Dere ıslah projesinden sonra kamulaştırma

Selamünaleyküm arkadaşlar bizim tapulu olan arazimizin içinden geçmekte olan dereyi geçen sene d.s.i ıslah projesiyle betonlastırdı yaklasık
7000 m2 ye yakin yer kapladı.
Bunun kamulaştırma konusu hakkında hiç bir bilgim ve tecrübem yok
Sizden ricam bu konu hakkinda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların yardımcı olursaniz sevinirim. Okuduğunuz için teşşekkurler

Kamulaştırma yapıldı ise size kamulaştırmadan önce tebliğ etmeleri gerekirdi kamulaştırma bedelini veya başka yerden yer göstererek maduriyetinizin giderilecegine dair sizde bunu kabul etmezseniz itiraz hakkınızı kullanırsınız, Muhtara tebligat bırakılmış olabilir .Sizde herhangi bir geri dönüş yapmadığınız için teklif edileni kabul etmiş sayılırsıniz bağlı bulunduğunuz dsi ile bir görüşün

Kamulaştırma yapılmamışda olabilir komşu tarlada da aynı durum varsa bir sorun tebligat gelmismi ?

Selamünaleyküm arkadaşlar bizim tapulu olan arazimizin içinden geçmekte olan dereyi geçen sene d.s.i ıslah projesiyle betonlastırdı yaklasık
7000 m2 ye yakin yer kapladı.
Bunun kamulaştırma konusu hakkında hiç bir bilgim ve tecrübem yok
Sizden ricam bu konu hakkinda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların yardımcı olursaniz sevinirim. Okuduğunuz için teşşekkurler
Arkadaslar lütfen fikirlerinizi paylaşın

Ozaman dsi ye git ve kamulaştırma planının senin tarlandan geçen kısmı kimin onayladığına dair plan üzerindeki imzalı yetkilinin ismini iste. onay belediyedense ki genelde öyledir. Orada imzada belediye yetkilisi ve belediye ismi geçer yoksa şayet DSİ yaptıysa onayı nereden aldıklarını ve kamulaştırmanın kimin tarafından yapıldığını sorgula. O zaman olayın açıklamasını öğrene bilirsin. Dsi direk bir açıklamada bulunmayabilir. Öyle olursa tapu kadastroya git ve dilekçeli şikayette bulun. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: muhammet63
Arkadaşlar hepinize ayri ayri teşekkürler. Bu işin acemisi olduğumuz için iyi araştırıp öyle başlayayım dedim. Mesela namussuz mutahit ilk çalismaya basladiği zaman ekinlere verilen zararlari karsilayacağina dair söz verdi sonradan sözünü tutmadi hatta geride kalan tarlada kalan enkazı temizlemek için kepçe kiraladim. Allah belasini versin

• Beğen
Tepkiler: hidroluis
Arkadaşlar hepinize ayri ayri teşekkürler. Bu işin acemisi olduğumuz için iyi araştırıp öyle başlayayım dedim. Mesela namussuz mutahit ilk çalismaya basladiği zaman ekinlere verilen zararlari karsilayacağina dair söz verdi sonradan sözünü tutmadi hatta geride kalan tarlada kalan enkazı temizlemek için kepçe kiraladim. Allah belasini versin
Toplulaştırma tarla içi ıslah tarım reformunda ihaleyi veren kurumun genel mudurune ulaşmaya çalış ve ilgili mudurlukle birlikte sikayet dilekçeni yaz. Dsi yapiyor gibi evet ama bu işte tarim reformu tarim bakanligi var bilgin olsun muteahhitin ismini biliyormusunuz

Toplulaştırma tarla içi ıslah tarım reformunda ihaleyi veren kurumun genel mudurune ulaşmaya çalış ve ilgili mudurlukle birlikte sikayet dilekçeni yaz. Dsi yapiyor gibi evet ama bu işte tarim reformu tarim bakanligi var bilgin olsun muteahhitin ismini biliyormusunuz
Müteahhit diye kendini tanıtan birisi var yalnız müteahhit mi taşeron mu tam emin deyilim

Şirket ismini bilmiyorum ama muhatap olduğumuz kişi osman sancak adinda birisi di muhtara ulasayim belki biliyordur

Ustadım osman sancak bildiğim kadarı ile urfada güneş inşaatta çalışıyordu sizin muhatabınız o zaman güneş inşaat değil işi yapan müteahhit yerine işi veren bakanlık ankarada ve oraya resimli bir şikayet dilekçesi verin ayrıca durumu kiminle konuşursunuz bilmem ama bende muzdaribim vurdum duymazlıktan Tarım Reformunda yetkililer var isim vermek istemiyorum ama çiftçiden şikayet yok derler geçerlerdi sizin dilekçeler olsa bile ellerinde bizimde şikayetlerimiz oldu çünkü döşenen boruların çoğu kısa sürede çalışmaz hale gelecek ve ekonomik bir kayıptır yazık günah.