı normal düzeyde daha detaylı sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32