BALIKESİR TARIM FUARI 2011 KUBOTA SITANDI !!!

Ynt: BALIKESİR TARIM FUARI 2011 KUBOTA SITANDI !!!

atacankocer23 link=topic=42846.msg393707#msg393707 date=1304453814' Alıntı:
95000 tl olan 5425 değil 5435 95000 tl 5425 fiyatı 80000 85000 tl ben 5425 in daha kaliteli ve teknik olarak daha üstün olduğunda ısrarlıyım bunu ben değil veriler söylüyor ancak gerçekten hala bu iki makinayı hangi kriterlere göre değerlendiriyorsunuz anlamadım gerçekten bu iki makina çok farklı ancak sizde biraz şartlanmışlık oluşmuş ayrıca türkiye ye bir sürü marka geldi gitti 4_5 marka dışında hangisi kaldı misal zetor geldi herkes zetor meraklısı oldu busitede de vardı 2 3 kişi ama ne oldu zetor varmı şimdi ortada yok kubotanın sonu bu bence fazla takılmayın böyle markalara saygılar...
kusura bakma ama sen marubeninin tarihi ve Türkiyede ki durumu hakkında hiç bir bilgin yok...adamlar milli helikopter projesini yapan ortak 5 şirketten biri zetorla Ls le kioti ile bir değil....vurup gidici değiller şu an hala istanbulda marmarayı yapıyolar

atacankocer23 link=topic=42846.msg393707#msg393707 date=1304453814' Alıntı:
95000 tl olan 5425 değil 5435 95000 tl 5425 fiyatı 80000 85000 tl ben 5425 in daha kaliteli ve teknik olarak daha üstün olduğunda ısrarlıyım bunu ben değil veriler söylüyor ancak gerçekten hala bu iki makinayı hangi kriterlere göre değerlendiriyorsunuz anlamadım gerçekten bu iki makina çok farklı ancak sizde biraz şartlanmışlık oluşmuş bir de kusura bakmayın ama kubotanın fiyatı ucuz falanda değil ayrıca türkiye ye bir sürü marka geldi gitti 4_5 marka dışında hangisi kaldı misal zetor geldi herkes zetor meraklısı oldu busitede de vardı 2 3 kişi ama ne oldu zetor varmı şimdi ortada yok kubotanın sonu bu bence fazla takılmayın böyle markalara saygılar...

öncelikle şartmışlık sende var anladıgım kadarıyla.. fiyat konusuna gelince :
http://www.kaskohesaplama.net/model8418_zirai-traktor-massey-ferguson-mf-5425-4-kabin.html

kasko degerine 2010 model için 94bin tl yazılmış..
5425 için eger ki sen kabinsiz modelini diyorsan kabinsiz modelinin fiyarı 80bin tl civarında kabinsiz modelinde bayagı bi donanım eksikligide var bunudda belirteyim kancalı tip kollar v.s. yok..

kalite konusunda sen neye göre kaliteli diyorsun onu anlayamadım ama ben.. ben ikisinide inceledim.. perkins motor ve fransız mf montaj aşırı derecede bi kalite kabin içinde ben göremedim açıkcası normaldi yani sanırım elektroniginin fazla olması senin gözünü almış olmalı.. :) bunun dışında traktörü yukarda yorumladım objectif oldugumu düşünüyorum.. sen de öle düşünürsen anlarsın.. gel gelelim kubota ve mf markasına.. mf markası biliyorsun kabuk degişti eski bildigimiz ingiliz mf si degil artık.. fransada üretiliyor.. ve türkiyede ki yeni mf lerin maziside kubota dan eski degil.. henuz kubota nın da mf nin de ileri belirsiz.. mf nin ilerisi ne olur onu sende bende bilemeyiz.. simpson motorlu küçük seriler türkiyede en cok satılan segmente giriyor tutulurmu tutulmaz mı bunu zaman gösterecek.. motorları mf nin buyudukce kalite ve donanım artıyor.. mf 5400 serisi 100bg den sonra bence güzel bi seri.. ama 100bg altı için pahalı çünkü aynı kalıp ve donanımda üretildigi için 100bg altında fiyatı türkiye şartlarına göre pahalı kalıyor..

mf3635 in sen kubota m8540 tan üstün tek bi özelliğini biliyor musun.. bunlar aynı sınıfa girmiyor fiyat farkıda var.. dogal olarak mf5400 serisi ile muadil oluyorlar.. umarım açıklayıcı olmuştur.. fanatizm mi bırakalım benim yukarıdaki yorumda hepsinin artıları ve eksileri mevcut...

