Çapa Makinesi tavsiye

İyi akşamlar arkadaşlar. 2 dönüm arsam var. Kenarlarındaki ağaçların dibini açmak, ortasında sebze üretimi için bahçeyi sürmek ekime hazır hale getirmek, karpuz kavun arasını havalandırmak için 4000tl’ye kadar çapa Makinesi arıyorum.
Sorunsuz kullandığınız makineler ve özellikleri nelerdir?
Bana ne önerirsiniz?

İyi akşamlar arkadaşlar. 2 dönüm arsam var. Kenarlarındaki ağaçların dibini açmak, ortasında sebze üretimi için bahçeyi sürmek ekime hazır hale getirmek, karpuz kavun arasını havalandırmak için 4000tl’ye kadar çapa Makinesi arıyorum.
Bana ne önerirsiniz?
Fazla büyük birşey alma yağmurların benzinlisini al hafif ve pratik bizde 8.5 HP çapa var yorucu oluyor römork takmayacaksan küçük üç bıçaklar güzel iki dönüm yerin hakkından rahat gelir

Bizdeki 8.5 HP taral var dayimda 12 HP yağmur var sert ve çayırlı yerlerde taral güzel iş veriyor daha devirli yumuşak yerlerde yağmur bağ bahçe işine daha güzel olay çapa bıçaklarının bağlı olduğu defransiyelde taral toprağa çok çabuk oturuyor ve yoruyor Malatya Darende bahçecilik bol olduğu burda her yer çapa makinası çarşıda bile millet bunla gezer 20 bin liralık makina alanlar var [emoji4]

Abi yagmurda iyi bende emirasan 8.5 dizel var gayet memnunum ben bide bunla sağ sola çalışma bahçe sürmeye gidiyom yağmur iyi deyil yağmur markalaşmış emirsanda ondan aşağı deyil git dolan görürsün zaten şanzımanlar farklı motorlar aynı ben emirsandan 3.8 TL aldım tekerlekler hariç yağmurda aynı paraydi şöyle diyim sana servis yakın olan birini al gidiyon servise ve veya başka ustaya makine para deyil ama iş yedek parça tamir denince fiyatlar yüksek ben 2 tane al göbek plastik contaya 80 TL verdim yağmurda iyi emirsanda ama taral kullanmadım ama dizel al ben bir güne 25 TL yakarsan benzin 50 TL yakarsin bide bak sana derler yerli lonbardin maatorlu var işte daha iyi vb . Oda lonbardin çakması antor diye motor 1.5 m TL farkı var hiç gerek yok çin malı motor al bu çapa makinesinde ben motor bozan görmedim bozulursa şanzımandan bozuluyor 5 yıllık deneyim. Emirsanda çin malı kawasi diye motor var yağmurda throg diye motorlar aynı ama .

Bana ne önerirsiniz?

Kesinlikle Honda Antrac öneririm. Bu makinadan şaşma. Şu an en çok tutulan orda büyüklükte çapa makinasıdır. İleri geri şanzımanlı, kullanımı kolay. Ben geçen sene almıştım 3000 TL ye.

Abi bizimde yağmur yet 320 var. Sana şöyle diyeyim biz buna römorkta takıyoruz diğer markaların 12liğine kafa tutuyor. Tabi bi yere kadar.Maşallahı var. Ustasıda bol. Çapa yaparken yormaz seni taralları kaktırmazsan oturur ama buna bi alışsan var ya. Yapmasını bildikten sonra sadece tut yön ver kendisi en iyi şekilde çapa yapar oturmaz yani. Zaten bu yet 320 nin arka şanzuman 12liğin şanzumanı. Sana tavsiyem dizel lombardin motorlu bi yet 320 al arkana bakma. Benzin fiyatları malum belki şimdi benzinli ucuz olabilir ama dizelle aradaki farkı kullandıkça kapatır. Birde torq motorlusu var onu 20170621_113643.jpgbilmem ama lombardinliler atom karınca.

• Beğen
Tepkiler: hasanctnk
Abi bizimde yağmur yet 320 var. Sana şöyle diyeyim biz buna römorkta takıyoruz diğer markaların 12liğine kafa tutuyor. Tabi bi yere kadar.Maşallahı var. Ustasıda bol. Çapa yaparken yormaz seni taralları kaktırmazsan oturur ama buna bi alışsan var ya. Yapmasını bildikten sonra sadece tut yön ver kendisi en iyi şekilde çapa yapar oturmaz yani. Zaten bu yet 320 nin arka şanzuman 12liğin şanzumanı. Sana tavsiyem dizel lombardin motorlu bi yet 320 al arkana bakma. Benzin fiyatları malum belki şimdi benzinli ucuz olabilir ama dizelle aradaki farkı kullandıkça kapatır. Birde torq motorlusu var onu Ekli dosyayı görüntüle 23683bilmem ama lombardinliler atom karınca.
RF pancar motor lu olacak ondan alacan lombardini motoru öttürür

Abi şuanda pancar motoru lu var mı bilmiyorum. Bizde üç tane 7,5 hp lombardin motor var. Hem yakıt hemde güç olarak süperler. Yinede tercih sizin tabi.
Bizde lombardini yağmur taral hepsini kullandık kiyasladik ama RF rüferin diye geçer pancar motordur bu görürsen karşılaştır ve kullan belli olmayan gücü hisset ama bildiğim kadarıyla şimdiki makinalarda kullanılmıyor bu motor bizim buralar bile çapa motoru yuvası olmasına rağmen 3 tane gördüm sadece
Ha bu arada lombardini kötü demiyorum ama RF daha üstündür