deutz/same 2017 yorum ve tecrübe

Benim bi sorum var..
Bu soylenen 30 vites surungen dahil 30 vites mi yoksa gercekten bucukla 30 vites mi ? Eger bucuklu 30 vitesse guzel fakat surungenle 30 vitesse eskilerden bi farki yok demektir..
3 tanede elestirim olacak .. 1 suthutle kolu daha hos estetik olabilir di kapi tokmagi gibi birde govdeden yukari dogru cikiyor .2 direksiyonu gosterge tablasini butun olmus gidip geliyor fakat hala o eski gosterge paneli hic hos degil zaten ic acici bi gorselligi yoktu yine aynisini koymuslar. 3 ee kardesim yapmissin etmissin gordugum kadariyla ciftceker ve dif. Kiliti yine kollu .saygilar:)
Bu arada kabin hangi firmanin :)
sürüngenle 30 vites..
saatler konusunda haklısın..
dif. kilit ve 4 çeker girişi elektro hid. kontrollü olabilirdi tabi..
ama bunlar agrofarm gs ve agroplus'larda aynı hp güçleriyle beraber mevcut..

Agrolux 75 de balya bağladım, Deutz (5206-6206) sağlamlığın dan eser yok, 5. vites var, düz yolda arkasında balya makinası ile bayılıyor, Boş a attığın yerde, ancak Beş e atabiliyorsun. Kabin var klima var, elinden çakmağı düşürdüğünde yere düşüyor, bu kadar eğreti iş yapılmaması lazım.

Benim tercih ettiğim modeller Same 3 GS modeline eş değer olanlardı, onlarıda piyasada pek göremedik, alan satmıyor, eğer iyi bir kullanıcı ise.
hacı agrolux 75'lerde 5 vites yok..
senin kullandığın agrolux 320'dir..
agrolux 310 ve 320'lerdeki 5 vitesli levyeli şanzıman motora biraz yük oluyordu..
dediğin gibi 5.vitesle pek ömür geçiremeyen bir modeldi..
aynı zamanda şanzıman sesi insanı çileden çıkarıyordu..
konu başındaki iletimde belirtmiştim..

• Beğen
Tepkiler: bilal tıraşçı
Dün kabinsiz 4065 modeli ile kısa bir test sürüşü yaptım.Direksiyonda değil yanda.Ama süren arkadaşı gözlemledim şuhutle kolu maalesef olabilecek en kötü şekilde konumlandırılmış.Direksiyon aşagıya tam yatırıldığında şuhutle kolu gösterge paneline çarpıyor.ve direksiyon bence olması gerekenden yüksek en düşük ayarda bile.Vites geçişleri rahat ve güzel şimdilik gözlemlediğim bu kadar.

Bu gün bayide 4075 modelini gördüm kabinli.Denemek için hostes koltuğuna oturdum,sırtlık neden yok diye sormaya fırsat kalmadan bi etiket gördüm içerde,koltuk oturmak için yapılmamış meyersem üzerine 5 kğ den fazla ağır yük koymayın yazısını gördüm 2 nisan şakasımıdır nedir.
Yasal olmadığı için 5 kg yazıyorlar ruhsatta koltuk sayısı "1" yazar. rahatlıkla kullan sıkıntı olmaz :)

İyi sahurlar beyler..
Bende 27 Nisa'nda 4 gün Burdur tarım fuarında Deutz Fahr-Same standında çalıştım.
Bu modeller den 4065 hariç hepsi mevcuttu. Oda fabrikada sipariş yetişmediğinden gelmedi.
Bu arada modellerde 4050 de vites 30 ileri 15 geri değil 15 ileri 15 geri şeklinde diğerlerinden farklı.
Hepsinde Yusuf abinin dediği gibi 4055 modeli 62 hp 4075 de 82 hp gibi değerlere kavuşmuş bence gayet iyi. Aynı zamanda kabinde şaft tünelinin olmaması gayet iyi iniş binişler rahat. Geri kalanını Yusuf abi açıklamış zaten. Bende 27 Nisan 2017 ye ait gelen fiyat fuar bilgilerini ekleyeyim. Bu arada klima opsiyonel olarak almayabilirsiniz klima 2500-3000 lira gibi fiyat etkiliyor. Kabin fiyatı da 10.000 TL.
Deutz 4050 4x4 kabin 80.000 TL
Deutz 4055 4x4 kabin klima 86.000 TL
Deutz 4065 4x4 kabin klima 96.000 TL
Deutz 4075 4x4 kabin klima 107.000 TL
Aklımda kalan fiyatlar bu şekilde.

