4 yılda 2 akü bitti

bendede 75 Tiger var benim şarj dinamosu arızalandı hemen yaptıramadım aküyü bozdu önce dinamoyu tamir ettirdim diyot patlatmış aküyü bozmuş akü yeri 105 lik aküye göre büyüğü sığmıyor ben inci akü nanogold start-stop aküsünü aldım 1 Yıldır kullanıyorum -10 da dahi motoru rahat çeviriyor 3 yılda 2 akü kesinlikle normal degil önce şarj dinamosu na elektrik tesisatı nı kontrol ettir normalde 1"akü 4-5sene gitmesi lazım

bendede 75 Tiger var benim şarj dinamosu arızalandı hemen yaptıramadım aküyü bozdu önce dinamoyu tamir ettirdim diyot patlatmış aküyü bozmuş akü yeri 105 lik aküye göre büyüğü sığmıyor ben inci akü nanogold start-stop aküsünü aldım 1 Yıldır kullanıyorum -10 da dahi motoru rahat çeviriyor 3 yılda 2 akü kesinlikle normal degil önce şarj dinamosu na elektrik tesisatı nı kontrol ettir normalde 1"akü 4-5sene gitmesi lazım
bende şarj dinomosundan şupeliyim ama gösterge panosunda ikaz işiği yanmıyor. Anladım ki durum normal değil dinomo ustaya gitmesi gerekiyor.

Bizim Case 2012 model.bu kışa girmeden once değiştirdik.akuyu değiştirrken marş dinamosanı da komple,bakım yaptırdık.-15 tede tek marş alıyor.bence sizin şarj dinamosunda sıkıntı var,ona bir baktırın normal şartlarda bile en az suyuna bakılıp şarj edilirse 6-7 sene rahat gider.bizim 1450 cws 2005model iki yıl once değişti

• