ERKUNT 110 CRD VS MAFFEY_FERGUSON 5440 !!!

Benim çok merak ettiğim çekişmede görmek istediğim modellerin videosunu internetde görünce paylaşmak istedim.Sanki erkunt ön jant ağırlıkları eksik olmasına rağmen biraz daha üstün gibi geldi bana.Mf 5440 ondan hafif olmasına karşı çok dirayetli parasını sonuna kadar hak eden makina.
https://www.youtube.com/watch?v=lq2swnQgb98[video=youtube;lq2swnQgb98]https://www.youtube.com/watch?v=lq2swnQgb98[/video]

böyle cekişmeler her zaman karsıyımdır karslastırmak ıstıyorsanız takın pullukları gırın tarlaya kım ıyıymıs kım kotuymus herkes gorsun. bu tarz cekısmelerde kım agırsa o kazanır 60 lık erkunt un tekerlerıne basalım suyu ek ılave agırlıkta atalımm fent ı de masseyıde erkunt cdr yıde taksan ceker.

Güzel paylaşım Eyüp abi bağlayanlar başkaları olunca motorları bölseler de izlemesi zevkli oluyo :) 5440 sahibine miras kalmış heralde motoru bölene kadar uğraştı. Yalnız kuru zeminde bu kadar zorlamadan bağlasalar sonuç daha netleşir bence. ama yinede Erkunt daha iyi tutunmuş..

Erkunt daha sağlam tutuyor o ayrı ama 10 ton yük le yokuş yukarı deneyeceksin o zaman yiğidi belirlersin. Böyle güç karşılaştırması yapmak manasız. Ornegin Maxima da 5445 i rahat sürükler ama massey farklıdır her zaman.Mesela hiçbir masseyde kayış kaçırma sesi duymadım ben. Yerlilerin hepsinde var maalesef.

• Beğen
Tepkiler: 0zan33
böyle cekişmeler her zaman karsıyımdır karslastırmak ıstıyorsanız takın pullukları gırın tarlaya kım ıyıymıs kım kotuymus herkes gorsun. bu tarz cekısmelerde kım agırsa o kazanır 60 lık erkunt un tekerlerıne basalım suyu ek ılave agırlıkta atalımm fent ı de masseyıde erkunt cdr yıde taksan ceker.
Aynen abi sana katılıyorum

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Erkuntun arka lastiklerde 2 ön lastiklerde 4 ağırlık yani toplam 300 kg eksik. Sanırım motorların ağırlıklarını dengelemişler...ona rağmen Erkunt bariz tutunmada üstünlüğünü göstermiş ama asıl mesele dünya devi olan yılların markasına karşı 15 yıllık traktör üreten Türk gücünün ve mühendislerinin büyük başarısıdır

• Beğen
Tepkiler: Hakankavas
Erkuntun arka lastiklerde 2 ön lastiklerde 4 ağırlık yani toplam 300 kg eksik. Sanırım motorların ağırlıklarını dengelemişler...ona rağmen Erkunt bariz tutunmada üstünlüğünü göstermiş ama asıl mesele dünya devi olan yılların markasına karşı 15 yıllık traktör üreten Türk gücünün ve mühendislerinin büyük başarısıdır

Sırf çekişmeden bu sonuca ulaşmak dpğru olmaz en azından tarlada denemek lazım zira Test Tosunu'nun Haşmet 110'a ne yaptığını biliyoruz :) tabi CRD olunca sonuç değişir mi orasını denemeden bilemeyiz. Fakat başarı olarak Maksima 9115 ve 5455 in karşılaştırmasına başarı diyebiliriz sonuçta karşılaştırma nadasta yapılmıştı...

• Beğen
Tepkiler: 0zan33
Sırf çekişmeden bu sonuca ulaşmak dpğru olmaz en azından tarlada denemek lazım zira Test Tosunu'nun Haşmet 110'a ne yaptığını biliyoruz :) tabi CRD olunca sonuç değişir mi orasını denemeden bilemeyiz. Fakat başarı olarak Maksima 9115 ve 5455 in karşılaştırmasına başarı diyebiliriz sonuçta karşılaştırma nadasta yapılmıştı...

Talha bey siz tamamen yanlış anlamışsınız dediğimi... şimdi daha iyi anlatmak gerekirse; bir tarafta dünyaca ünlü ve kalite olarak kendini kanıtlamış bir marka var ama diğer tarafta daha yolun başında daha 15 yıllık bir marka vAr. Bu tecrübe farkını Erkunt kalitesiyle üstesinden geliyorsa bu Türk mühendislerimizin başarısıdır... demek istediğim asıl mesele birbirini asılmak değil kısa zamanda erkuntun başarısıdır....ayrıca bende hem massey ferguson hem de Erkunt var....

• Beğen
Tepkiler: POYRAZLI TALHA