Bağımsız silaj

04.11.2017
185
94
30
erzurum

Yeni aldığımız çolcanlar silaj makinamız genç çiftçi hibe projesinden hayırlı olur inşallah 20180903_144454.jpg20180903_144437.jpg

540 devirle yüksek performans veriyor.
60 hp lik traktör çalıştırabiliyor.
1400 devir dakika dönen fan çok güçlü üfleme sağlıyor..
Tekerde hidrolik var.
Ben makinayı Alırken kampanya Vardı.
Traktörü yormuyor. Biraz ağır olması dısında. 1350 kg ağırlığa sahip.
Balya makinalarından pek randıman alamadı kullanan kişiler ama slaj makinalarını çok meth ettiler. Ben 150 dönüme yakın yer biçtim 15 dakkada bi 4 teker romorku dolduruyorum.

Arkadaşlar bağımsız makinaların hepsi aynı sistem üzerine kurulu birinin diyerinden fazla bir farkı yok artı bu makina tekerlek pistonu ve baca 360 derece dönmesi gibi artıları var bildiğim kadarıylada bıcakları kemperin fiyat olarak çok uygun ben almadan önce bütün firmalarla görüştüm çelikel çelmak özbudak bunlar havada uçuyor fiyat olarak hebsi aynı işi görüyor benim tavsiyem araştırıp almak

Arkadaşlar bağımsız makinaların hepsi aynı sistem üzerine kurulu birinin diyerinden fazla bir farkı yok artı bu makina tekerlek pistonu ve baca 360 derece dönmesi gibi artıları var bildiğim kadarıylada bıcakları kemperin fiyat olarak çok uygun ben almadan önce bütün firmalarla görüştüm çelikel çelmak özbudak bunlar havada uçuyor fiyat olarak hebsi aynı işi görüyor benim tavsiyem araştırıp almak
Hepsi aynı sistem üzerine kurulu Aynı balya makinaları gibi ancak rekabet var. Suanda bütün slaj makinaları yapan firmalar düşük beygir gücleri ile yüksek performans prensibini güdüyorlar birbirinden farklı birbirinde olmayan özelliklere ulaşmaya çalısıyorlar tabiki en önemlisi fiyat. Çokcanlar güzel kaliteli makina. Fiyatıda diğerlerine göre uygun

Usta makinayla hiç slaj yapmasan bile makinayı devirsiz kullanıyosan makina sigorta civatası kesiyor. Slaj yapacağın zaman en çok dikkat etmen gereken şey sıra başında makinayı yeterli devire ulaştırman ve makina yüke girdiği zaman asla devir düşürüp arttırmaman gerekiyor yükte makinaya devir verirsen makina sigorta keser. Aynı şekilde yükte devir düşürüp sonra devirin düşük geldiğini fark ettiysen tekrar devir yükseltirsen tekrar sigorta keser. Sigorta civataları balya makinalarının volantındaki civatalarla aynıdır. Slaja başlamadan önce sırabaşinda yeterli deviri makinaya verip birdaha hiç bişekilde makina yükteyken devir vermemek gerekir.