Case IH Maxxum 115 & Puma 145

O pulluklar o beygirdeki traktörlere göre az değilmi.

Bize göre küçük ama yabancılarda büyük pulluk takma sevdası yok toprakları da genelde sert. Magnum, T8 serilerine 3lü, Steiger Quadtrac serisine 5li takanı da var..

Guzel paylasim talha. Normol tavli toprakta ayni marka model iki traktoru koy tek ceker traktor digerini gecer.

Aynen abi video iyi örnek olmuş..

• Beğen
Tepkiler: srtys

Aynen memleketin gözünü hep bağlamışlar ayağına taş takılmış durmuş yeni yeni görüyorz ve bizim ülkemize yakışmayan yerdeyiz.

Bu bir surec ne kadar ugrassakta avrupadaki tarima yetisemeyiz. Biz okuzle cift surerken avrupa traktorler le suruyordu duvenle ile harman yaparken onlarda bicer dover vardi zamanla oluyor onceden bir traktor bulamazken suan bir cok cifcimizin ikinci yardimci traktoru var bu konuda erkunt tumosan hattat butun yerli firmalarin hakki buyuk yerli uretimlerle traktorleri daha ucuza aliyoruz birazda devlet tarim politikalarina onem verse cok daha guzel seviyelere gelecez

Bu bir surec ne kadar ugrassakta avrupadaki tarima yetisemeyiz. Biz okuzle cift surerken avrupa traktorler le suruyordu duvenle ile harman yaparken onlarda bicer dover vardi zamanla oluyor onceden bir traktor bulamazken suan bir cok cifcimizin ikinci yardimci traktoru var bu konuda erkunt tumosan hattat butun yerli firmalarin hakki buyuk yerli uretimlerle traktorleri daha ucuza aliyoruz birazda devlet tarim politikalarina onem verse cok daha guzel seviyelere gelecez

hepimiz aynı anda adım atmıyoruz uygun adım yok serbest adım var.
Bi çiftçi adım atıyor bir traktör firmaları bi devlet sonra bakıyorsun bişey çıkmıyor. gerideyiz :(

hepimiz aynı anda adım atmıyoruz uygun adım yok serbest adım var.
Bi çiftçi adım atıyor bir traktör firmaları bi devlet sonra bakıyorsun bişey çıkmıyor. gerideyiz :(

En buyuk sorun her kesim uzerine duseni tam yerine getirmiyor.
Traktor frmalari kullanisli kaliteli traktor uretmiyor
Devlet cifci desteklemelerini her kesime hitap eder cinsten yapmiyor yanlis tarim polikalari uretiyor soruna cozum.cinsinden deil.daha kostek olma cinsinden
Cifci. Geleneksel yontemler ile cifcilik yapmaya calisiyor
Hal boyle iken senteleye sentele gidiyoruz

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