BEN L270'İM,YENİDEN SAHALARDAYIM (GÖKTÜRK -)

14.10.2010
2,241
4,067
Amasya

39 yaşındayım.Sekiz yıldır istirahatteydim.Sadece sağa sola gezmeye gidiyordum.Tarlalarımda Deutz Agrotron 430 ve MF 3635 çalışıyordu.
Geçtiğimiz cuma günü yeni akümü taktım ve akşama doğru 10 gün önce elit (pancar tohumluğu) hasatı yapılan tarlaya daldım.Gece şıkır şıkır bütün ışıklarımı yaktım ,03' e kadar 3x13 alpler pulluğumu gömecek şekilde,sürüm sonrası çıkan fareleri yemeye gelen uzun kuyruklu 3 sevimli tilki eşliğinde sürüm yaptım.Ertesi gün devam edip 36 dekar yeri bitirdim. Öğlen 14 te de gecede hararetim 80 dereceyi geçmedi.Saatte yaklaşık 4 dekar yer sürdüm.Toplam 225 liralık mazot yaktım.(Dekara 1.68 litre).
Sahibimle 36-37 yıl önce yine bu tarlayı sürmüştük.Hey gidi günler.Ben hala delikanlıyım onu bilemem.
İşimi bitirince tarlaya şöyle bir baktım ve sonra pulluğumla poz verdim.Seneye 40. yılımda da burdayım inşaallah.
WP_20160807_14_26_16_Pro.jpg

WP_20160807_14_33_09_Pro.jpg

Son düzenleme:
Kolay gelsin Cemal Abi.
Emektara ve sana kolay gelsin abi.Yormayalım emektarları :)

Teşekkürler.Yorulmadık.Yeni sürümlere bakıyoruz.İki hafta sonra 25 dekar silajlık mısır sonra 25 dekar pancar yerlerimiz var.

Emektara ve sahibine saygılar efenim :)

Teşekkürler.

Kolay gelsin, değeri ni bilmeniz çok güzel...

Teşekkürler.

Kolay gelsin Cemal abi. Emektar da açılmıştır....

Teşekkürler Erkan.Hem de nasıl açıldı.Bu performansı beklemiyordum.Yakında bütün elektrik tesisatını yenilettim.Radyatör gözden geçirildi.Pompa zaten sorunsuzdu.Bütün rot kolları ve rotiller değişti.Fren sistemi yenilendi.Ayarlı hidrolik askı kolları ve yan çeki kollarını da aldım ama henüz takmadım.

Admin artık bir leyland bölümü aç lütfen. Bu kadar leyland var hala bölümü yok
Admin admin duy sesimizi ! :)Bence de gerekli.
Masallah Cemal abicim, hic durmuyorsun.
Nasıl olsa bahçe işleri için bir ayağım köyde,aslan gibi iki motorum boşa yatmasın dedim.Birinci resimde arkada görünen, iki tarla ilerdeki silajlık mısırda benim.Teşekkürler Yakup kardeşim.Sonbaharda yanındayım.

• Beğen
Tepkiler: Karaagac.58.

Cemal abi motor konuşmuş her haliyle.Benden büyük maşallah diyelim.Kolay gelsin.
Tşk.Gerçekten öyle.Gündüzden yarım saat pulluk ayarını yapmak ve hidrolik kolu seviyesinin zorlanmadan çektiği en derin noktayı işaretlemek için 3-4 gidiş geliş deneme sürümü yaptım.Eve gelince hidrolik kolunun kadranındaki işaretli yere spiralle çentik attım.Gece çok işime yaradı.Sıra başlarında elimle çentiği hissedip kolu oraya kadar indirdim.Ayrıca gündüz deneme sürümünde o kadar asılmaya rağmen hiç şahlanmadığından gece için ön ağırlıklarını da takmadım.Hararet yüzünden gündüz sürümünden boşa korkmuşum.Ertesi günkü gündüz kalan 3 saatlik sürümde hararet gece sürümü ile aynıydı,hava sıcaklığı 36-37 C olduğu halde.Ben kendimi korudum sıcaktan :) Çiftçeker traktör alma fikrindende şimdilik vazgeçtim.Bu durumda benim için para rezilliği olacak.
kolaygelsın leylandı yabana atmayın sağlam traktordur zamanla guçlu traktor dıye bılırdık kendını gostemış yıne leyland
Tşk.Elinden geleni yaptı.268 torka göre iyi iş çıkardı.İngiliz beygiri farklı mı acaba :)
Tşk.ler

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74