Arkadaşlar Tecrübe Ve Bilginize İhtiyacım Var 2 Tane Tarla için Traktör gerek 1100 dönüm isleyecek şartlar değişti

Arkadaşlar hayvancılık hakkında projemiz vardı hâlâ var fakat bir süre tarım ile uğraşacaz beni yönlendiren babam, beraber tarım ile uğraşalım dedi babam tarım isinden anlıyor eskiden 450 dönüm kadar mısır buğday ekmişlerdi 1100 dönüm %75 baklagil %25 hayvanlar için ekicez ürettiğimiz hayvansal üretimin fazlasını satabiliriz ayrıca kuzenim ziraat Teknikeri olarak yan dal yapmıştı onun faydası olucaktır ayrıca ziraat mühendisi arkadaşım var köyümüzdeki çiftçi abilerim amcam dayım dahil kendilerinin makinelerini kullanmamızı istediler şuan çok masraf açacağını söylediler ama biz 1 sezonluk kullanırız daha sonra bizde Alicaz dayım ve amcam tanıdıkları falan bize kiralık tarla ayarladilar sezon bitince biz ekicez 2 traktör Alicaz dedik hayvancılıkta da kullanicaz sizden isteğim kullandığınız çeşit çeşit traktörden kısaca tecrubelerinizden yararlanmak isteriz ayrıca amcam dayım ve diğer çiftçi abilerimle konuştum şimdi sizi dinlemek isterim Teşekkürler... Bu arada tarlalar en küçüğü 50 dekar

Alet ve ekipman durumunuz nedir?
Hocam atletimiz hiç yok amcam ve dayım çiftçi 1 sezon onlarla idare edicez 5 li 16 14 pullukları var biri ünlü diğerini hatırlamıyorum kendilerinde 110 Luk NH si var diğeride MF 105 tarlaya göre ekipman seçmek daha mantıklı değilmi sizcede ona göre traktör arıyoruz 2 Tane çünkü 140 160 hplik traktör 2 Tane traktör bedelinde çok pahalı

Sizin iş çok karışık hayvancılık yapacAk oluyorsunuz şimdilik tarlaya döndü, 1100 dönüm araziyi tek motor büyük beygir mi düşünüyorsunuz yoksa iki adet yerli 100 hp traktör mü ?
2 Tane olsa daha iyi olur traktör büyüdükçe ekipmanda büyüyor evet biraz karışık hayvancılıkla ilgili düşüncelerim değişmedi ilerde inşallah

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Takım taklavat çok pahalı şu durumda sıfırdan traktör ekipman vs. Düzen kurmak büyük risk almak demektir.
Ben olsam birikimi mi başka yönde değerlendirirdim.

Çiftçilik her geçen gün dahada zorlaşıyor mazot gübre tohum ilaç ekipman hepsine %150 zam geldi. Bizim ürünler hala aynı para
Bizde kurulu bir düzen var çalışıyoruz sıfırdan düzen kurmak beni korkutuyor
Bence iyi düşünün

• Beğen
Tepkiler: Serkans42
Takım taklavat çok pahalı şu durumda sıfırdan traktör ekipman vs. Düzen kurmak büyük risk almak demektir.
Ben olsam birikimi mi başka yönde değerlendirirdim.

Çiftçilik her geçen gün dahada zorlaşıyor mazot gübre tohum ilaç ekipman hepsine %150 zam geldi. Bizim ürünler hala aynı para
Bizde kurulu bir düzen var çalışıyoruz sıfırdan düzen kurmak beni korkutuyor
Bence iyi düşünün
Abi onun için sadece traktör alıyoruz onuda almasak olmaz ekipmanı amcam dan kullanicaz sıkıntı yok ama traktörünüde kullanırsak Ekim zamanı toprak hazırlığında sıkıntı çekeriz

Vazgecme durumu olursa rahatlikla.elden cikarbilmek gerek o yuzden 2 adet temiz 2. El td110 al bak isine parca ucuz tamir kolay 2. El saglam ben pulluga karsi oldugumdan diskaro veya kültivatörle oldukca guzel arazi islerler

Vazgecme durumu olursa rahatlikla.elden cikarbilmek gerek o yuzden 2 adet temiz 2. El td110 al bak isine parca ucuz tamir kolay 2. El saglam ben pulluga karsi oldugumdan diskaro veya kültivatörle oldukca guzel arazi islerler
Abi TD 110 güzelde çoğu kullanan kişi sövüyor şöyle böyle almayın etmeyin ama kullanıyorlar anlamıyorum almak istedim ama tereddüt ettim yoksa TD110 alcaktık T5060 nasıl yada Erkunt Haşmet 110

Eğer çok fazla konfor takıntınız yoksa 3105 phantom tavsiye ederim. Td 110 dan veya haşmetten alacağın konforu verir ikisindende daha iyi çeker ve daha sağlamdır.

Yada biraz paraya kıyarım diyorsan 100 120 hp arası ithal Mf, Nh, John deere.

Mf 5455
Nh tr6.130
Jd 5105 veya 6115
Bunlarda sizi üzmeyecek ithal makineler.

• Beğen
Tepkiler: Serkans42