Damlama Sulama kurulumu ...

hocam 135 lik mf var . şanzımanlı santrafiş buldum ikinci el onuda alabilirim . Basmaz diye almakta çekiniyorum o benzinli olanı . sezon ortasında bozulursa götür getir vakit ve para kaybı olması can sıkar .

Derenin suyu bulanık değil . Zaten dereden alırken önce delikli varil benzeri bir kutudan sonra tül gibi bir bezden gecirip suyu basmayı planlıyorum . Sonrada ya hemen çıkışa yada tarlanın orada damlama sistemine girmeden hemen once 100-150 liralık mikronluk filtre koymayi düşünüyorum yeter mi aceba ?

Tek yıllıkları 4 degilde 2 sefer kullansam yeter bana :)

Bu sifon yontemi dediğiniz nedir onu bilmiyorum .

Birde benim en çok ogrenmek istediğim basınç konusu . şimdi bu tek yilliklarda 1.5 bar diyor . ben şimdi suyu bastım az geldi çok geldi basınç saati olmadan nasıl anlayacağım ? Mesela traktörun en düşük devri bile fazla basınç verirse ne yapmak gerek ? Yada düşük basınç geldi diyelim boruyu 50 lik takıp incelterek basıncı arttirmak mümkün mü ?
Basinc saatini netafimin ilk vana çıkışına tak basıncı ayarlarsın fazla gelirse daha fazla dekara ayarlarsın damlamayi

Ilk vana çıkışı derken ana boruya baglanacak olan ilk baştaki 17 lik damlama borusunu mu kastettiniz ?
Evet bez borunun ilk 17 lik vana takılan çıkışına saati takarsan basıncı en net ordan olcersin ama filtren tarlanın çok yakinindaysa filtredeki saattende ölebilirsin filtreyle tarla arasındaki mesafe arttıkça basınç çok yüksek gözüküyor tarlanın başında 1 bar ölçüyor filtredeki saat 300_400metre uzaktaki tarlada 3 bar olcuyor

Evet bez borunun ilk 17 lik vana takılan çıkışına saati takarsan basıncı en net ordan olcersin ama filtren tarlanın çok yakinindaysa filtredeki saattende ölebilirsin filtreyle tarla arasındaki mesafe arttıkça basınç çok yüksek gözüküyor tarlanın başında 1 bar ölçüyor filtredeki saat 300_400metre uzaktaki tarlada 3 bar olcuyor

hocam şu basınç saatini ilk damlama borusunun gireceği yere uydurup taksak iş görür heralde değil mi ?

https://www.kampa.com.tr/0-16-Bar-5...MIoc-ngYr42QIVT8ayCh2DPwHrEAQYASABEgKDsfD_BwE

Hocam burada bez boru demişsiniz onu atlamışım ben . Şimdi damlamalari direk ana boruya baglasak olmaz mı ? Ana boru çapı 50 mm olacak .Şimdi bu ana boruyu direk delipte damlamalari taksak olmaz mı ? Birde bez boruyu nette arattım damalama için olanını bulamadım .

• Beğen
Tepkiler: closek