Balya Makinesi Hakkında

Merhaba büyüklerim kardeşlerim kendimce hayvancılıkla uğraşmatayım her sezon balya yaptırıyorum iki bin ve üzeri ot yulaf ağırlıklı balyam oluyor nasip olursa bu sene yonca ekmeyi düşünüyorum balye makinesi almak istiyorum bana mantıklı geldi bayadır balye makinesi araştırıyorum ülkemizde satılan makinelerin çoğunu araştırdım gönlümde rulo almak var param anca küçük balye makinesine yetiçek saman balyesi yapmıyorum mevcut olan şartlarda bana en uygun makineyi inşallah bu sene sezona almayı düşünüyorum size göre ne yapmalıyım çok kararsızım sıfır almak istiyorum traktörüm verimli calışırmı 2004 5556s eyer düzgün balya yabilirsem köyümde ek gelir olarak çalışmak istiyorum çoğu firmayı markayı araştırdım beyenmiş olduğum utm balya makinası nasıldır teşekkürler.

Merhaba büyüklerim kardeşlerim kendimce hayvancılıkla uğraşmatayım her sezon balya yaptırıyorum iki bin ve üzeri ot yulaf ağırlıklı balyam oluyor nasip olursa bu sene yonca ekmeyi düşünüyorum balye makinesi almak istiyorum bana mantıklı geldi bayadır balye makinesi araştırıyorum ülkemizde satılan makinelerin çoğunu araştırdım gönlümde rulo almak var param anca küçük balye makinesine yetiçek saman balyesi yapmıyorum mevcut olan şartlarda bana en uygun makineyi inşallah bu sene sezona almayı düşünüyorum size göre ne yapmalıyım çok kararsızım sıfır almak istiyorum traktörüm verimli calışırmı 2004 5556s eyer düzgün balya yabilirsem köyümde ek gelir olarak çalışmak istiyorum çoğu firmayı markayı araştırdım beyenmiş olduğum utm balya makinası nasıldır teşekkürler.
merhaba kardeş bizde aynı senin gibi düşündük makina aldık kendi yoncamizi ve sapimizi ayrıca köylüye çalışmak için
yonca basacaksan otomatikli alman gerek yani bıçakları sökmeden yonca yaparsın
paksan 8002 e otomatik aldık sıfır 2 sene ödemeli yılda 32 bin tl
bende 640 vardı gözü çıkıyordu yonca da oda yonca bak sapta sezon bitmeden 640 hurda olurdu
Tümosan 74.80 aldım rahat basıyor senin motorun gücü yetmez
dağlık kesim mi sizin oralar birde balyayi kaçtan bağlıyorlar

• Beğen
Tepkiler: fatihs60
55-56 düz arazide çok rahat ot balyası yapar bizim buralarda tt50 ile balya yapan çok
Eğimi çok olan yerlerde tat vermez tabiki
Şahsen ben tt65 ile 3 sezon balya yaptım bayır yerler dışında sıkıntı yaşamadım eğimli yerde dönüşlerde traktörün arkasını yitiyor makine

55-56 düz arazide çok rahat ot balyası yapar bizim buralarda tt50 ile balya yapan çok
Eğimi çok olan yerlerde tat vermez tabiki
Şahsen ben tt65 ile 3 sezon balya yaptım bayır yerler dışında sıkıntı yaşamadım eğimli yerde dönüşlerde traktörün arkasını yitiyor makine
55 46 ile sezonda 50 bin yonca hasıl balyası yapıyorum.55 56 yeterde artar bile

Bende makine arayış icindeyim
Paksan hasbaysiz 70 bin kusur ikinci elede guvenemiyorum kararsizim

Bakıma muhtaç makineler 20 gayme, şanzıman+bağlama grubu, servis ihtiyaçları 20 gayme, 2 yabalı haşpaylı 75 gayme, 3 yabalı geniş boğazlı haşpaylı 90 gayme gibi fiyatları var.
Çalışma kapasitemiz var, deyosanız, alınız.

Galigani 3 ipli kare balya makinaları piyasadaki diğer markalara gore hafif ve kalitelidir. Motoruda yormaz galigani. Bu zamanlarda en babası 30 bine hasbaylı ipli galigani 5190 bulursun. Hasbaysız makina da temizini bulsam 25 lira.
Bu balya işinde galigani gerisi boş