Celtikte Darıcan Otu sorunu

Merhaba,
Sinop un Boyabat ilcesinde celtik üretimi ile uğraşmaktayız
Çeltik tarlalarımız Darı otu istilasına uğramış vaziyette.
Tetris, Citadel, Laudis ileclarını tüm ilçedeki çiftçiler kullanıyor fakat tarlalarımız berbat durumda.
Fotografları ekte görebilirsiniz.
Yardımcı olabilirseniz tüm ilçe halkı olarak bizleri kurtarmış olursunuz.cevabınızı bekliyorum.

Merhaba Boyabatlı kardeşim bu yazmış olduğun ilaçların hiçbiri darıcanı öldürmez geçenyıl benimde başıma geldi bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yunanistan dan facet denilen bir ilaç aldırdım 12 temmuzda ilacı attım emin olunki 3 günde darıcan diye bişey kalmadı ama şuna dikkat edin piyasada okadar çok sahte ilaç varki paranız boşa gitmesin telefonum 05332613268 ararsanız size yardım edebilirim

bu çözüm yolu bizim de aklımıza geldi. seneye uygulayacagız.

şu anki uygulamamız şu şekilde. yorumlarınızı bekliyorum..;
1-tarlalarımızı yaklaşık 20 cm sürüyoruz. 15 nisan>>
2-1 kat kazayağı atılır 22 nisan>>
3-20.20.0 gübre atılır 29 nisan>>
4- tarlalara su salınır ve keşen çekilir. 2 mayıs>>
5- su salındıgı gün SAFA DRAM 6E su ilacını bilgiğimiz kola şişesine koyarak tarlalara dönüme 400 grm olacak şekilde attık. 2 mayıs>>
6- tohum atıldı >>5 mayıs
7- tarfların suytu boşaltıldı ve kuru ilaç diye tabir ettiğimiz statel marka ilaç attık. yaklaşık 400 litre suya 3 litre STATEL ve 1 adet dalia karıştırdık ve tarlalara uyguladık. 22 mayıs>>
8-hiçbir belirti olmayınca 400litre suya 2 adet tetris karıştırdık ve uyguladık. 2 haziran>>
9-yine bir sonuç alamayınca 400 litre suya 1 adet laudis karıştırıp uyguladık. 19 haziran>>

ama sonuç yine fotoğraflarda gördüğünüz gibi...

3- 20-20 yerine 3*15 atın.
5- dramı yanlış kullanıyorsunuz. safadramda korumadramda çeltik ekildikten 10-15 gün sonra atıyoruz. suya komple gömersen emin ol ot diye birşey kalmıyor. ayrıca 400 ml değil 600 ml gekecek şekilde atın.