ayrıca 5435 ile 5425 arasında ne fark var ki motor güçü dışında 15bin tl fiyat var kı dogmuş senin hesabına göre burdan bile bildigin fiyarın yanlış oldugunu anlayabilirsin.. 95bin nere 80bin nere sadece motor 10bg daha güçlü... başka tek bi farkı yok bildigim kadarıyla.. kabinsiz modeli ile karıştırdıgını düşünüyorum.. ayrıca 5435 in liste fiyatı da 95bin degil.. 100bin üstü pazarlıkla o fiyata bayiler düşüyor.. liste fiyatları üzerinden degerlendirme yapıyoruz..

sen git bir mf bayiine sor bakalım kaç lira fanatizm falan yaptığımda yok 100 bg altında en iyi seri şuanda 5400 kubota ile 5400 ü kıyaslamak bana oldukça komik geliyor hatta bence traktörden anlayıp anlamadığınızı açıkça ortaya seriyor neyse önemli değil polemik haline dönüşmesin bu konu burada kapatalım

atacankocer23 link=topic=42846.msg393943#msg393943 date=1304499886' Alıntı:
sen git bir mf bayiine sor bakalım kaç lira fanatizm falan yaptığımda yok 100 bg altında en iyi seri şuanda 5400 kubota ile 5400 ü kıyaslamak bana oldukça komik geliyor hatta bence traktörden anlayıp anlamadığınızı açıkça ortaya seriyor neyse önemli değil polemik haline dönüşmesin bu konu burada kapatalım
ceya 023 ün yorumu iyice okumanı tavsiye ederm liste fiyatından değerlindiriyoruz diyo..
her bayide farklı fiyat söyleniyo orda 85 binde burda 95 dir misal ..

peki siz 3600 serisinin m serisinden bir üstünlüğünü söylermisin bizde sana tamam diyelim...farzı mial gancalı kol kapalı ön aks hidrolik shutle gibi özelliklerden her hangi biri varmı...

Anladıgım kadarıyla sen yazdıklarımı okumadan cevaplar veriyorsun.. Daha fazla kendimi yormaycagım sana bişey anlatmak için çünkü beni anladıgını hiç sanmıyorum.. Ve sana traktörleri detaylı incelemeni tavsiye ediyorum.. sordugum sorularada cevap veremiyorsun .. tuturmuşsun muadili degil diye bu sadece senin fikrin herhangi bi gerekçen yok burada bi açıklaman olmadıgından yorumunu kişisel buluyorum.. Polemik yapmıcam esen kal...

mustafagursacli link=topic=42846.msg393962#msg393962 date=1304504491' Alıntı:
peki siz 3600 serisinin m serisinden bir üstünlüğünü söylermisin bizde sana tamam diyelim...farzı mial gancalı kol kapalı ön aks hidrolik shutle gibi özelliklerden her hangi biri varmı...
ekleyeyim 4 damper çıkışı, daha modern bi kabin, daha yuksek karın altı mesafesi (12cm daha yuksek),34jant lastikler, gövdeden bagımsız kabin ve süspansiyon,4 silindirli 16valf tdi motor, daha yuksek hidrolik kaldırma kapasitesi (mf3635=2500kg) , daha iyi klima tertibatı(kendi yorumum ), dijital gösterge paneli (sürat,çalışma saati ve pto hızı ), daha ergonomik iç dizayn vites kolları yerleşimi dügme yerleşimi, daha uzun dingiller arası mesafesi (10-12cm).. hidrolik römork freni..düz yakıt pompası... ayrıca motor güçü olarakta 3635=80bg 3645=92bg 3600 serisinde m40 serisi muadili yok .. motor olarakta daha geniş devir aralıgında çalışma imkanı sunuyor kubota 1500-2600dd 3600 serisi ise 1400-2150dd arasında çalışma imkanı sunuyor.. ve 3600 serisi 540 ı 1950dd buluyor yani neredeyse tam gaza yakın bi devirde... güç gerektiren pto işlemlerinde artısımı olur eksisimı olur siz hesaplayın..3silindirli sisu motoru valtrada kullandım mf de kullanmadım bana göre ekonomik olmayacak gibi ama çeki işlerinde performansı iyidir sisu motorların..

3600 serisi türkiyede yerlilere rakip olması için getirilmiş düşük donanımlı uygun fiyatlı bi seridir benim gözlemlerime göre.. erkunt veya td serisi ile mukayese edilebilir onların muadili.. onlara göre avanajı ve dezavantajları vardır muhakak..dogruya dogru demek gerekir.. 5400 serisi yerlilerle fiyat konusunda yarışamayacak bi seridir ve her çifçinin farklı bi limiti oldugundan mf nin tüm çifçilere uygun bi traktör getirmek istemesinden dolayı 3600 ve 2600 serileride türkiyeye gelmiştir diye düşünüyorum..
zaten landwirt.com da kubota m8540 ın rakipleri ile degerlendirmesi vardı..orada muadillerini görebilirsiniz.. sevgilerimle arkadaşlar...