7610 ön diferansiyel hakında bilgi

benim 7610 dt yi geçen bakıma götürdüm ön burçlar keçeler falan değiştirdik.ustam bana 7610 ların ön diferansiyelin içinde balata olduğunu bununda değişmesi gerektiğini söyledi.ustaya dedim ustam anlat hele bu balata ne işe yarıyor? ön tekerlekler tarlada çamurda veya birisi yukarı birisi aşağı olduğunda hani tek tekerlek patinaj yapar ya işte bunlardaki balata onu engelliyormuş.düz gittiğin sürece hep iki tekerlek çalışıyomuş.Case de varya hani düğmeli kilit sistemi basınca 4 tekerlek patinaj yapıyor.adamlar 7610 1991 de o balatayı koyarak otomatik kilit sistemi olmuş yani.sadece direksiyonu çevirince bırakıyor.düzleyinde tekrar ikisi patinaj yapıyor.denedim gördüm gerçekten süper bişeymiş. alk-*s

Ynt: 7610 ön diferansiyel hakında bilgi

adanalı_01 link=topic=62032.msg692252#msg692252 date=1359222924' Alıntı:
yedek parcasını bulabiliyormusun kardeş bendede vardı yedek parca yuzunden motoru sattım
parça olarak sadece şanzıman ve ön diferansiyel zor bulunuyor ama onlarda arıza yapmıyorki. Arif abi var adana da saolsun ilgileniyor araştırıp buluyor. Arif Ticaret bulamasada getirtiyor.

anlatayım usta burda bi çok 4x4 var 80-66 case jx 100 new holland td85 falan tarlada tekerleğin birisi yumuşağa geldimi yada birisi boşa geldimi tek tekerlek patinaj yapıyor. Case lerde varya şu düğmeye basınca 4 tekerlek aynı anda patinaj yapıyor hani.adamlar 7610 o sistemin otomatiğini yapmış yani sadece direksiyonu çevirince balata bırakıyor.düz giderken sürekli ön iki tekerlek patinaj yapıyor.usta bindi traktöre bastı tek ferene direksiyonu düz tutuyor motor çapraz çapraz yengeç gibi gidiyor.keşke video alsaymışız.bilmem anlatabildimmi

Limited slipi taa o zaman koymuşlar helal olsun valla.Ama o balata zamanla aşındıgı için zamanla ön dingilin kitleme oranıda düşüyor.Eger o parça hiç degişmemişse kilit oranı %5-10 a kadar düşmüş olabilir.

wood link=topic=62032.msg692484#msg692484 date=1359246197' Alıntı:
Limited slipi taa o zaman koymuşlar helal olsun valla.Ama o balata zamanla aşındıgı için zamanla ön dingilin kitleme oranıda düşüyor.Eger o parça hiç degişmemişse kilit oranı %5-10 a kadar düşmüş olabilir.
ben yeni değiştirdim usta değiştirelim performans açısından iyi olur dedi hakkaten öyleymiş.