Abilerim kardeşlerim.
Bende aranızda yeniyim. Yeni konu açma işini pek beceremedim o yüzden buraya yazıyorum kusura bakmayın.
Bende 4065e ile ilgileniyorum..
Kullanan arkadaşlardan ricam bu makinenin avantaj ve dezavantajı nelerdir? Verile para ya değer mi? Yakıt ve sağlamlık açısından nasıl değerlendirirseniz çok memnun olurum.. Yaptığı ınız yorumlar benim için çok önemli... Şimdiden teşekkürler... 😂

Abilerim kardeşlerim.
Bende aranızda yeniyim. Yeni konu açma işini pek beceremedim o yüzden buraya yazıyorum kusura bakmayın.
Bende 4065e ile ilgileniyorum..
Kullanan arkadaşlardan ricam bu makinenin avantaj ve dezavantajı nelerdir? Verile para ya değer mi? Yakıt ve sağlamlık açısından nasıl değerlendirirseniz çok memnun olurum.. Yaptığı ınız yorumlar benim için çok önemli... Şimdiden teşekkürler... 😂
4e kullanıcısı değilim ama şanzumanı büyük avantajlı görünüyor. Rakibi yok şanzumanda. Şanzumanda buna en yakın mf 3625 var 24x24. Dezavantaj herhalde dingiller arasının kısa olması ve traktörün hafif olması bana göre. Yakıt ve sağlamlıkta doğru kullanımda bence kullanıcıyı memnun edecektir. Fiyat hakkında bilgim yok motor 72 beygir kabinli ve 4x4 ise 85-90 bin tl etmesi lazım. Alınır mı işine uygunsa neden olmasın

• Beğen
Tepkiler: fthaymer
Siz bilgilisiniz anlaşılan bu konuda. Yeni traktör alacağız ve case jx 75c ile Deutz 4080 arasında kaldık hangisi daha doğru tercih olur. Deutz daha özellikli ağır ve güvenli gibi tabi case 75 bg Deutz 80 bg. kullanan anlayan bilgi verebilir mi

Perkins motor derin piston boyludur.Bu yüzden motor kuvvetli çekiş karakteri 1000-1700 devir arasında 2000 devir tam güç veriyor.Tork eğrisi 1700-2000 arası yumuşuyor,hafif azalıyıor.Kuru zeminde motor alçak devirde kuvvetli kalkış yapıyor,yaş zeminde tekeri kuvvetli çevirdiği için motor bayılmıyor ve patinaj eğilimine giriyor.Ortalama %10 patinajı geçtiğinde yakıt olarak cebe bakıyor.
Deuthz motor başlangıç torku yumuşak,1600-2200 devir arası motor güçlü tork veriyor.Düşük devirde tekeri kuvvetli çevirmediği için patinaj eğilimi az,tutunma iyidir.
Motora bakarak tahmin yürütmek zor,motorda radyatör,klima,hidrolik pompa,şanzıman kayıpları var.Motor ağırlığıda bir etken.Motor şanzıman uyumuda önemli,değişken çok yani.Şoför ana etkenlerden biri motor %75 %50 yük altındaki yakıtlarda farklı,mazot,biodizel kullanımı,yakıt kalitesi vs. vs.
Tork yedeği yüksek olan atik, parlayan şekilde çalışır.Gaza yüklendinmi koltuğa yaslanma hissi verir.Normal olan orta devir alır,
Ayrıca motorların çeki gücü ile kuyruk mili güçleride farklıdır,bazı modellerde kuyruk mili gücü motor gücüne eşitken bazılarında biraz azdır.
Yapılacak iş, tarla durumu,yaş - kuru ,kuyruk mili kullanımı tercihleri belirler.
Tarla doğruyu söyler.Arz ederim.

Adres trakkulup.net
Hocam güzel açıklama olmuş massey ferguson 65x kullandım düşük devirde daha güçlü ve gaz vermeden çift sürebilirsin senin yorumun ile bagdastirinca bunu çıkardım sonuç olarak

Siz bilgilisiniz anlaşılan bu konuda. Yeni traktör alacağız ve case jx 75c ile Deutz 4080 arasında kaldık hangisi daha doğru tercih olur. Deutz daha özellikli ağır ve güvenli gibi tabi case 75 bg Deutz 80 bg. kullanan anlayan bilgi verebilir mi
Deutz 4080E tavsiye ederim, 30-15 şanzuman daha güçlü hidrolik kollar daha güçlü motor 80 beygir 320 tork case 75 beygir 302 tork 8-8 şanzuman.

Motor güçleri aynı sayılır, donatı olarak hangisi hoşunuza giderse onu alabilirsiniz, servis ve ikinci el değerini de unutmamak lazım.İkinci elde düşünülebilir.İş durumunuz nedir bilemem, 120 000 TL bandında seçenek çok, siz bilirsiniz.