CASE IH JX75C YAKIT TEST SONUCU

S.A arkadaşlar uzun zamandır test etmek istediğim traktörümün boşta yol yakıtını bu gün test ettim akaryakıt istasyonundan depoyu ağzından taşacak şekle kadar doldurdum ve 15 km yol yaptım 2000ddk geçmedim tekrar aynı seviyede doldurduk ve 12 tl mazot aldı ve yüzde yüz doğru bi ölçüm oldu .sizce bu yakıt tüketimi güzel bi sonuçmu? şimdiden teşekürler...

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
bugun bende jx65c ile pancar tohumlarını almak ıcın 48 km yol yaptım Güzergah cırdak köyü - artova llçesı arası
Allah ne verdıyse son gaz gitgel tam ölçüm değil ama böyle
ilk yola cıkarken ıbre tam okun olduğu yerdeydı eve geldiğimde burada ama sureklı son gaz :)

• Beğen
Tepkiler: samet denk
benim 75c 670 saate şuan bikaç hafta önce subap ayarı yaptırdım ondan önce tam net bi ölçüm yapmamıştım.şu an kilometrede 80 kuruşa denk geliyor benim daha önce 54c vardı ondan az yaktığını söyleyebilirim artı td65d 3000 ddk da tam gaz görüyor c serileri 2500 ddk da tam devri alıyor ben 2000 ddk da gittim 2500 ddk da gitseydim bir lirayı bulurmuydu acaba ilerleyen zamanlarda onuda deneriz birde şunu söyleyeyim bigün td80 ve td65 le yolda kapiştık bu iki traktörüde solladım . yani sonuç olarak 75 lerin 2000 devirdeki hızı diyer saydığım motorların tam gazına yakın...

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
S.A arkadaşlar uzun zamandır test etmek istediğim traktörümün boşta yol yakıtını bu gün test ettim akaryakıt istasyonundan depoyu ağzından taşacak şekle kadar doldurdum ve 15 km yol yaptım 2000ddk geçmedim tekrar aynı seviyede doldurduk ve 12 tl mazot aldı ve yüzde yüz doğru bi ölçüm oldu .sizce bu yakıt tüketimi güzel bi sonuçmu? şimdiden teşekürler...

aynı motoru kullanan bırı olarak yakıtınız guzel sonuc lıtreye vursak yaklasık olarak 5 km de 1- 1.2 litre arası yakmış 20 gazı gecmeyın yolda ben genelde 18 gaz gıdıyorum emsal 75 lerın yakıtına oranla ekonomık olanları arasında tabı +500 saatten sonra :D

benimde bir ay sonra garantisi bitiyor motor sıcakken rolentede motordan hafif şıkırtı sesleri geliyodu yağ değişim zamanıda gelmişti servise götürdüm anlattım baktı subap ayarı yapalım dedi ve servise yaptırdım servis yapılması iyi oldu dedi subapların biri gevşemiş dedi eksoz manifolt avans falan yaptım dedi tam anlamıyorum bende ama eksoz ve motor sesi baya azaldı bilmiyorum yakıta katkısı oldumu.ama aldığım cevaplar beni sevindirdi:)

acıl bir işniz yok ise 1600 devırde giderseniz gercekten az yakıyor son gaz bassanızda varacagınız yere fazla bır zaman farkı atmaz.bizde 65c yi 70 lik same ıle denemıstık son gaz ondan az yakmıstıı

65c tam gazda km de nekadar yaktı senin motorla benim motor arasında km da 6.7kuruşluk bi fark var sanırım. yanlış hatırlamıyorsam aysberk bey sizin motor yolda 72 kuruş civarında yakıyodu burdan benm motorunda tam gazda nekadar yakacagını çıkara biliriz

ben alışmışım 54c de fordda hep tam gaz basmaya 75c de 2000 devri geçmiyorum çoğunlukla ama hala tam alışamadım yavaş gibi geliyor.. ama bu şekilde 55 bg ve 52 bg traktörlerimden az yakıyor...

önceki motorlarınız pompası ayarsız olabılır acıkcası ben 60 56 ile arka arkaya 80 km gıdıyorum 60 56 dan 6-7 litre fazla yakıyor jx75c 80 kmde traktörüm 400 saatte...

• Beğen
Tepkiler: Erdoğan15