Buda Benden Okay, Atilla ve Erkan Abiye Gelsin... Bölüm : 1

Buda benden olsun son çizimim POYRAZ STX 765Q
poyrazwj5.jpg

Kusura bakmayın site resmin boyutlarını küçülttüğü için resim biraz (baya) bozuk çıkıyor...
siz en iyisi resmi bilgisayara kaydedin daha net görmüş olursunuz...

+Repleri unutmayın

Ynt: Buda Benden Okay, Atilla ve Erkan Abiye Gelsin...

salihe daha öncede söylemiştim şimdide söylüyorum ... süper bir yetenek ... çizimlerinde detaylara çok dikkat etmiş özellikle kabin detayları harika ..... en kısa zamanda salihten 3d çizimler bekliyoruz... salih ellerine sağlık ....

okkangal link=topic=8825.msg92889#msg92889 date=1225830960' Alıntı:
salihe daha öncede söylemiştim şimdide söylüyorum ... süper bir yetenek ... çizimlerinde detaylara çok dikkat etmiş özellikle kabin detayları harika ..... en kısa zamanda salihten 3d çizimler bekliyoruz... salih ellerine sağlık ....
benim dikkatimi merdiveni çekti..... güzel çalışma....

okkangal link=topic=8825.msg92889#msg92889 date=1225830960' Alıntı:

yorumlarınız ve + repler için saolun arkadaşlar
Okay Abi 3 boyut çizmeye çalıştım ama pek beceremedim, 3 boyut çok zor... ben sadece AutoCAD ' ı bildiğim için çizemiyorum, ama Solit Work ' ü öğrensem onda daha kolay...
Solitte herhangi bir nesneyi örneğin dik dörtgeni işleye biliyorsun, ama AutoCAD ' de öyle değil... tek-tek çizmek mecburiyetindesin...

insomnia link=topic=8825.msg93122#msg93122 date=1225912986' Alıntı:
bir tahminde bulunsak kaçlı pulluk çeker acaba böyle bir makina kabataslak teşekkürler salih ellerine sağlık

saol Abi...
STX 530Q herk recorunda 20 ' ' 20li döner kulak pulluk kullanmışlardı, bu pulluk öel üretimdi sanırsam, türünün tek örneği...
bence böyle bi traktöre bu pulluk gider...

Arkadaşlar bugün Quadtrac'ı (palet) AutoCAD programında çizmeye başladım... şimdilik sadece ufak bi kısmını çizdim...
alt tarafı bi çizim ama adamı çok yoruyor... umarım beğenirsiniz...
çizdiğim bölüm :
kopyasquadtracsr9.jpg

1.
854tq0.jpg

2.
kopyas454soonrq9.jpg

3.
4897641va0.jpg

4.
8090fiatua1.jpg

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=8825.msg95309#msg95309 date=1226430154' Alıntı:
Çalışmalarının devamını dilerim Salih. Gerçekten çok uğraş istiyor, ben olsam uğraşmam gibi geliyor. :)

yorumlarınız için saolun arkadaşlar...
Mustafa çizime başlamakiçin akla karyı seçiyorum acaba çizsemmi diye... başlayıncada bırakamıyorum, zaten ben bıraksam o bırakmıyor sürekli gözüme çarpıyor... zaten 2 seçenek var ya bitecek, yada bitecek...

salih tebrikler.... gerçekten bu işi ilerlettiğinde bu senin mesleğin olabilecek bir iş . eline sağlık . ama gerçekten detayları ve ölçülendirmeyi nasıl yaptığını merak ettim ...