foton traktör :D

ustam ben biraz muhabbete dalıp yanlış anlaşıldım.

traktörümü değiştirmicem.
değiştirecek param zaten yok.
olaki 20 dönüm parça pinçik tarladan 15000 TL kar sağladım.
trkatörden önce Birtane ilaçlama makinası.
Birtane fırfır gübre serpme almam gerekir.
takım yok traktör alsam ne olacak.
768 gibi bir traktör alırım.
ben çiftçi değilim köye gidemediğim zaman köyden bir genci arayıp benim traktöre bin yoncayı biçiver dediğimde yadırgamayacağı köyde bol olan bir model işime gelir.
nasip kısmet olur değiştirsem çok klasik bilindik bir marka model almayı düşünüyorum.
steyr 768 bizim orada bol kimse yadırgamaz.
ustası parçası bol.
ağırlık olarak 2 tondan baya fazla yüklü olsada benim romork rampa inişlerde itemiyor.

hantal kalan ağır şanzımanlı traktörleri seviyorum.

Avrupa olan 768 benim için çok lüks bile güç olarak fazlası var eksiği yok.

köylerde direk kullanıcıdan 13 bin TL civarı bulunuyor.
Eyvallah tercih senin

ustam ben biraz muhabbete dalıp yanlış anlaşıldım.

traktörümü değiştirmicem.
değiştirecek param zaten yok.
olaki 20 dönüm parça pinçik tarladan 15000 TL kar sağladım.
trkatörden önce Birtane ilaçlama makinası.
Birtane fırfır gübre serpme almam gerekir.
takım yok traktör alsam ne olacak.
768 gibi bir traktör alırım.
ben çiftçi değilim köye gidemediğim zaman köyden bir genci arayıp benim traktöre bin yoncayı biçiver dediğimde yadırgamayacağı köyde bol olan bir model işime gelir.
nasip kısmet olur değiştirsem çok klasik bilindik bir marka model almayı düşünüyorum.
steyr 768 bizim orada bol kimse yadırgamaz.
ustası parçası bol.
ağırlık olarak 2 tondan baya fazla yüklü olsada benim romork rampa inişlerde itemiyor.

hantal kalan ağır şanzımanlı traktörleri seviyorum.

Avrupa olan 768 benim için çok lüks bile güç olarak fazlası var eksiği yok.

köylerde direk kullanıcıdan 13 bin TL civarı bulunuyor.
Ilhan hocam ozelden mesaj attim farketmedin galiba

Tarla işinde uyar isboradan iyi olur diye söyledim
ustam benim görüşüm tarlada 50bg güç en azından olacak hani tarlamız az paramız az yerlerimiz bayır diye 4x4 alalım inişler rahat olsun dedik.
ucuz diye foton alacaz 504 dört almak daha doğru olur.
tarlada 50 bg altı traktör çok zorlanıyor. ama fidancılıkta boyuttan dolayı oluyor.
sıfır bile olsa 50bg altı traktörle anız sürümü eziyete dönüşüyor.

ustam benim görüşüm tarlada 50bg güç en azından olacak hani tarlamız az paramız az yerlerimiz bayır diye 4x4 alalım inişler rahat olsun dedik.
ucuz diye foton alacaz 504 dört almak daha doğru olur.
tarlada 50 bg altı traktör çok zorlanıyor. ama fidancılıkta boyuttan dolayı oluyor.
sıfır bile olsa 50bg altı traktörle anız sürümü eziyete dönüşüyor.
Oda olabilir traktör ne olursa olsun dört çeker olsun

Oda olabilir traktör ne olursa olsun dört çeker olsun
açıkçası traktörün büyümesi güçlenmesi bana ekstra bir gelir sağlamaz tarlalar 4 dönüm 5dönüm parçalar halinde toplam 20 dönüm hafta sonu bu kadar yerin işini ancak hak ediyorum.
hani 10dönüm daha olsa zaman yetmez ana işimle ilgilenemem.
traktörden çok ayağıma takılan şeyler.
her sene 8 tane 10 tane sulama borusu çaldırıyom her yaz başı 10 boru daha alıyom.
iki tane sondaj diyim toplulaştırmada sondaj borumu kopardılar yeni çaktırmam lazım.
tarlalar kendi ihtiyaçlarına zor cevap veriyor.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

açıkçası traktörün büyümesi güçlenmesi bana ekstra bir gelir sağlamaz tarlalar 4 dönüm 5dönüm parçalar halinde toplam 20 dönüm hafta sonu bu kadar yerin işini ancak hak ediyorum.
hani 10dönüm daha olsa zaman yetmez ana işimle ilgilenemem.
traktörden çok ayağıma takılan şeyler.
her sene 8 tane 10 tane sulama borusu çaldırıyom her yaz başı 10 boru daha alıyom.
iki tane sondaj diyim toplulaştırmada sondaj borumu kopardılar yeni çaktırmam lazım.
tarlalar kendi ihtiyaçlarına zor cevap veriyor.
Çok doğru öncelik tarla çoğaltmak olmalı traktör illa ki 4×4 olmasada olur iş yapar ama elinde tarla olmadiktan sonra traktörün olması anlamsız kalır

• Beğen
Tepkiler: osmanli
Cok bok ve gereksiz kardeşim sen kullandım mi traktörü ben 2010 dan beri kullanıyorum komşuların benim traktörün 2 katı para vermesine rağmen hepsini hem performans hem yakıtta benimki onları ikiye katliyo az laf çok iş yapıyor 7 yıldır sanayi yolu görmedim öncesinde mf neeholland kullandım her ikisi de tirt bir de dikkatimi cekti her bayi her servis önünde mf ve New hiolland var foton yok alan 20 kişi tanıyorum hiç biri sanayii yüzü görmemiş sağlam yakıt az daha ne olsun ben 14 4 pulluk tanıyorum canavar bana mısın demiyo maşallah boş boş konuşmayın
Hocam sizin foton kaç beygir...

IMG_20171114_093649.jpgIMG_20171114_093708.jpgIMG_20171114_093723.jpg

• Beğen
Tepkiler: Yenikentli123