8540 kubota vites sorunu & sorunun çözülmesi

8540 kubota vites sorunu & sorunun çözülmesi

arkadaşlar 8540 kubotayı alalı 1 yıl oldu anama 2 motor oldundan ve arkadaşlar motorlarla yardıma geldinden kubota 1000 sate geçen hafta servisle a dan z ye bakım yaptık herşeyiden memnunum yakıtı olsun çekişi olsun ama servislerden ve vitesinden hiç memnun değilim geçen servis geldi 2 ssat motorun altına yattı uğraştı dahada kötü etti bugün marubeni kubotayı ardım çok iyi ilgilendiler ve yardımcı oldular servis müdürlerine dedimki ya bu vitesini düzeltin yada motoru satacağım adamlar geretirse yeni parçalar takarız dediler müdürlerine gel yap dedim düzelsinde masrafını cebimden vereceğim dedim yok dedi garantili motor sonra dedi türkiyeyi bölgelere böldüksizin bölgeye adanadaki servis müdürü irfan bey bakıyor dedi adamı aradım 15 günden önce gelemeceğini söyledi malatya yada elazığdaki servisleri bana söyledi bende her ikiside bu motorlardan anlasalardı 1 senedir düzelirdi dedim adamlar bize 2 sınıf müşteri olarak bakıyorlar dedim elazığ kubota servisi enkanında servisini almış 1 hafta yok rezilik çek dur anlacağın bu motoru yapamayacaklarsa 8540 yaza kadar yolcu 15 senedir motor kullanıyorum 1985 model 285 mf 2 levyeler bundan iyidir düz 5 yada 6 vitesle yolda giyorsun rampada 1 yada 2 vitese düşecen yolda duracan 30 saniye kadar vites koluyla döğüşecen anlacağınız piskolojik olarak çöktüm diğer kubtalardamı böyle vitesleri sorunlu

Ynt: 8540 kubota vites sorunu

geçmiş olsun yahya abi her marka servisimiz var diyor ama bu servisler özellikle malatya servisleri 212 den başka birşeye bakmadıklarından adı servis hiçbir hizmet veremiyorlar malatya da bir izzet usta var mf servisi gerisi boş o da çok anlamıyor yeni tiplerden ama diğerlerinin yanında nur nimet zaten mf ye bakıyor

Yahya abi öncelikle geçmiş olsun. Servislerde her markada olduğu gibi sıkıntı var. Nedeni ise servisin tam olarak servis olmayışı. Yani kendini usta diye bilen adamların gelip servislik yapmaları. Ve birden fazla markaya servislik almaları. Senin şu an yapacağın sık sık araman olacak şirketi ki bu işi bırakmasınlar. Bende elimden geleni yapacağım inşallah. Örnek verirsek bizim buradaki serviste hiçbir problem yok. Ama işte sizler bu işin peşini bırakmamalısınız.

yahya link=topic=54196.msg571225#msg571225 date=1333035665' Alıntı:
arkadaşlar 8540 kubotayı alalı 1 yıl oldu anama 2 motor oldundan ve arkadaşlar motorlarla yardıma geldinden kubota 1000 sate geçen hafta servisle a dan z ye bakım yaptık herşeyiden memnunum yakıtı olsun çekişi olsun ama servislerden ve vitesinden hiç memnun değilim geçen servis geldi 2 ssat motorun altına yattı uğraştı dahada kötü etti bugün marubeni kubotayı ardım çok iyi ilgilendiler ve yardımcı oldular servis müdürlerine dedimki ya bu vitesini düzeltin yada motoru satacağım adamlar geretirse yeni parçalar takarız dediler müdürlerine gel yap dedim düzelsinde masrafını cebimden vereceğim dedim yok dedi garantili motor sonra dedi türkiyeyi bölgelere böldüksizin bölgeye adanadaki servis müdürü irfan bey bakıyor dedi adamı aradım 15 günden önce gelemeceğini söyledi malatya yada elazığdaki servisleri bana söyledi bende her ikiside bu motorlardan anlasalardı 1 senedir düzelirdi dedim adamlar bize 2 sınıf müşteri olarak bakıyorlar dedim elazığ kubota servisi enkanında servisini almış 1 hafta yok rezilik çek dur anlacağın bu motoru yapamayacaklarsa 8540 yaza kadar yolcu 15 senedir motor kullanıyorum 1985 model 285 mf 2 levyeler bundan iyidir düz 5 yada 6 vitesle yolda giyorsun rampada 1 yada 2 vitese düşecen yolda duracan 30 saniye kadar vites koluyla döğüşecen anlacağınız piskolojik olarak çöktüm diğer kubtalardamı böyle vitesleri sorunlu

bizim 9540 ta hiçbir sorun olmadı vitesler ile ilgili şıkırşıkır. serçe parmağınla tak misali. Hem Lüleburgazdaki servis çok iyi şuana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık tahminimce trakya bölgeside yaşamamıştır ...

arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim biz ceya23 adlı yavuz arkadaşımla beraber aldık onunkinde de bir sorun yok daha dün cepten sordum kubota malatya servisi mustafa selçuk 13 seneye yakın mf baktı son kubotada rekordan dağda yağ damlatıyordu malatyadaki ustayı aradım garantili motor diye oda bana bir rekoru sıkmaya ustamı gelecek dedi sıkın dedi şöfürüm şıkmasıyla şanzumandaki 4 teneke yağ havaya uçtu sonra aradım geldi ama gine suçu bana attı kubotaya dedim adamlar fabrika olarak zararı verelim dedi ben servisin şerefsizliğini siz niye çekesiniz diye kabul etmedim bizden gitti bu devirde iyi motordan çok iyi servis ve bayi bulmak zor bakalım adana daki servis müdürleri 15 gün sonra gelsin yapamadımı kubota yolcu

evet servis çok önemli unsur .farz edelim traktör gece yarısı tarlada bozuldu.servisin o satte gelip yapması lazım .sezon başladımı bizim için zaman çok önemli .bu dönemde insanın parayı pulu gözü görmüyor bir an önce giderilmesini istiyor .

seninki tamamen yöresel bir sıkıntı devr ekonomi devri istersen satarsın yahya abi mazotun litre fiyatına satarken bakmayı unutma ama .... kubota firması iki servisin cevabınıda rahatlıkla verir bak bana 100 km deki servisi değil 450 km dekş servisi gönderdi ....sorunda yokuş 700 km servis ücreti fazladan ödediler vallaha acıdım ... sende çok iyi biliyosunki gerekirse yeni motor verirler seni mağsur etmezler ..jd de servisten çıkmıyosun abi bu makşnanında kusuru bu vitesi sert ancak mf 6400 serisininde sert hemde çok sert

mustafagursacli link=topic=54196.msg571412#msg571412 date=1333049062' Alıntı:
seninki tamamen yöresel bir sıkıntı devr ekonomi devri istersen satarsın yahya abi mazotun litre fiyatına satarken bakmayı unutma ama .... kubota firması iki servisin cevabınıda rahatlıkla verir bak bana 100 km deki servisi değil 450 km dekş servisi gönderdi ....sorunda yokuş 700 km servis ücreti fazladan ödediler vallaha acıdım ... sende çok iyi biliyosunki gerekirse yeni motor verirler seni mağsur etmezler ..jd de servisten çıkmıyosun abi bu makşnanında kusuru bu vitesi sert ancak mf 6400 serisininde sert hemde çok sert
6400 ün dynashiht inimi diyorsun dyna 6 harika bir şanzıman otomatik sorunsuz diye biliyorum

Geçmiş olsun abi servise kaldıysan bide iyi değilse yandın abi allah yardımcın olsun sende suç dedimi sende nereye gidersen git böye ayinlik yapıyolar ama abi motorun daha yeni yapmıyolarsa motor yerine git cebinden yaptır yapçak başka bişey yok abi sen bilirsin

evet mustafa selçuk hem başağın hemde kubotanın malatya servisi yapıyor allah gözünü doyura yağ dükanıda var adi yağları biz müşterine pahalı iteliyor allah onu bildiği gibi yapa allaha çok şükür 1 yıllık mazotu 15 gün oldu getireli 1 yıl mazot derdim yok ama yılın 12 ayın 10 ayı dağlarda motorlarla beraber motor benim için önemli marubeni servisler veriyor ve denetleyemiyor kim hakklı kim hakksız araştırmalı firma sağolsun gereken yapılsın diyor ama elazığ servisi 10 sonbra ancak gerilim diyor istanbulda enkanın kursunda adana 15 gün sonra oyana yolum düşer diyor ancak bu nasıl bir rezilik müdürlerine vites kolu inşalah kırsada internete videosunu atsam dedim süper reklam olur benim jd serçe parmağımla vitesleri geçiyor jd piston attırdım süper oldu 1 tonluk gübre serpmede süper çalışıyor kubota gübre taşıyor ama vitesi beş para etmez

mustafagursacli link=topic=54196.msg571440#msg571440 date=1333050131' Alıntı:
yarı otomotiğini kullandınmı ? bizlerde çok sever kalitesinden sorun olmadığını biliriz
yarı otomatik zaten dyna 6 oluyor dynashift adı üstünde power shift düğmeli yani dyna 4 var köyde ondan gördüğümüz kadar ve kullananlardan duyduğumuz kadar dyna 4 ve dyna 6 şanzımanlarda sorun yok

phantomerkunt link=topic=54196.msg571449#msg571449 date=1333050412' Alıntı:
yarı otomatik zaten dyna 6 oluyor dynashift adı üstünde power shift düğmeli yani dyna 4 var köyde ondan gördüğümüz kadar ve kullananlardan duyduğumuz kadar dyna 4 ve dyna 6 şanzımanlarda sorun yok
arkadaşım biz sorunlumu diyoruz? vitse sistemi halatlı olan her makşanın düzeni böyledir bağıra bağıra artılarını söylerken ben eksiğinide söylemeyecek değilim kubotanın vitsei kendşne doğru çekmeli araba gibi düşünğrsen geçiremessin ... mf dyna 6 harika tam otomotiğiniide biliyorum yarı otomotiğininde yarılardada bizdeki problem var ancak dediğim gibi yerini bulunca sıkıntı yok ....