Güngör balta ayaklı mibzer

Hayırlı işler bol kazançlar herkese
Yeni aldığım güngör balta ayaklı mibzer de bazı sorunlar yaşadım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
Özellikle derinlik ayarında
Kaba toprakta tekerler çok gömüldüğü için arka tırmıklar düzeltemiyor ve oluk oluşuyor
Teker izine denk gelen tohumlar yüzde kalıyor ve çıkıştı sorun oluşuyor bu sene ilk defa nohut ekiminde kullandım ve başıma böyle bi sıkıntı geldi
Teker izine denk gelen ayakları 4-5 cm gibi aşağıya indirme şansımız var öyle mi yapmalıyız
Yoksa iz kabartıcı ayak mı takmalıyız

Hayırlı işler bol kazançlar herkese
Yeni aldığım güngör balta ayaklı mibzer de bazı sorunlar yaşadım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
Özellikle derinlik ayarında
Kaba toprakta tekerler çok gömüldüğü için arka tırmıklar düzeltemiyor ve oluk oluşuyor
Teker izine denk gelen tohumlar yüzde kalıyor ve çıkıştı sorun oluşuyor bu sene ilk defa nohut ekiminde kullandım ve başıma böyle bi sıkıntı geldi
Teker izine denk gelen ayakları 4-5 cm gibi aşağıya indirme şansımız var öyle mi yapmalıyız
Yoksa iz kabartıcı ayak mı takmalıyız

Öncelikle tarlayı güzel hazırlamalısın ve kaba oluşuna göre tekerden yüksekliği iyi ayarlamalısın

Teker izine gelen yerlere kabartıcı ayak kullanmak daha iyi olur düşüncesindeyim şahsen ben öyle yapacam

Tırmıkları da arkadan bir tık daha basarsan açıkta tohum kalmaz

Bende 1 sene önce balta ayak aldım açıkta bırakma yaşamadım ama bazen dediğin gibi teker izi yüzeysel kalabiliyor onu da tırmıkları 1 tık daha basarak kapatıyorum ama kabartıcı Aysan bacağı takmayı düşünüyorum kafam rahat olsun diye .... derinlik ayarını da dikkatlice ilk çizide toprağa göre tekerden veriyorum HMS kullanıyorum genel olarak memnunum kabartıcı ayak uyarlamasını bende yapmayı düşünüyorum

Merhaba,bende balta ayaklı GünGör kullanıyorum.Tarlanın güzel hazırlanıp oturtulması gerek.Biz buğday ekiminde dediginiz teker izlerini 5 cm indirdik çıkışlar eşit oldu.O sekilde yaparsanız sorun olmaz diye düşünüyorum