Çaktırmadan eski.günlere geri dönüyoz.

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

Geze biçer aldık olmadı sattık. Sonra biçerler saman patosu taktılar tabi biçer döverler büyük olunca her yere giremiyor iş başa düştü.[emoji846][emoji846][emoji846] belimde fıtık olmasa bari.

Videonun devamı gelecek.
Abone olmayı videoları beğenmeyi ihmal etmeyelim arkadaşlar.

Beğenirseniz ben anlıyorumki videolarım beğeniliyor. Tarıma her Şartta devam inşaallah bırakmak yok can sağ oldukça.

https://youtu.be/htUkA9Nxibk

kolay gelsin.2004den galiba 2008 yılları arasında kuraklık yasadık.olan ekınleri biçer deremiyecek kadar kucuktu.bıde hayvanların saman ıhtıyacı ıcın kanatlı makına ıle 3-5 sene ekın derdım.elle atmalı gezer patos aldım.o kadar sapı elle paoza vermistik bılırım o işlerin ne kadar zor oldugu. allah guc kudret versın. bi ekmek yiyor çifçide gel bide o ekmeği yiyebilene bi sor

kolay gelsin.2004den galiba 2008 yılları arasında kuraklık yasadık.olan ekınleri biçer deremiyecek kadar kucuktu.bıde hayvanların saman ıhtıyacı ıcın kanatlı makına ıle 3-5 sene ekın derdım.elle atmalı gezer patos aldım.o kadar sapı elle paoza vermistik bılırım o işlerin ne kadar zor oldugu. allah guc kudret versın. bi ekmek yiyor çifçide gel bide o ekmeği yiyebilene bi sor
Aynen öyle. Lafa gelince devlet desdek veriyor oluyor. 2 ay harman sezonu sürerdi nohut yolması ayrı dert. Biçer döverlere saman patosu taktklarda 3 5 yıldır az rahatız

kendi bicen gezer patoz nohut derermı.sız kullanıyorsunuz galıba vıdeolarınızı ızledim.bu sene ona kafayı taktım.biz bicere verir olduk hohutları ama zayiyat cok oluyor.
Ben 2 sezon kullandım fabrikanın dediği biz nohuta garanti vermeyiz diyor. Ama normalde kasnakları var yani buğday kasnağının kayışlarını sökecen nohut kasnağına ona uygun kayış takacan. Ayriyeten şaftın girişindeki şaftın çevirdiği büyük kasnağı söküp küçük kasnak takacan. Nohut yeri.düz olacak. Garantisi yok ama eğer illaki yapacam dersen ikinci el ucuz bul dene baktın oluyor yenisini alırsın yok olmuyor paran boşa gitmez. Ben denemedim

• Beğen
Tepkiler: mustaa42
  • Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU