Ekin bozuldumu nesil de mi bozuluyor...

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Bakara-205.

"O iş başına geçtimi, yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak, EKİNİ ve nesli helak etmek için koşar. Allah ise bozgunculuğu sevmez."

Bugün dikkatimi çekti..

Şeytandan bahsediyor..

Ekini helak etmek ne demek..

Ekini VE Nesli diyor..

Ekin bozuldumu nesil de mi bozuluyor..

Sorular sorular..

Abi alim değilim, değiliz..

Lakin şeytan-ekin-nesil 3'ü aynı ayette birlikte geçiyor..

Ekini harap edip bozmaz, helak etmek ne demek..

Aklıma ilk GDO geliyor..

Ekin-Nesil ilişkisi ise aklı başında herkes için malum..

Ekin bozuldumu nesil otomatikmen bozulur..

Şeytanın ekinle yeme içmeyle ne işi olur..

Sorular sorular..

Geçen burya konferans için sağlıkcı-kimyacı Saracoglu hoca geldi..

2 saat konustu..

Ana konu tohum-gıda idi..

Kendisi Cumhurbaskani danismani ve cumhurbaskanligi destekli bi "yerel tohum" projesi baslatmislar yeni..

İnşallah hedefe varır..

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Ben sonbahar da inşallah siyez buğday tohumu bulup ,bu buğdayi çogaltip daha sonra değirmen bulup oguterek kendimize ekmek yapmayı düşünüyorum,ailece kullanmak üzre.
Şimdiki tahıllar,mısır dahil bilhassa,B kan grubuna çok zararliymis babamın kan damarları tıkandı , şimdi b.sehir belediyelerinin ürettiği "Glutensiz ekmek" alıyorum babama,
0 sıfır kan grubu ben çavdar ekmeği kullanıyorum,bu ekmek bu kan grubuna nötr zararı faydası yok yani

Herkeste bir ön yargı şu anda gdo lu urünlerin bir zararı tespit edilmedi 10 yıl icerisinde belli olacak gdo lu buğdaylar kurağa dayanıklı böceklere dayanıklı o yüzden böcek ilaçlarını az kullanıyoruz ve daha az kalıntı bırakıyor ayrıca aspergullus gibi kanser yapıcı mantarlarada dayanıklı artı herbisitlerede dayanıklı o yüzden buğdaylar a herbisitler az zarar veriyor ve daha besleyici proteini yüksek urünler
Bilim adamları mayaları mikroorganizmalrın ve bazı mantarların genlerini bitkilere aktarıyor yani organik kanserojen yada zararlı bitkiler yok
Misal kanola kolzanın ehlileştirilmiş hali kaç kişi kanoladan öldü
Keza tritikale buğday ve çavdarin melezi
Emin olun o böcek öldürücü yada pas herbisit vb zararları ele alındığında gdolu besinlerin OLMAYAN zararları çok masum tamaiyle kamoyu kulaktan dolma bilgiler amaç zaten kimyasal kullanimını en aza indirecek bitki yetiştirmek

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Yeşil devrim içinde vaktiyle açlığa çare dediler.. açlık-kıtlık arttı..

Kapitalistler ne derse tersi çıkar..

Bi yerde barış konferansı düzenlenirse orda savaş çıkmak üzredir..

Açlığa çare derlerse açlık-kıtlık artar..

Gdo aleyhinde yerli-yabancı bicok kitap var.. hepsinin arkasında onlarca kaynak..

Lehinde konuşan tek bi prof. tanıyorum.. o da paralı-özel bi üniversitede hoca.. ve geçen gerçekten hem saçma hem yanlış hem yalan bi beyanı vardı.. merak eden bulabilir..

Konu "Sessiz Bahar" kitabıyla ilgili yazdığı bi yazıdaki açık-net bi çarpıtma hatta yalandı..

Merak eden varsa..Nette duruyor..

Hatta burda da paylaşılmış olcak..

Yeşil devrim içinde vaktiyle açlığa çare dediler.. açlık-kıtlık arttı..

Kapitalistler ne derse tersi çıkar..

Bi yerde barış konferansı düzenlenirse orda savaş çıkmak üzredir..

Açlığa çare derlerse açlık-kıtlık artar..

Gdo aleyhinde yerli-yabancı bicok kitap var.. hepsinin arkasında onlarca kaynak..

Lehinde konuşan tek bi prof. tanıyorum.. o da paralı-özel bi üniversitede hoca.. ve geçen gerçekten hem saçma hem yanlış hem yalan bi beyanı vardı.. merak eden bulabilir..

Konu "Sessiz Bahar" kitabıyla ilgili yazdığı bi yazıdaki açık-net bi çarpıtma hatta yalandı..

Merak eden varsa..Nette duruyor..

Hatta burda da paylaşılmış olcak..
Abi hangi üniversitenin hocasına sorarsan sor hepsi gdo lu ürünlere pozitif bakıyor internette çok makale var bu adamalar moleküler çalışıyor yani Zarar ve faydasını daha iyi irdeleyebilirler ve açıklayabilirler hocalarıma sordum onlarda pozitif bakıyor çünkü dna bir protein ve başka bir dna sindirim sisteminde aa lere ayrıştırılıyor ve sindiriliyor yani a geni benim genetiğime etki etmez çünkü sindiriliyor hangi hocaya sorarsan sor geneli olumlu bakıyor canan karatay gibi reçete dahi yazamayan ama itibar gören insanlar ezberden konuşuyor japonya dahi gdo lu ürünler yaşal adamlar yaş ort. 80 bizde yaşak besin içeriği düşük gıdalarla besleniyoruz
Makale çok var hepsinde açıklayıcı bu zararlı yada faydalı diye kestirip atmamış açıklamış
https://www.google.com.tr/search?cl...6_ZXUAhVGiiwKHXvsA0sQ1QIIOSgA&biw=360&bih=615
Allah akıl vermiş kullanın diye
İsrailden ve ab den hibritler geliyor genetiği değiştirilmiş bizde bi kere ekiyoruz sonra çiftciye yerli üretim diye
Sözün kısası kendi tohum bankamızı kurmalıyız yoksa gdo zararlı demekle olmuyor gelsin hibritler

-Ölüm Tohumları

-Sessiz Bahar

-GDO/Çağdaş Esaret

Bu kitaplara bi göz at istersen..

Bizim üniversitelerden hocalardan kolay kolay özgün doğru fikir çıkmaz.. en iyi ihtimal iyi bi batı taklitçisi çıkar..

Bilim denilen şeyde içine para girince filim oluyo zaten..