CASE IH FARMALL 85C HANEMİZE HAYIRLI OLSUN !!! (FENOMEN)

Gerçekten çok güzel güle güle kullan.ön taraf hafif kalıyor.
İskender arkadaşım bizde 115c aldık Tekirdağ liyiz sizin çevrenizde bu traktor u pullukta deneyen var mı? Varsa izlenim nedir. Biz sadece pottinger de deneme fırsatı oldu kurak arazide bayır yukarı zıplama yaptı fakat toprak tavlı olunca bir sorun yaşamadık ayrıca ağırlık sorunu sadece pottinger de yaşadık diğer ekipmanlarda sorun olmadı. Örnek 1400 kg gübre ve makina ile rahatlıkla iş yapabildikleri.

İskender arkadaşım bizde 115c aldık Tekirdağ liyiz sizin çevrenizde bu traktor u pullukta deneyen var mı? Varsa izlenim nedir. Biz sadece pottinger de deneme fırsatı oldu kurak arazide bayır yukarı zıplama yaptı fakat toprak tavlı olunca bir sorun yaşamadık ayrıca ağırlık sorunu sadece pottinger de yaşadık diğer ekipmanlarda sorun olmadı. Örnek 1400 kg gübre ve makina ile rahatlıkla iş yapabildikleri.

Köyümüzden bir ağbeyimiz 95C aldı.ama uygun ekipman ne kullanıyor bilgim yok.115C ye trakya topraklarında en uygun 4 lü 16 veya 18 olur.ismail tutmaz pulluklarını tavsiye ederim.hafif toprakta 5 li 15 bile çekebilir.ön kısmına kesinlikle ağırlık ayarlamalısınız.

• Beğen
Tepkiler: Turk-1
Traktor u daha yeni aldik bazı arkadaşlar ağırlık ve tampon yaptırdı iyi randıman aldı bizde eskiden 3085 vardı onun pulluklari 1 dekar yerde deneme fırsatı oldu çünkü tarlaları surduk traktor u almadan önce pulluklar yokmuş gibi gidiyor 5 li yapacagiz pulluklari 4 lu 12 numara vardı şaseye kadar batıyor traktoru n sesi bile değişmedi

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Hayırlı olsun doğru seçim yapmışsınız. Donanımlı bir makina. Farmal c serisinde en sevmediğim özelliği 3.4 lt motor koymaları. Şöyle 4lt üzeri koysalar peynir ekmek gibi satılır.
Bence litre pek önemli değil. Çünkü traktormetre sezon finalinde 115 u pro kullanıldı. Oda aynı motor götürdüğü pulluga ve hızına göre orda 1.ydi.

Hayırlı uğurlu ve uzun soluklu kullanım olsun. Ön lastiklere su ve bir tampon şart gibi. Lastik seçiminiz enteresan olmuş. Sıra arasına girmeyecek sanırım. Güzel traktör. Formda farmall serisinde motor değerleri olarak en çok 105c denmişti. Bana görede traktör fiziksel yapısından dolayı 95c idi. Siz 85c almışsınız. Tekrar hayırlı olsun. Neden farmall c serisinde bunu ve lastikleri tercih ettiniz acaba? 95c ,105c veya 115c değilde?Düşüncelerinizi açıklarsanız seviniriz. Şimdiden verdiğiniz bilgiler için tşk.

• Beğen
Hayırlı uğurlu ve uzun soluklu kullanım olsun. Ön lastiklere su ve bir tampon şart gibi. Lastik seçiminiz enteresan olmuş. Sıra arasına girmeyecek sanırım. Güzel traktör. Formda farmall serisinde motor değerleri olarak en çok 105c denmişti. Bana görede traktör fiziksel yapısından dolayı 95c idi. Siz 85c almışsınız. Tekrar hayırlı olsun. Neden farmall c serisinde bunu ve lastikleri tercih ettiniz acaba? 95c ,105c veya 115c değilde?Düşüncelerinizi açıklarsanız seviniriz. Şimdiden verdiğiniz bilgiler için tşk.

sağolun.güzel sorular somuşsunuz sırası ile cevaplayayım.Taktığımız aletlerin ihtiyacına göre ek ağırlık dahada yetmezse tampon yaptırmayı düşünüyorum.Bana görede 95c bu kasaya daha uygundu.85C almamın sebebi arazime daha uygun 300 dönüm yer işliyoruz ve arazilerim parçalı.ilçelerde kiralık arazi işliyorum biri köye 25 diğeri 18 km yollarda çok git gel oluyor hem yolda daha az yaksın hemde mevcut arazime daha uygun olduğu için 85 hp de karar kıldım.Traktörü fazla deneyemedim ama boş rampaya felan vurdum.ileri gerilerde vs çok pratik hantallık yok asla.hatta daha önce kullandığım erkunt servet ve same explorera kıyasla pire gibi.Çapa işine 85hp motoru sokmak bence ekonomik olmaz, fazla güç isteyen bir işlem değil çünkü.Kaldı ki bunun yanında 640 ve 135 im var.motor hakkındaki yorumları objektif olarak açacağım diğer konularda paylaşırım.Selametle. sorunuz olursa her zaman yanıtlarım...

• Beğen
Tepkiler: kirci02 ve Turk-1
Case in web sayfasını kontrol edin. Farmall c değişiklik yapılmış. Yakıt deposu 115lt den 160lt ye çıkarılmış. Kuyruk mil devir kademesi üçe çıkmış. 540,540e,1000. Yukarısına sunroof, ön pencere açılır yapmışlar. Yanlarda ise erkunt gibi çalışma lambası koymuşlar. Lastik seçeneği tek olmuş. 85c ise listede yok. Eh koç diyon. Aha dingil arası mesafeyide artırmışlar. 2.235 den 2.285 yapmışlar.

• Beğen

Kardeşim hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız kullan.

Hayirli ugurlu olsun Eyup
Case ailesine hos geldin :) darisi ercan a artik :)

Erkunt ;)

sağol hamdi abi herşey kuzenime jx65c almakla başladı.Ercan abi tek başına saf tutacak yakında.Erkuntcular bir safları terketti :D

Traktör değiştirme gibi bir düşüncemiz yok şuan. tek başımıza değiliz sayımızda her geçen gün artıyor sıkıntı etmeyin daa :)
Bugün yine yurtiçi üretim alacak olsam ilk sıra yine şüphesiz Erkunt avrupa ise MF olacaktır.

Gönüller bir olsun markamız değil
;)