Erzuruma yapılan en iyi yatırım.

12.11.2010
16,297
22,541
48
Erzurum

Yorum yapacak kelime bulamadım :) 20180219_122746.jpg20180219_122751.jpg

Son düzenleme:
Erzurum Ovaları

Erzurum Ovaları (Şal Gara Şalvar Gara Bel Bağlama)
Yayılır Develeri (Şalvarı Döner O Yâra Bel Bağlama)
Oturmuş Koyun Sağar (Şal Gara Şalvar Gara Bel Bağlama)
Terlemiş Sineleri (Şalvarı Döner O Yâra Bel Bağlama)
Bostan Ektim Kol Attı (Şal Gara Şalvar Gara Bel Bağlama)
Dibinde Yılan Yattı (Şalvarı Döner O Yâra Bel Bağlama)
Şu Benim Kör Talihim (Şal Gara Şalvar Gara Bel Bağlama)
Yâri Uzağa Attı (Şalvarı Döner O Yâra Bel Bağlama)

enes içeride test etmeye gerek yok,
zaten erzurumda 12 ay dışarıda test oluyoruz :)
Yusuf hocam,arkadaşla sohbet ediyoruz.Kayını geldi yanımıza, yeni gelmiş askerden Erzurum daymış. Tabi senden biliyoruz ya Erzurumu,dedimki "soğuk oluyormuş, nasıl yaptın, sen Adanalisin".Arkadaşın kayını "problem yok abi,Erzurum 3 ay soğuk.Kalan 9 ay ondan daha soguk"dedi.Ben koptum🤣🤣🤣

Yusuf hocam,arkadaşla sohbet ediyoruz.Kayını geldi yanımıza, yeni gelmiş askerden Erzurum daymış. Tabi senden biliyoruz ya Erzurumu,dedimki "soğuk oluyormuş, nasıl yaptın, sen Adanalisin".Arkadaşın kayını "problem yok abi,Erzurum 3 ay soğuk.Kalan 9 ay ondan daha soguk"dedi.Ben koptum🤣🤣🤣
Doğru söze ne denir? Aslında devletin bu memlekette kaldığımız için bize teşvik vermesi lazım

Doğru söze ne denir? Aslında devletin bu memlekette kaldığımız için bize teşvik vermesi lazım
lalapaşa cami kapının sağ tarafındaki,
beyaz tablet taş var.
orada yazar,
sultan 4.mehmet buyruğu.

(12.satır) Bundan sonra adı geçen vilayete vali olanlardan diğer hakimlerden her kim bu yazılanlardan birini alır ise Allah ve Resulünün(13.satır) lâneti üzerine olsun. Soylu evlatlarından, büyük vezirlerinden ve yüce vekillerinden her kim Osmanlı eyaletinde bu zulm(14.satır) ve bid’atlardan razı olursa Allah’ın meleklerinin ve bütün inananların laneti onların üzerine olsun . Haram ayı olan Muharrem’in ilk günleri 1081 yılı, Ketebe İzzet.
270px-Erzurum_Lala_Mustafa_Pa%C5%9Fa_Camii_Kitabesi.jpg

lalapaşa cami kapının sağ tarafındaki,
beyaz tablet taş var.
orada yazar,
sultan 4.mehmet buyruğu.

(12.satır) Bundan sonra adı geçen vilayete vali olanlardan diğer hakimlerden her kim bu yazılanlardan birini alır ise Allah ve Resulünün(13.satır) lâneti üzerine olsun. Soylu evlatlarından, büyük vezirlerinden ve yüce vekillerinden her kim Osmanlı eyaletinde bu zulm(14.satır) ve bid’atlardan razı olursa Allah’ın meleklerinin ve bütün inananların laneti onların üzerine olsun . Haram ayı olan Muharrem’in ilk günleri 1081 yılı, Ketebe İzzet.Ekli dosyayı görüntüle 44484
Hiç haberim yoktu bu kitabeden. Şimdi okuyunca tüylerim diken diken oldu. Kitabenin tamamını buldum, bu linkte