austin leyland ve morrıs leyland

Cevap: Ynt: austin leyland ve morrıs leyland

Selamın Aleykum bi leyland 154 kullanıcısı olarak vitesler hakkında bilgi vermek isterim. :)

Y: Seri vites tir yani hızlı

O:Takviyedir yani yavaş

A;Ağır takviye (takviyenin iş görmediği yerlerde kullanılır yada tek senin yanınız da kimse yoksa römork balya yuklerken atın A-1 e inin aşağıya traktör gitsin siz balya atın kasaya )

G: GERİ VİTES YANİ R

M:Makina çalıştırıken M ye atın vites i (makina derken kuyruk milinin çalıştırdığı herşey ) M ye atarsanız kuyruk mili takviyeli çalışır.

1: zaten bir

2: zaten 2

3:zaten 3 :D:D:D

Leyland hakkında bilgi leyland da frene birden basmayın disk i kırarsınız.

teker aralıkları geniştir kolay kolay devrilmez.

düz dingil tavsiye etmez esnek dingil kadar kolay dönmez

viraj larda veya dönüş lerde direksiyonu tam kırmayın direksikutusu dağılır.

çok zorlamayın özellikle ormandan kütük çekerken arka defransiyeli yersiniz

bu kadar haırlı işler ALLAH A EMANET..

Hamza merhaba benim leyland gayet güzel çalışıyor fevkalade işime yarıyor lakin frenlerinde iyileştirme yapmak istiyorum farklı bir sistemi varmı uygulanmış....

trakkulup.net

Cevap: Ynt: austin leyland ve morrıs leyland

Selamın Aleykum bi leyland 154 kullanıcısı olarak vitesler hakkında bilgi vermek isterim. :)

A;Ağır takviye (takviyenin iş görmediği yerlerde kullanılır yada tek senin yanınız da kimse yoksa römork balya yuklerken atın A-1 e inin aşağıya traktör gitsin siz balya atın kasaya )

M:Makina çalıştırıken M ye atın vites i (makina derken kuyruk milinin çalıştırdığı herşey ) M ye atarsanız kuyruk mili takviyeli çalışır.

3:zaten 3 :D:D:D

Merhabalar. Ben Barış Sakarya'dan Leyland traktörlerde M harfi traktörü çalıştırırken vitesi M harfne getirilip, marşa basılırdı. O şekilde çalıştırılırdı. Orjinali o şekilde olurdu. Bizde 1972 model Leylan Morris aldık sene 1990. İlk aldığımızda o şekilde çalıştırılıyordu. Sonradan ustalara gidip gelirken iptal ettiler, boşta çalıştırmaya başladık. Ben öyle biliyorum.

M kademesine vites getirildiğinde vites kutusunun yanında bulunan siviç anahtar 1 pozisyona geçiyor bunun anlamıda vites m ye alınmadan marş çalışmasın demek yıllar sonra çözdüm :D

hamza5454 Nickli Üyeden Alıntı
Selamın Aleykum bi leyland 154 kullanıcısı olarak vitesler hakkında bilgi vermek isterim.

3:zaten 3

Merhabalar. Ben Barış Sakarya'dan Leyland traktörlerde M harfi traktörü çalıştırırken vitesi M harfne getirilip, marşa basılırdı. O şekilde çalıştırılırdı. Orjinali o şekilde olurdu. Bizde 1972 model Leylan Morris aldık sene 1990. İlk aldığımızda o şekilde çalıştırılıyordu. Sonradan ustalara gidip gelirken iptal ettiler, boşta çalıştırmaya başladık. Ben öyle biliyorum.

trakkulup.net