Case 75C debriyaj

2011 model 75 c kullanıcısıyım turkıye pıyasasına ilk cıkan c serisinden. sanki fabrika ilk serileri yurtdısına (amerika ve avusturya )giden ihrac serisinden sürdü, piyasaya sonraki yıllarda sanki turkıye piyasasına verilen serilerde bilindik fabrika kullanılan parcalarda kalitesiz malzeme kullanılmaya başlandı gibi.bu bagsedilen ara parca bir kez benim traktörümdede koptu kendim alıp servisten degıstırdım lakin ikinci malzemenın seklının digerinden biraz farklı oldugunu servısede belirtim.serviste yeni serilerde bu parcaların kullanıldıgını ve güçlendirme yapıldıgını soyledı.yeni parcayı taktıktan sonra debriyajda sertlesme meydan geldi.debriyaj bosluk ayarınıda kontrol etmemıze ragmen sertlik devam etti.taki bu yıl 2019 senesınde 2700 calısma satınde debriyaj baskı ayaklarını debriyaj rulamının bozulması sonucu yiyerek bitirmesi sonucu ilk debriyaj degişimini gerceklestirdik.debriyaj pedalı pamuk gibi oldu.debriyaj ayarı yaptırıpta debriyaj pedalı yumusamayanlar tahminimce aynı sorunla karsılasacaklar.ama hakını vermek lazım bu traktor td serisi olsaydı bunca sene kac sefer debriyaj yapardık allah bilir.fikir vermesi için telefondan debriyajın fotosunuda atarım.kolay gelsin herkeze. IMG-20181210-WA0004.jpg