En iyi 10 Kamyonet (Pick Up) sıralaması

Amerikanlar pikap/kamyon melezi farklı bi sınıf..

Bildigimiz pikaplar icinde.. orman/tarım/özel idareler vs. Devlet dairelerinin cogunlukla kullandıgı Hilux efsane kasa kabaca 1980-1998 arası.. önler makaslı arkalar lsd li.. 10 numara yag dahil ne koysan yakar.. safkan arazi pikabı onlardır.. temizleri halen 2005-2010 pikaplarla aynı fiyattır..

Bi hiluxu öldürmek veya Ölümsüz hilux diye videoları var bi seri.. meraklısı mutlaka izlesin..

• Beğen
Tepkiler: entelmaganda
Bu hiluxlar 2.4 ve 2.8 dizel ve 2.2 benzinli cikmistir.. LN 65-105-106 vs gibi kodları var..

Mesela 1998 model 2.8 temiz donanimlisi nerdeyse 2010-2014 bi pikap parasıdır.. 1985-1987 model hiluxlara bile cok yüksek fiyatlara alıcı bulur.. daha cok extrem offroad cılar alır.. modifiye eder tam bi arazi canavarı yaparlar..

Sahibinden de suan marasta satilik var bi tane fotosunu atamiyom bi bakin ne anlarsiniz.. 1 metre yuksekligindeki orta yol bariyerinin üstünden altı almadan geciyo:)

Ben Amarok ve amerikan hariç her markayı kullandım. Nissan ve Hilux önde sağlamlıkta. Hilux Nissan'dan az yakıyor ve konforlu. Benim favorim Ford ranger ilk çıkan versiyonları. İlçe tarımda 90'lı yıllarda üretilen 4x4 ve 4x2 Hilux var satsalar alırdım temiz arabalar :)

Ford biraz fazla yakar.. bi serisi birebir mazda ile aynıdır..

Hilux ön makaslılar safkan arazi amaclı.. simdiki pikaplar arazi/asfalt karısımı.. lux konfor öncelikli..

Makaslı hiluxtan sonra.. 2003-2006 civarı bi ara jandarmanin da kullandıgı L 200 magnumlar arazi agırlıklıdır.. bunlar da garip bi sekilde yeni kasa 2010-2014 model L 200 lerle aynı fiyatlardan satılıyo.. bunlarda yagı koy yakar bi sistemde.. ugrassan ön düzeni bozulmaz sekilde üretilmis vaktiyle..

2001 hilux ve 2007 Mitsubishi l200 magnum kullandık l 200 hala duruyo. Bana göre pick uplar 2 ye ayrılır toyota ve diğerleri diye 😊 toyotayı 430bin km de sattık ve 3 yıldır sütçü arabası olarak kullanılıyor 650 700 bin olmuştur bile. Hala sağlam sadece bakımlarını yap yeter. [MENTION=46698]UÖZKAN.77[/MENTION] Abi l200 magnum kasaların 4x4 leri donanım olarak tamamen araziye uygun şekilde fabrikadan çıkıyor. Bizdeki 4x2 olmasına rağmen vinç için çift akü falan var. Tek sevmediği tarafı yolda biraz hantal kalıyo hızlı değil.

2004 yılıydı galiba Mazda'yı yandan görünce Ford zannetmiştim. 3000 cc otomatik Isuzu d-max vardı yakıtı sömürüyordu ve kronik hararet sorunu vardı. Sonrakiler 2500 cc'ye düştü.Mitsubishi hangi model yılı bilmiyorum jandarma aracına benziyor pıyasada az tip olarak çok hoşuma gidiyor.

Barış.. Jandarma bosuna L200 kullanmıyo:) sizdeki eski magnum kasamı yoksa yeni modern kasamı.. 2007 tam sınır galiba.. eski kasalar cift akülü.. havalı-dügmeli %100 arka patinaj kilitli (tam kilit cok cok az pikapta vardır. Meraklısı sonradan zar zor bulur takar..)..

Makaslı hilux.. yada eski kasa L200 bence budur:) gecen ivedikte vardı makaslı hilux bacanak baktı begenmedi gel dese gidip alacaktık.. nasip.

Isuzu 2008 sonrası hararet isini cözdü galiba.. yalnız Isuzu dizel motor devi orası kesin..

Hepsinin +/- yönleri var... ama arazi diyince eski kada hilux.. ne hararet ne bise.. hele 2.2 benzinli motorlular icin 500 bin km bise degil sıfır ayarında diyolar:)

Aslında pikapların kötüsü kalmadı iyinin iyisi var sadece..

Tamam mazot secmeyen.. cift akülü.. tam arazi tutulan kütük tip.. 2006 da bitti sanıyodum..

Bizim tatayı bügün satsam yarın gidip alacagım araba o kasa olur.. 4x4 ünde %100 arka kilit var.. ön konsolde egim-rakım vs arazi göstergeleri var.. vs.. efsane paris-dakarın defalarca sampiyonu olmus.. mitsibishi pajero nun altyapısı sistemiyle üretilmis..

Cok nadir temizi satılık oluyo..
Trabzonda bi tane 2006 var 60 bin istiyo.. zor satar ama piyasası degeri bu iste:)

4x4 leri öyle abi fiyatları çok yüksek. Ön konsoldaki göstergeler sis farlı ön tampon ve çift renk boyası ayrı bi hava katıyo 😉 toyotaya göre biraz fazla yakıyo o huyu kötü 😔 60 litre ile 650 km civarı gidiyo. Şehir içi dışı pek farketmiyo yakıyo 😊