Çinko sülfat nerede bulunur?

Bugün gezmediğim tarım market kalmadı yinede çinkosülfatı bulamadım.İnternetten alabileceğim güvenilir bir site varmı?
Bu arada çinkosülfatı yapraktan buğdaya verecem.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Bugün gezmediğim tarım market kalmadı yinede çinkosülfatı bulamadım.İnternetten alabileceğim güvenilir bir site varmı?

Ben amasyada calisirken corumdaki butun bayilerde hatta yol uzerinde sungurlu da falanda bulamamistim. Gubretas bahcem diye site var gubretasin oraya gir istedigin urunu internetten al kargo ucretsiz hemen gonderiyolar urun yeni oluyo izmirden geliyo ama cok cabuk geliyor ben aldim gecenlerde attim. Siteye uye ol 5 dakika surer istersen iletisim adresinden ara ne zaman gonderebilirsiniz diye sor

• Beğen

Tanıdığım, sevdiğim ve güvendiğim bir abim var, o yardımcı olur size. Kendisiyle konuştum biraz önce çinko sülfat varmış. Bana ulaşsın yardımcı olurum dedi. Ben de özel gübreleri hep ondan alırım, kargoyla gönderir. Fiyatlarda çok uygun. Facebook sayfasının linkini ve numarasını vereyim, görüşün kendisiyle.

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/GÜLEÇLER-Tarım-Gübre-Ve-Gıda-San-Ltd-Şti-131437486942137/

İletişim numarası: 0541 290 36 62

Tarim kredide bulunuyordu bugday ve arpaya atacaksaniz sivi cinko da onerebilirim ben holderle atiyordum cinkoyu alirken icindeki oranlarina bakmanizda fayda var bazi cozeltilerde %8 bazilarinda %50 var

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci
Tanıdığım, sevdiğim ve güvendiğim bir abim var, o yardımcı olur size. Kendisiyle konuştum biraz önce çinko sülfat varmış. Bana ulaşsın yardımcı olurum dedi. Ben de özel gübreleri hep ondan alırım, kargoyla gönderir. Fiyatlarda çok uygun. Facebook sayfasının linkini ve numarasını vereyim, görüşün kendisiyle.

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/GÜLEÇLER-Tarım-Gübre-Ve-Gıda-San-Ltd-Şti-131437486942137/

İletişim numarası: 0541 290 36 62

Saolun facebook dan yazdım.

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Bayilerde bu çinko sülfat demir sülfat gibi ürünleri bulmak çok zor. Değişik bir yaprak gübresi sektörü var içinde toplamda yüzde on bile içerik olmayan yaprak gübreleri kilosu 50-60 lira gibi saçma fiyatlara satılabiliyor hatta bazıları mikro element koymaya gerek bile görmüyor sadece azot yeter diyor e ben bunu üre ilede verebilirim [emoji23] Çiftçinin yapması gereken düşük maliyetli uygulama 25 kiloluk demir sülfat çinko sülfat vs. ürünleri temin edip karışımı kendisinin yapmasıdır. Bunlara ek üre hümik asit aminoasit gibi ürünlerde kullanılabilir.

• Beğen
Bayilerde bu çinko sülfat demir sülfat gibi ürünleri bulmak çok zor. Değişik bir yaprak gübresi sektörü var içinde toplamda yüzde on bile içerik olmayan yaprak gübreleri kilosu 50-60 lira gibi saçma fiyatlara satılabiliyor hatta bazıları mikro element koymaya gerek bile görmüyor sadece azot yeter diyor e ben bunu üre ilede verebilirim [emoji23] Çiftçinin yapması gereken düşük maliyetli uygulama 25 kiloluk demir sülfat çinko sülfat vs. ürünleri temin edip karışımı kendisinin yapmasıdır. Bunlara ek üre hümik asit aminoasit gibi ürünlerde kullanılabilir.
Hocam merhabalar Polatlı da çiftçilik yapmaktayız,elimde geçen seneden kalan hiç kullanmadığım kapağı açılmamış gubretasin forcefull aminoasidi var.kis boyunca garajda durdu tabi -8-10 dereceleri gören soğuklar oldu ama hiç aklımıza gelmedi sıcak yere koymak.dun baktığımda saklama koşullarında +8+30 derce yaziyodu.simdi bizim amino asit bozuldumu kullanabilirmiyim bitkiye zarar verirmi
IMG_20200219_155437.jpg

Hocam merhabalar Polatlı da çiftçilik yapmaktayız,elimde geçen seneden kalan hiç kullanmadığım kapağı açılmamış gubretasin forcefull aminoasidi var.kis boyunca garajda durdu tabi -8-10 dereceleri gören soğuklar oldu ama hiç aklımıza gelmedi sıcak yere koymak.dun baktığımda saklama koşullarında +8+30 derce yaziyodu.simdi bizim amino asit bozuldumu kullanabilirmiyim bitkiye zarar verirmiEkli dosyayı görüntüle 45278

Bir miktar bozulma olmuş olabilir ama zarar vermez hocam en fazla faydalılığında bir düşüş olmuştur ben kullandım benzer durumda bizdede kışlar sert geçer herhangi bir zararını görmedim.

Herbisit olarak agrobest cutteng+çinkosülfat ve şelat niyetine hümikasit nasıl olur acaba ?karşımı sıkıntı olur mu acaba.

sülfatlı gübreleri herhangi bir ilaç ile karıştırmamak gerek. ot kökboğaz pas farketmez doz aşımı olmadıktan sonra bitkiye zararı yok gibi görünebilir ancak ilacın etkisini azaltır veya tamamen bozabilir. İlaçların maliyetleri düşünüldüğünde bence o riske hiç girilmez. Bir gün bile arayla atılırsa birlikte karıştırmaktan daha iyidir.

Üre ve potasyum nitrat harici hiç bir elementin herbisit fungusit ile karıştırılmamalı. Onlar da en fazla dekara 100-150 gram gelecek kadar olmalı. Tek başına 500 gram 1 kg bile atarsınız sorun değil ama ilaçlarla fazla dozda iyi olmaz. potasyum sülfat, potasmag nitramag gibi her üründe sülfat bulunur.

Yüksek phlı sular da ilaçların etkisini azaltır veya tamamen bozabilir. İlaçlara dünya paralar veriyoruz ufak bir kaç ayrıntıyı atlamamak lazım.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN