Ceviz Hakkında

Kolay gelsin arkadaşlar 2 dönümlük bir ceviz bahçesi kurmak istiyorum.Sizce hangi ceviz cinsi kayseri iklim şartlarına daha elverişlidir. Bir iki fidancılık firmasıyla görüştüm chandler diyorlar ama emin olamadım. ekeceğim yerin rakımı yaklaşık 1200 - 1300 metre ne tavsiye edersiniz.

Kolay gelsin arkadaşlar 2 dönümlük bir ceviz bahçesi kurmak istiyorum.Sizce hangi ceviz cinsi kayseri iklim şartlarına daha elverişlidir. Bir iki fidancılık firmasıyla görüştüm chandler diyorlar ama emin olamadım. ekeceğim yerin rakımı yaklaşık 1200 - 1300 metre ne tavsiye edersiniz.
Chandler ceviz o kadar rakim da iyi olmayabilir. Sen en iyisi fernor gibi daha rakimli cinsleri arastir

Selamun aleykum
Ben manisada 6,7 donum %10 15 megilli sondaj suyu olan bir yere ceviz dikmeyi dusunuyorum baharda don riski ova bolgeden uzak oldugu icin tarlamiz ceviz icin cok uygun oldugunu dusunuyorum.
Chandler cevizleri sans eseri televizyonda reklamini gordum arastirdim.
Bandirmada mavi sertifikali satiyolar.
Sizce yanlis cins cikma ihtimali var mi? Bilen,tecrube edinen arkadaslar varsa yazarsa cok sevinirim.

Bütün fidanlar da oldugu gibi ceviz fidanında da satıcının insafına kalmış durumdasınız sertifika bandı aslın da çokda birşey ifade etmiyor,
3 yıl önce balıkesirli bir fidancıdan 90 adet şebin 10 adet tozlayıcı bilecik aldım her biri ayrı çeşit hepsinde de sertifika bandı vardı fidanı satan kayıp,
bu yıl da arazinin bulundugu alan da nisan için de bir kaç saatlik eksi deger ve rüzgar yeni eski bütün fidanlarımı yaktı meyve tutumu olan bütün agaçların meyvelerini yaktı,
cevizler bildigin kuru dal oldu ALLAHTAN hayırlısı bekliyoruz belki yeniden yapraklanır diye.