Güncel Saman Fiyatları

45 gün sonra fiyat paylaşımı yaparim
870 balya 27 tl den odendi
20230718_143401.jpg

Kırklareli Vize Doğanca köyü ve komşu köylerde;;

25 30 kg arası buğday samanı olarak...

Tarlada makine arkasından 35₺ gibi piyasası var.

Kendim ise dekar başına (1000 metre kare) 100 lira karşılığında verdim, nakliye, hamaliyet, bağlama alıcıya, biçim bana ait.
Ben kendi tarlamı kendim bağladdım
Hasbaysız sap olarak
Ortalqmq 20 22 kg balyalar
1000m² 33 adet cikti
20 tl ye tarladan verdim herşey alıcıya ait

Ben kendi tarlamı kendim bağladdım
Hasbaysız sap olarak
Ortalqmq 20 22 kg balyalar
1000m² 33 adet cikti
20 tl ye tarladan verdim herşey alıcıya ait
Benim buğdaylar Rebelde.Sapı çok çıkmıyor ama protein ve hektolitresi nedeniyle kendi çok kıymetli.7500 tl/ton peşin sattım (+devlet primi).
13 tl/adet haşpaylı balya yaptırdım.Tarladan herşey alıcıya balya olarak 1.1 tl/ kg.
Yani bedava.Tarladan sap olarak verirseniz 100 tl/dekar.O daha bedava.
Besicinin bu fiyatlarla deposunu doldurması lazım yoksa beş ay sonra balyanın tanesini 80-100 liraya alır,geçen yıl olduğu gibi.

Son düzenleme:
Benim buğdaylar Rebelde.Sapı çok çıkmıyor ama protein ve hektolitresi nedeniyle kendi çok kıymetli.7500 tl/ton peşin sattım (+devlet primi).
13 tl/adet haşpaylı balya yaptırdım.Tarladan herşey alıcıya balya olarak 1.1 tl/ kg.
Yani bedava.Tarladan sap olarak verirseniz 100 tl/dekar.O daha bedava.
Besicinin bu fiyatlarla deposunu doldurması lazım yoksa beş ay sonra balyanın tanesini 80-100 liraya alır,geçen yıl olduğu gibi.
Trakya samanı yerine teslim 80-85 TL/adetten satılıyor.
Buğday ekilişleri yarıya düştü ama çevrede samanlıklar dolu bekliyor.
Hayvan varlığı az olduğu için mevcut samanı ancak iki senede tüketirler.
Samanlıkta saman 60 TL/adetten alınıyor.

Ambardan 23/25kg arası yonca balyası için 200 lira isteniyor hayvanlara yedirmeyip kış aylarında satsak daha iyi para kazanırdık sezonda 75 lira ya tarladan topladım
25 kiloluk baltayı seçtiğimiz bir ineğe ayrı bir şekilde yedirelim inanmıyorum ki 200 liralık süt urettirsin bazı şeylere ederinden fazla ödeme yapmamak lazım piyasası ne kadar olursa olsun

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Ambardan 23/25kg arası yonca balyası için 200 lira isteniyor hayvanlara yedirmeyip kış aylarında satsak daha iyi para kazanırdık sezonda 75 lira ya tarladan topladım.
TKK süt yemi 19 Protein Beş yüz üç Lira's.
Yem kadar ederinin olması gayet doğaldır.

Kasaplık beş yaşlı bir inek , canlı 550 kg , 200 TL/kg fiyatla kesiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Endaz