Duyarga sistemi?

vcc

26.09.2012
335
229
TOKAT
merhaba arkadaşlar
aşağıdaki videoda gösterilen makinada kullanılan duyarga sistemi benzeri bir sistem tasarlamak niyetindeyim.Burada kullanılan hidrolik kontrol sistemi nasıl bir sistemdir? Yani duyarga çubuğunun geri geldiği oranda pistonu çeken ve çubuk serbest kalınca pistonu geri iten sistem nedir) Nasıl bir valf ile bu sağlanmakta?Nereden temin edebilirim bu kontrol ünitesini bilgisi olan varmıdır?
saygılar.

https://www.youtube.com/watch?v=raEdbYwEfT0

merhaba
TrakKlub' yeni katıldım.
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim
Bu sistemin kullanıldığı bir proje ödevi aldım.
Proje:Hidrolik kaydırmalı diskaronun kaydırma mekanizmasının projelenmesi

merhaba
TrakKlub' yeni katıldım.
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim
Bu sistemin kullanıldığı bir proje ödevi aldım.
Proje:Hidrolik kaydırmalı diskaronun kaydırma mekanizmasının projelenmesi

Merhaba,hoşgeldiniz.

söz konusu projenin mekanik bileşenleri ve tekniği konusunda paylaşımlarınız olur ise herkes faydalanabilir.Kullanılacak kontrol ünitesi/valfi konusunda henüz bir bilgi edinmiş değilim.

ben bunun ot ilacı serpmek için tekerlekklisini yapmıştım valf sistemi kesin bir bilgim yok fakat cift yönlü piston ve harekete duyarlı valf mekanizması sanırsam traktörlere sonradan takılan hidrolik direksiyon gibi misal agacın gövdesine dokunan cubuk sağ yaptırıyor gövdeden kurtulan cubuk yay yardımı ile geri gelip ile sol yaptırıyor