ACİL YARDIM EDİN

Merhabalar. Yeni ilk dogumunu yapan düvem çok huysuz kendisini sagdirtmiyor ve memesinin bir tanesinden süt iğne kalinliginda geliyor.ne yapmam lazim acilll IMG-20180218-WA0004.jpg

pr_01_3220.jpg

MaaşAllah, kaymağı bol olsun.
Hayvana iki tane sağından ve solundan tekmelik takınız. 2 lt sağım yapıp buzağıya veriniz.Sütün tamamını sağım yapmayınız.10 saat sonra 2 lt, üzerinden 8 saat sonra 1,5 lt buzağıya içiriniz. 8 saat arayla öğünde 1,5 litre 1 hafta boyunca içiriniz.1 hafta sonra sabah-akşam 2 litre olacak şekilde devam edersiniz.Kolay gelsin.

pr_01_3220.jpg

MaaşAllah, kaymağı bol olsun.
Hayvana iki tane sağından ve solundan tekmelik takınız. 2 lt sağım yapıp buzağıya veriniz.Sütün tamamını sağım yapmayınız.10 saat sonra 2 lt, üzerinden 8 saat sonra 1,5 lt buzağıya içiriniz. 8 saat arayla öğünde 1,5 litre 1 hafta boyunca içiriniz.1 hafta sonra sabah-akşam 2 litre olacak şekilde devam edersiniz.Kolay gelsin.
Ustam inegin bir memesinden gelen süt cok ince iğne kalinliginda süt akiyor bu problemi çözermi bu dediginiz teknik

Ağız sütü sarı renkli ve yağlı olur, mastitis şüphemde var.Soğuk suyla 2-3 dakika yıkayınız.Memenin ateşini alır.Veteriner görse daha iyi olur veya gelen sütün resmini atmalısınız.İple bağlayıp sağlam olan memelerden 2 litre süt sağıp içiriniz.

Ağız sütü sarı renkli ve yağlı olur, mastitis şüphemde var.Soğuk suyla 2-3 dakika yıkayınız.Memenin ateşini alır.Veteriner görse daha iyi olur veya gelen sütün resmini atmalısınız.İple bağlayıp sağlam olan memelerden 2 litre süt sağıp içiriniz.
Zar zor sagim yapioruz.dogum 1 hafta once oldu.süt gayet normal.şuan dedigim gibi 2 problem var.1 .tekme 2. Bir memesinin ucu cok ince

Zar zor sagim yapioruz.dogum 1 hafta once oldu.süt gayet normal.şuan dedigim gibi 2 problem var.1 .tekme 2. Bir memesinin ucu cok ince

Hayvan bakan insan uysal olur.Mal sahibine çekmezse harammış. :)
Tekme için tekmelik kullanışlı olur.Meme için herbafilm tarzı meme yüzeyini kaplayan jeller var.Ayrıca süt sağım makinesinin basıncı -4,2 üzerinde kullanılmaması iyi olur, Altlık konusu ihmal edilmemeli, mikrop alabilir, kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: ZIGANA
Meme ucu bazen doğuştan kapalı bile oluyor
Meme kanalı sorunlu olabiliyor
Ilkine duve de veterinerin dediği gibi duzelebilir yada meme calismazsa ceker o meme sut vermez
Bu arada ağrısı sancisi olur tekme atar arkadaşların önerdiği tekmesavar kullan iyi olur
Ilkine duve nasil alisir sa öyle gider sabırlı ol
Benimde oldu benzer çalışmadı meme cekti 3 meme kaldi kestirdim
Acilabilirde tikanabilirde vetrriner bakmış varsa daha tecrubeli göster onada
Gecmis olsun

• Beğen
Aynı sorun bende de vardı. Düven 4 ay önce doğum yaptı bir türlü sagdirmadi önce doğum sonrası şişlikler var aciyordur bu yüzden sagdirmiyordur dedik ama nerde tekmesini yemedigim yerim kalmadı. On ayağını bağladım olmadı arka ayağını bağladım olmadı. En sonunda boynun dan yular ile kafayı hareket ettiremeyecek şekilde bağladım arka tarafına da tekmelik taktım bu şekilde makineyi bağladım. Bu şekilde 15 20 gün uğraştım ancak alıştı. Yani elle uğraşma tak makinaya. Tepince çıkar tiyo memelikleri ama sonradan alisiyo

• Beğen
Buzayı ayırmayın buza emerken sağmaya calışın önüne yem atın hayvanın öyle deneyin tekme savar yine bir ihtimal çözüm ama bende bi düve vardı tekme savarı taktığım gibi kendini atıyordu yere sağdırmıyordu biraz sabret zorlada olasa sağ 1 ay kadar sonra buza zaten süt bırakmak hayvanda sonra rahatlarsın ben hep öyle yapıyorum sağmıyorum inekleri buzalar 6 ay altında

Buzayı ayırmayın buza emerken sağmaya calışın önüne yem atın hayvanın öyle deneyin tekme savar yine bir ihtimal çözüm ama bende bi düve vardı tekme savarı taktığım gibi kendini atıyordu yere sağdırmıyordu biraz sabret zorlada olasa sağ 1 ay kadar sonra buza zaten süt bırakmak hayvanda sonra rahatlarsın ben hep öyle yapıyorum sağmıyorum inekleri buzalar 6 ay altında
Tekme işini dediginiz sekilde halletsek bile öteki sikinti inegin bir memesinin ucu çok ince süt çok ince cikiyor.veteriner memede problem olmadigi icin sonta takilmaz diyo kendiliginden acilabilir de acilamaz da diyo.iğne kalinliginda süt çikisi var memeden

Tekme işini dediginiz sekilde halletsek bile öteki sikinti inegin bir memesinin ucu çok ince süt çok ince cikiyor.veteriner memede problem olmadigi icin sonta takilmaz diyo kendiliginden acilabilir de acilamaz da diyo.iğne kalinliginda süt çikisi var memeden
Bendede öyle düve var birtane memeyi boşalt sen yinede yoksa meme kör olur süt geliyo yine sıkıntı olmaz ama sütlü bırakma kör olur