Geçtiğimiz seçimler öncesi çiftçiye mazot yarı yarıya verelicekti?

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Nerde o vaadler..Çifçi şimdi patronların eline bırakılıyor.Devlette elini ayağını çekiyor.Sİtede bulanan o çok bilmişer, atıp tutuyorlardı bir ara.Siz daha koyun oldukça sizi güdecek çoban eksik kalmaz bu memlekette.Devam merada otlanmaya...

Nerde o vaadler..Çifçi şimdi patronların eline bırakılıyor.Devlette elini ayağını çekiyor.Sİtede bulanan o çok bilmişer, atıp tutuyorlardı bir ara.Siz daha koyun oldukça sizi güdecek çoban eksik kalmaz bu memlekette.Devam merada otlanmaya...
Aynen öyle abi çok haklısın. Devletin elini ayağını çekmemesi lazım. Yoksa her şey daha beter olur. [emoji34][emoji34][emoji34]

Aynen öyle abi çok haklısın. Devletin elini ayağını çekmemesi lazım. Yoksa her şey daha beter olur. [emoji34][emoji34][emoji34]

Tarımın nerelerde olduğu şuan belli.Eller nereye atılsa altından bir şey çıktı.Bu sektörü çok daha kesin bir şekilde bitirmek için güzel adımlar atılıyor.Bu memlekette koyun çok oldukça güdecek çoban illa çıkacaktır.

Market et fiyatları % 20 yükselmiş 10-15 lira fark var 2017 de 3.85 olan mazot bu gun 6.40 ta benzin 7 yi asti gubre 1000 tldan 2.20 yukseldi 5 lt 75 tl olan zirai ilac 175 tl olmus tarim hizla bitiyor..

Market et fiyatları yükselmiş, haberleri izledim.Fahiş fiyat artışlarını ilgili yerlere bildiriniz, deniyor.Bizde ilgili yerlere fahiş fiyatı artan gübre,tohum,ilaç v.s. bildirelim, belki çaresini bulurlar.

Marketleri bilememde gübre tohum ilaç vs uğruna kendini öldürsende bu fiyatlar aşşa inmez.Neden inmiyor devletin başındakiler istemiyor yada beceremiyor..Ama hak bu memleketin insanına şimdi pazara çıkıpta eli boş gelen yada sebze meyveden tane tane alıpta gelen var.Bunlar zamanında çizildi söylendi ama hala ve hala açlıktan nefesi koksada peşinden gidenler var.

Ülkemizde takım tutargibi parti tutmaya devam edersek sonumuz iyi degil.
Ben bir cifciyim girdilerim artti neredeyse 2 kati oldu ama mahsuĺ hala yerinde sayiyor 2017 yilinda 85 krş a sattigimiz arpayi 2018 de 75 krşa zor sattik
Köyümüzden her sene 3-5 aile göç veriyor. Kim evini yurdunu birakip gitmek isterki durum hala böyleyken neden iç anadolu köylü kesim iktidari desteklemeye devam ediyor ?

Ülkemizde takım tutargibi parti tutmaya devam edersek sonumuz iyi degil.
Ben bir cifciyim girdilerim artti neredeyse 2 kati oldu ama mahsuĺ hala yerinde sayiyor 2017 yilinda 85 krş a sattigimiz arpayi 2018 de 75 krşa zor sattik
Köyümüzden her sene 3-5 aile göç veriyor. Kim evini yurdunu birakip gitmek isterki durum hala böyleyken neden iç anadolu köylü kesim iktidari desteklemeye devam ediyor ?

Ata malı olan toprak para ediyor .Kendinden çıkanı düşünen yok

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Arkadaşlar trakkulüpte sürekli paylaşılıyor böyle konular. Neden sesimizi duyurmak için biseyler yapmıyoruz? Burdan birbirimize akıl vereceğimize burda isyan edeceğimize çıkalım sokaklara
Ben fransa gibi yakalım yıkalım demiyorum fransada mazota 3 yılda 10 kr zam yaptılar diye yaktılar memleketi.
Türkiyede 1 gecede 20 kr 3 yılda 3 lira zam gördük çıt yok Hortumu soksalar çıt yok

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68

Ne vaadler verdiler ne vaadler zaten inanmıyorduk ta gözümüzun içine baka baka her secimde dediler ki
Mazotta indirim yapacaz
Çiftciye koyun verecez
Faizsiz kredi verecez
Çiftciye tohum gubre indirimi yapıcalak vs vs akaryakıtı en pahalı tüketen ülke biziz.
En fazla saat çalışıp en düşük maaş alan biziz.
Elektriği suyu en pahalı tüketen de biziz
Gıda da en fazla para harcayanda türkiye
Neden ??
Sorun yönetenlerde mi?
Hayır bişey olduğunda hatayı ilk kendimizde aramamız lazım. Egemenlik milletindir sözde milletindir.
Gerekeni biz birlik olup yapmamız gerekir burdan birbirimizi kırarsak kaleyi içten fetetmiş oluruz halbuki birlik olsak bizi kimse yıkamaz. (Çiftçi sorunları )ile alakalı konuşuyorum bu arada konuyu saptırmayalım

Ne vaadler verdiler ne vaadler zaten inanmıyorduk ta gözümüzun içine baka baka her secimde dediler ki
Mazotta indirim yapacaz
Çiftciye koyun verecez
Faizsiz kredi verecez
Çiftciye tohum gubre indirimi yapıcalak vs vs akaryakıtı en pahalı tüketen ülke biziz.
En fazla saat çalışıp en düşük maaş alan biziz.
Elektriği suyu en pahalı tüketen de biziz
Gıda da en fazla para harcayanda türkiye
Neden ??
Sorun yönetenlerde mi?
Hayır bişey olduğunda hatayı ilk kendimizde aramamız lazım. Egemenlik milletindir sözde milletindir.
Gerekeni biz birlik olup yapmamız gerekir burdan birbirimizi kırarsak kaleyi içten fetetmiş oluruz halbuki birlik olsak bizi kimse yıkamaz. (Çiftçi sorunları )ile alakalı konuşuyorum bu arada konuyu saptırmayalım
Kardeşim zamanında bu konular burda çok konuşuldu en ufak eleştiri yaptığımızda vatan haini ilan edildiğimiz oldu o yüzden ben artık birlik olabileceğimize inanmıyorum.