Bugday Ekimi

Merhaba Arkadaslar.Bugun yaklasik 1 ay önce patlatma cektigim 15 dekarlik tarlama ekimden kalan 5 torba sertifikali sonmez ve 3 torba dap ve 3 torba sulfat karistirip deneme amacli ektim.Ekimi direk patlaticinin ustune yaptim.Tarla bu senede ekilmisti yani ekin kokune ektim.Herhangi bir kazayagi veya 40 dis cekmedim.Tarlanin yuzu kurumuş ufraydi tabani hafif camurluydu bu yuzden direk patlaticinin ustune mibzerle ektim ve gayet guzel bir ekim oldu.Daha once boyle bir deneme yapan varmi.Normal sartlarda yagista iyi olursa nasil bir sonuc elde ederim.

Direk patlatici cekip ektigim sonmez 2001 bugdayin goruntuleri.Bugday tarlamiz kuzey yamacta.Bundan 1 ay once toprak iyice kabarmisti. 20 kg can gubresi atip ondan sonra uzerine silindir cektim.1 gun sonra yaklasik 1 parmak yagmur yagdi.bugday 1 hafta sonra baktigimda tarlayi tamamen kapatti merdanenin cok faydasi oldu.masallah bu hafta bolgemize cok guzel yagmur yagdi yaklasik 1 karisa yakin tabana isledi.bugdaya bakmaya gittim ve sizler icin cektim.Ekli dosyayı görüntüle 27278 IMG_20180513_145344.jpgEkli dosyayı görüntüle 27280IMG_20180513_144933.jpg

Direk patlatici cekip ektigim sonmez 2001 bugdayin goruntuleri.Bugday tarlamiz kuzey yamacta.Bundan 1 ay once toprak iyice kabarmisti. 20 kg can gubresi atip ondan sonra uzerine silindir cektim.1 gun sonra yaklasik 1 parmak yagmur yagdi.bugday 1 hafta sonra baktigimda tarlayi tamamen kapatti merdanenin cok faydasi oldu.masallah bu hafta bolgemize cok guzel yagmur yagdi yaklasik 1 karisa yakin tabana isledi.bugdaya bakmaya gittim ve sizler icin cektim.Ekli dosyayı görüntüle 27278Ekli dosyayı görüntüle 27279Ekli dosyayı görüntüle 27280Ekli dosyayı görüntüle 27281
Çok güzelleşmiş bereketli olsun

• Beğen
Tepkiler: sarikentliyiz