CELİK CATI MAKAS UZUNLUGU EN FAZLA KAC METRE OLUR ?

Ynt: CELİK CATI MAKAS UZUNLUGU EN FAZLA KAC METRE OLUR ?

ydincbayram link=topic=87064.msg1047311#msg1047311 date=1450634760' Alıntı:
Makas dendiği zaman iki dikme arasıdır önemli olan uzunluğu deyil nekadar yük taşıyabileceğidir
peki sizin bir tavsiyeniz varmı şöyle olabilir şu akadar uzunlukta olabilir şu malzemeden yapabilirsiniz yada ben şurda böyle gördum güzelde yada biz şöyle yaptık diyebileceginiz bir şey varmı

Ynt: CELİK CATI MAKAS UZUNLUGU EN FAZLA KAC METRE OLUR ?

Çağrı link=topic=87064.msg1047392#msg1047392 date=1450641712' Alıntı:
Hiç direksiz 12m makas var komşunun ahırında iyi bir usta bul sen sadece metre konusu teferruat
Rahatlatıcı bir cevap teşşkur ederim vakit ayırdıgınız icin en güzel ve saglam şekilde yaptırıcaz artık

muhammet bey ne yaptınız bu makas işini 12 metre yapabildiniz mi?
Yok Kardeşim Havalar Daha Fırsat Vermıyor kısmetse mart cıksın başlıycaz
12 metre boş iş..
bizim burada 25 metre yapan var.
Ayrıca farklı olarak kışın yağan kar kış sonunda iyice ağırlık kazanır ..
bu şekilde bile dayanır.
makas boyu arttıkça malzeme kalınlığı artar.
abi senin dedigin 25 metre makas direk desteklimi yoksa direksizmi benim
dedigim bir başta birde sonra direk olan makas yapılan yapının icinde ortasında olur olmadık yerde direk istemiyorum o yüzden sordum

• Beğen
Tepkiler: ibo71

peki malzeme olarak makaslarda ne kullanacaksınız karar verdiniz mi ben biraz araştırdım
1 boy 6 metre olduğu için ben 2 boy 80mm npı profille makası yapacağım. 5 metre aralıklarla makasları koyacağım. yani 11,50m en 20m uzunluk olacak. dediğiniz gibi ortada direk istemiyoruz. makasları siz hangi malzemeden yapacaksınız?

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68

abi senin dedigin 25 metre makas direk desteklimi yoksa direksizmi benim
dedigim bir başta birde sonra direk olan makas yapılan yapının icinde ortasında olur olmadık yerde direk istemiyorum o yüzden sordum

anladım bu mesafeler direksizdir.
dediğim gibi mesafe arttıkça malzeme kalın olur..
bak ben misal bir örnek yaptım basit bişey
bu modeli 15 metre bile yaparsın

bunlarda sıklıkta önemlidir böyle yaparsan 3 metrede 1 atarsınız birde şu şekil yaptim buda 6 metre ama aynı modeli hiç soeunsuz 12 mt yapılabilir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: filizma
Celik catida direksiz mesafenin pek onemi yoktur. Catinin agirligininda pek onemi yoktur onemli olan agirligi duzgun sekilde dagitmaktir. Buda malzeme kalitesi baglantisi egimi ve kaynak isciligi ile ayarlanir.
İsinin ehli bir sirketle isin uzmani ustalarla calisilirsa hic bir sorun olmaz.
Fuar alanlarinin stadyumlarin buyuk fabrika ve isletmelerin islerini yaptirdiklari sirketlerle calisan cati isinde uzmanlasmis kisilerle calisirsaniz limitiniz direk mesafesi degil hayaliniz ve butceniz olur

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68

peki malzeme olarak makaslarda ne kullanacaksınız karar verdiniz mi ben biraz araştırdım
1 boy 6 metre olduğu için ben 2 boy 80mm npı profille makası yapacağım. 5 metre aralıklarla makasları koyacağım. yani 11,50m en 20m uzunluk olacak. dediğiniz gibi ortada direk istemiyoruz. makasları siz hangi malzemeden yapacaksınız?
Bir Kac Ustayla Konuştum Npı Demir Ve Köşebent Öneriyorlar Malzeme Olarak köşebent en fazla 6 metrelik varmı ama Npı Demirin 12 metreligi varmış buda bizim işimizi görüyor uygun olursa npı demirlerle makas yapıcaz uzunluk 40 metre genişlik 12 metre şimdilik düşünce böyle kardeşim

anladım bu mesafeler direksizdir.
dediğim gibi mesafe arttıkça malzeme kalın olur..
bak ben misal bir örnek yaptım basit bişey
bu modeli 15 metre bile yaparsın

bunlarda sıklıkta önemlidir böyle yaparsan 3 metrede 1 atarsınız birde şu şekil yaptim buda 6 metre ama aynı modeli hiç soeunsuz 12 mt yapılabilir.
2 ci fotodaki cok uygun abi daha saglam bir malzeme ile 2 ci fotodaki makas gibi olucak inşallah

Celik catida direksiz mesafenin pek onemi yoktur. Catinin agirligininda pek onemi yoktur onemli olan agirligi duzgun sekilde dagitmaktir. Buda malzeme kalitesi baglantisi egimi ve kaynak isciligi ile ayarlanir.
İsinin ehli bir sirketle isin uzmani ustalarla calisilirsa hic bir sorun olmaz.
Fuar alanlarinin stadyumlarin buyuk fabrika ve isletmelerin islerini yaptirdiklari sirketlerle calisan cati isinde uzmanlasmis kisilerle calisirsaniz limitiniz direk mesafesi degil hayaliniz ve butceniz olur
Tavsiyeleriniz icin teşşkurler abi dediginiz gibi bütcemize uygun bişeyler le halledicez artık