Fide ve Acik tarla yetistiriciligi Biber [ Herbisit Kullanimi]

Bildiginiz gibi gecen yil olgu gibi bu yilda maydanoz ekmeyi planliyordum iscilik fiyatlarindan dolayi vaz gectim gibi.Koy biberi ekmeyi dusunuyorum.Fideyi hazir almak yerine kendim yetistirecegim.tohum ekiminden once veya sonra hangi herbisiti kullanmaliyim.Fideleri Tarlaya dikiminden once veya sonra hangi herbisiti nasil kullanmaliyim.Yardimlarinizi bekliyorum...

Fide yetistirmek basit basitte adam gibi tohum yetistirmek mesele adam akilli tohumlarin fiyatlari dudak ucurtuyor kiloya vurunca . yani demem o ki fide uretimi ve tohum uretimi yapan firmalar bagdasip anlastiklari icin ciftciye ekmek birakmiyor. Tohim bulmak mesele uygun almak mesele isi tutturmak fire verince zarar etmemek mesele. Iyi fikir bizde sebzecilik yaptigimiz icin cok dusunduk fakat olmuyor olan bi koy domatesi biber patlican cikan mahsulde pazarda yuzune musteri bakmiyor bilmiyorki orjinal domates biber yani buyuk oynamak gerekiyo biraz

Fide yetistirmek basit basitte adam gibi tohum yetistirmek mesele adam akilli tohumlarin fiyatlari dudak ucurtuyor kiloya vurunca . yani demem o ki fide uretimi ve tohum uretimi yapan firmalar bagdasip anlastiklari icin ciftciye ekmek birakmiyor. Tohim bulmak mesele uygun almak mesele isi tutturmak fire verince zarar etmemek mesele. Iyi fikir bizde sebzecilik yaptigimiz icin cok dusunduk fakat olmuyor olan bi koy domatesi biber patlican cikan mahsulde pazarda yuzune musteri bakmiyor bilmiyorki orjinal es biber yani buyuk oynamak gerekiyo biraz

Haklisin bn pancar koparatifinden temin ediyorum piyasaya gore uygun fiyatlari kalite olarakda fena degil peki tarlada ot ilaci olarak ne kullaniyorsun.

Haklisin bn pancar koparatifinden temin ediyorum piyasaya gore uygun fiyatlari kalite olarakda fena degil peki tarlada ot ilaci olarak ne kullaniyorsun.

Sebze oldugu icin ot ilaci farkli farkli cesitler kullaniyorum misal k.lahanaya yarayan dursban4 maydanozu yakiyor. Fiks bi ilac yok humik asit ve toprak alti her devirmede sart kuru yada duruma gore yas gubrede senede baharin yaparim. Siz fideyi yastik olarakmi (sera laylon kapali muhafazami) yoksa viyollere cimbizla mi ekip sera ortami kuracaksiniz. Biz istanbulda bu is ile ugrasiyoruz fakat tam otomatiklesmeye yonelmedik kara duzen gittigi kadar gidecek bi iki seneye birakmayi dusunuyorum size gobek (aysberg) brokoli karnibahar ve imkaniniz varsa sulak araziniz varsa ki ankaranin prasasi tutulur istanbulda. Aklinizdaki plani net olarak denklestirin