Claas Arion 410/420/430 teknik yardım

780983bcbc017f962158a3e02bd3cf50.jpg

Selam ..
Ben ne kadar teknik yardım aldımasada..
Kafama yatmadan. .
Siz kullanıcı dostlarımdan ricam.
1.hidrolik hassasiyet ayarı (pullukta)
2.pullukta kaç devirde az yakıp rahat gider.
3.kalibrasyon ayarı hakkında bilgi.
4.ekipmanlara göre yakıt tecrübeleri
5.uygun pulluk..
Yorumlarınızı bekliyorum.

tekerin enini ölç .
48 cm..
simdi Pulluk bulalım..
18x2.54=45.72
18'li pulluk istemezük dersen en az 16 koşacan..
oda olmadı 5'li14 tak git.

hassasiyet ayarını taktığın ekipman ne zaman motorunu serbest bırakırsa ve işini iyi yaparsa odur.

maximun torku 14000 d/d buluyor diye zor işlerde (pulluk,çizel) orada gezinme.
17-18 bin d/d ile torku düşürüp hp'ile iş gör..

Son düzenleme:
1. Hassasiyeti biz 6' da kullanıyoruz genelde. İhtiyaca göre arttırabilirsiniz.
2. Bu traktörler için en uygun devir el gazında da sabitlenmiş olan maksimum 1750 devirdir. Tarla çalışmalarında bu deviri geçmezseniz. Bu devire uygun vitesi seçtiğiniz de yakıtınız optimum olacaktır. 1600-1750 rpm aralığında çalışmanız uygundur.
3. Kalibrasyon ayarı servis tarafından yapılır. Kalibrasyonda ki amaç vites geçişlerinde bir sertlik varsa onu düzeltmektir. Ayrıca kalkış sertse bunu yumuşatmaktır. Eğer böyle bir durum yoksa yapmanıza gerek yok. Viteslerde zaten bir geçiş sertliği sorunu pek olmaz. Kalkışlar sert olabilir. Ama onu da sanırım traktörünüz CIS versiyonu yani CIS ekranı üzerinden ayarlayabilirsiniz.
4. Bu traktöre uygun ekipman takmanız da fayda var. Mesela kültivatör tarzında en az 4 metre, disk tiller tarzı ekipman en az 3 metre, mibzer en az 3 metre gibi tercih ederseniz, yakıt sarfiyatınız da ona göre uygun olacaktır.
5. Pulluk olarak toprak yapınıza göre 4' lü 16, 5' li 14, 5'li 16 numara şeklinde tercih yapabilirsiniz.

1. Hassasiyeti biz 6' da kullanıyoruz genelde. İhtiyaca göre arttırabilirsiniz.
2. Bu traktörler için en uygun devir el gazında da sabitlenmiş olan maksimum 1750 devirdir. Tarla çalışmalarında bu deviri geçmezseniz. Bu devire uygun vitesi seçtiğiniz de yakıtınız optimum olacaktır. 1600-1750 rpm aralığında çalışmanız uygundur.
3. Kalibrasyon ayarı servis tarafından yapılır. Kalibrasyonda ki amaç vites geçişlerinde bir sertlik varsa onu düzeltmektir. Ayrıca kalkış sertse bunu yumuşatmaktır. Eğer böyle bir durum yoksa yapmanıza gerek yok. Viteslerde zaten bir geçiş sertliği sorunu pek olmaz. Kalkışlar sert olabilir. Ama onu da sanırım traktörünüz CIS versiyonu yani CIS ekranı üzerinden ayarlayabilirsiniz.
4. Bu traktöre uygun ekipman takmanız da fayda var. Mesela kültivatör tarzında en az 4 metre, disk tiller tarzı ekipman en az 3 metre, mibzer en az 3 metre gibi tercih ederseniz, yakıt sarfiyatınız da ona göre uygun olacaktır.
5. Pulluk olarak toprak yapınıza göre 4' lü 16, 5' li 14, 5'li 16 numara şeklinde tercih yapabilirsiniz.

Eline sağlık Erkan abi yalnız bir şey sormak istiyorum claasın hassasiyet düzenini bilmiyorum fakat 6. Konumda hassasiyet en sonda mı Açık oluyor eğer en sonda açık oluyorsa dalma batma yapmıyor ekipman[emoji848]

Eline sağlık Erkan abi yalnız bir şey sormak istiyorum claasın hassasiyet düzenini bilmiyorum fakat 6. Konumda hassasiyet en sonda mı Açık oluyor eğer en sonda açık oluyorsa dalma batma yapmıyor ekipman[emoji848]

En son 10'a tekabül ediyor. Skala üzerinde 1-3-5-7-9 şeklinde yer alıyor. Birde ara çizgiler vardır. En sonda hiç kullanmıyoruz. O kadar hassasiyet gerektiren bir ayar durumu olmadı.

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
tekerin enini ölç .
48 cm..
simdi Pulluk bulalım..
18x2.54=45.72
18'li pulluk istemezük dersen en az 16 koşacan..
oda olmadı 5'li14 tak git.

hassasiyet ayarını taktığın ekipman ne zaman motorunu serbest bırakırsa ve işini iyi yaparsa odur.

maximun torku 14000 d/d buluyor diye zor işlerde (pulluk,çizel) orada gezinme.
17-18 bin d/d ile torku düşürüp hp'ile iş gör..

14 000 devir çeviren taksi üretilmedi, en fazla 9-10 000 devir çeviriyorlar. :) Bu Formüla 1 arabalarından daha iyi gibi.

• Beğen
Tepkiler: harunn3085
Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.Teknik detaylar;
http://www.claasharvestcentre.com/media/170603/claas-arion-430-410.pdf
66-70 kw,, 420-450 n.m. 1300-1700 tork bandı,1700-2000 güç bandı var.
Toprak işlemleri 1600 devir uygun olur.Tork ve güç eğrisinin kesiştiği noktadır.Güç gereken zor şartlarda 2000 devir kullanılabilir.Sadece bu seri için motor karakteristiğidir.Pulluk olarak 4 lü dönerli inch ayarlı veya 5 12 geniş ara pulluk iyi olur, fikrindeyim.Kolay gelsin.

• Beğen
Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.Teknik detaylar;
http://www.claasharvestcentre.com/media/170603/claas-arion-430-410.pdf
66-70 kw,, 420-450 n.m. 1300-1700 tork bandı,1700-2000 güç bandı var.
Toprak işlemleri 1600 devir uygun olur.Tork ve güç eğrisinin kesiştiği noktadır.Güç gereken zor şartlarda 2000 devir kullanılabilir.Sadece bu seri için motor karakteristiğidir.Pulluk olarak 4 lü dönerli inch ayarlı veya 5 12 geniş ara pulluk iyi olur, fikrindeyim.Kolay gelsin.

hoca soğuktan sıfırlar fazla kaçmış idare et

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

780983bcbc017f962158a3e02bd3cf50.jpg

Selam ..
Ben ne kadar teknik yardım aldımasada..
Kafama yatmadan. .
Siz kullanıcı dostlarımdan ricam.
1.hidrolik hassasiyet ayarı (pullukta)
2.pullukta kaç devirde az yakıp rahat gider.
3.kalibrasyon ayarı hakkında bilgi.
4.ekipmanlara göre yakıt tecrübeleri
5.uygun pulluk..
Yorumlarınızı bekliyorum.
Harun abi 5 li tak işte video yolladım 1500 devirde akıyor. Yoksa geleyim erzuruma :)

• Beğen