Arilarin bilinmeyenleri ari suresi ve detaylar

3 kovan sahibiyim hobi olarakdan yaptigim bir is acikcasi dedemler falan derin aricilardan o arinin ilmi buyuk derdi ama ona sorma firsati bulamadan kendisi vefat etti arilarin islami acidan bilinmeyenleri var mi bilenler yardimci olursa sevinirim iyi forumlar

Kolay gelsin bereketli olsun.
bende daha yeni 7 adet kovan aldım.
yavaş yavaş anlamaya çalışacağım.
Hocam benimde su an 5 kovan arim var eski aricilardan oldugumuz icin bos kovanlarimiz vardi kovanlarin icine tuzak koyup ogul gelmesini sagladik buyukbas hayvancilik ile ugrasiyorum yanindads hobi olarakdan aricilik yapmaya calisiyoruz bu sezon arilarim henuz ogul oldugu icin bolunme riski yok ama seneye ne olur bilmiyorum her seyi tam bir sekilde eksiksiz yapilirsa daha da onemlisi ari kontrolleri aksatilmazsa sezonunda iyi gecmesine bagli olarak citadan 1 kg a kadar bal alabilirsiniz buda demek oluyor ki kg petek,suzme 80 tl diye dusunursek ortalama tek kat bir kovandan maksimum bin liraya kadar kazanabilirsiniz benim bildiklerim bu sekilde e tabiki aridan herkezde anlayamaz o yuzden arinin ilmini merak etmistim

Hocam benimde su an 5 kovan arim var eski aricilardan oldugumuz icin bos kovanlarimiz vardi kovanlarin icine tuzak koyup ogul gelmesini sagladik buyukbas hayvancilik ile ugrasiyorum yanindads hobi olarakdan aricilik yapmaya calisiyoruz bu sezon arilarim henuz ogul oldugu icin bolunme riski yok ama seneye ne olur bilmiyorum her seyi tam bir sekilde eksiksiz yapilirsa daha da onemlisi ari kontrolleri aksatilmazsa sezonunda iyi gecmesine bagli olarak citadan 1 kg a kadar bal alabilirsiniz buda demek oluyor ki kg petek,suzme 80 tl diye dusunursek ortalama tek kat bir kovandan maksimum bin liraya kadar kazanabilirsiniz benim bildiklerim bu sekilde e tabiki aridan herkezde anlayamaz o yuzden arinin ilmini merak etmistim

kolay gelsin.
peki şu tuzak meselesi nasıl bir iş.
bana açıklayabilirmisiniz.

Ben de arılar için şöyle bir bilgi duydum;arı o gün sabah mesaiye başlarken hangi renk çiçekten başladıysa o gün akşama kadar aynı renk çiçeklere konar o gün için farklı renge konmazmış..Tozlaşma için mucizelerden biri.

• Beğen
Tepkiler: Reşat