Danelik Mısır için Ekim sıklığı ve FAO

Değerli çiftçi kardeşlerim abilerim danelik mısırda yaprak gübrelemesini gübre serpme makinası ile yapsam zararı olur mu? İmkan kısıtlı olduğu için gübre sandıklı çapa makinası yok
Saçma yapmamalisin, gübreler mısırın özüne gireceği için yakar.
Su karigini önce aç, gubreyi sulama yapacağın gün el ile sıra aşırı şekilde toprağa serp, gübreyi önceden atarsan toprak yüzeyinde kayiba uğrar.
Eğer yapabilirsen 30 kg üreyi bi sıraya, 10-15 kg nitrat bı sıraya gelecek şekilde çok daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: OMER.GULER06
Saçma yapmamalisin, gübreler mısırın özüne gireceği için yakar.
Su karigini önce aç, gubreyi sulama yapacağın gün el ile sıra aşırı şekilde toprağa serp, gübreyi önceden atarsan toprak yüzeyinde kayiba uğrar.
Eğer yapabilirsen 30 kg üreyi bi sıraya, 10-15 kg nitrat bı sıraya gelecek şekilde çok daha iyi olur.
75 dönüm mısıra el ile gübre atmakla baş edemem en iyisi emanet gübre sandıklı çapa makinası bulmak gübreyi tek seferde vermeyeceğim üreyi 2 ye bölmeyi düşünüyorum ayrıca holder ile sıvı gübre de uygulayacağım bu ara havalar yağışlı geçiyor yağış önüne atabilirsem etkili olur

Merhaba, gerekirse gübre atan çapa makinasına parasıyla yaptırın ama asla gübre makinasıyla atmayın. Ürüne zarar verir. Bence sulamadan en az 15 gün önce gübre işi bitirilmeli. Birde mısırda bir ayar bitim ve bitki sayısı çok önemli verim açısından. Düzensiz bitim olursa önce çıkan Mısırlar sonra çıkanların büyümesini engelliyor ve verim düşüyor.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10