Birlikte İthal Toplu Ekipman Tedarik Etmek?

İthal Ekipman Almak İsterseniz Ne Alırdınız? Bu Ekipman İçin Ayırabileceğiniz Bütçeniz nedir?

• Kullanılan toplam oy
    166
Ynt: Birlikte İthal Toplu Ekipman Tedarik Etmek?

koparanlı 80.4 servet link=topic=68307.msg782781#msg782781 date=1381090969' Alıntı:
Aslında abi 2. el traktorde alabilirsek güzel olur bence yerli alacagımıza fendt alırız ;) ;) :D

Kara taşıtlarında 2.el getirmek biraz farklı hatta daha zor diyebilirim, 2.el makine ekipman olabilir ama traktör değil bütün 2.el taşıt işi sakat diyebilirim....

Hermiyas link=topic=68307.msg782792#msg782792 date=1381091387' Alıntı:
Kesinlikle Sewgili Muzaffer, kalite ayrıntılarda gizlidir.... :)

ama murat abi onu herkes fark edemez demi :)

murat abi bu forumda bir kaçtane favorim var onların yaptıkları işleri çok yakın bir şekilde takip ediyorum onlardan biride sensin...
tembel olduğum için okuyamdım birazda istek yoktu ama olsun son nefesime kadar çalışacam tembellik yok

şerefli1 link=topic=68307.msg782796#msg782796 date=1381091699' Alıntı:
ama murat abi onu herkes fark edemez demi :)

murat abi bu forumda bir kaçtane favorim var onların yaptıkları işleri çok yakın bir şekilde takip ediyorum onlardan biride sensin...
tembel olduğum için okuyamdım birazda istek yoktu ama olsun son nefesime kadar çalışacam tembellik yok
Teweccühün için teşekkürler Muzaffer....İnşallah layık oluruz....

Bir kızılderi atasözü der ki: Koşan Tilki, Oturan Boğadan İyidir... Tembel insana asla tahammülüm yoktur... :)

koparanlı 80.4 servet link=topic=68307.msg782781#msg782781 date=1381090969' Alıntı:
Aslında abi 2. el traktorde alabilirsek güzel olur bence yerli alacagımıza fendt alırız ;) ;) :D

ben denedim yemez...hem öyle ikinci el burdan pahal orda benden söylemesi..vergiler daha düşük çünki..biz ikinci ele ithal traktörde otomatikman sıfır bile olsa %26düşülür....onlarda %-8-9civarı..e bide stopaj sundurma harcı vergi bindimi plaka milaka sana ordan pahalıya geliyor..sadece daha temiz bi makina almış olrsun o kadar... oadamların parça derdi yok makinaları bizimkilerden bakımlı..fark o olur yani...

Hermiyas link=topic=68307.msg782787#msg782787 date=1381091163' Alıntı:
Mustafa 100cm aralıklı warmış ama 130hp istiyor en düşük, senin at kaçlıktı? 4lüsü merdane ile 2000Kg kaldırır mı senin at...

tamam abi 100olusan 2cm den 6 cm oynar başka bişiydeğil.. 12-16-benim işme yarayan o işte..bolinder 115bg felan gelirde sen 100gözüyle bakaca..geçen sene alplerin 4 lü döneri taktık 1480kg miş iyiydi ben üçlü ideal zaten 100ara oldumu bizim dörtlülerden geniş hemen hemen 156cm felan geliyor 14de hesabım yanlış olmazzsa öyle..

arkadaşlar ben konuyu araştırdım gümrük muayene memurlarından öğrendim her hangi bir ihtisas gümrüğü gerekmiyor genel olarak pulluk mibzer kültüvatör gibi toprak işleme aletlerinde CE belgesi lazım, gümrük vergisi 0 kdv %8, uzaman bilir kişi istiyor, şirket olması lazım yani tüzel kişilik özel kişi getiremiyor başkadda teferruatları varsa bilemeyiz :)

ahmetornek link=topic=68307.msg783928#msg783928 date=1381399512' Alıntı:
arkadaşlar ben konuyu araştırdım gümrük muayene memurlarından öğrendim her hangi bir ihtisas gümrüğü gerekmiyor genel olarak pulluk mibzer kültüvatör gibi toprak işleme aletlerinde CE belgesi lazım, gümrük vergisi 0 kdv %8, uzaman bilir kişi istiyor, şirket olması lazım yani tüzel kişilik özel kişi getiremiyor başkadda teferruatları varsa bilemeyiz :)

Zahmetin için teşekkürler AhmetÖrnek bunları biliyordum zaten :) Sıkışırsak danışırız sana yine de sağolasın...Selamlar dikkat et kendine...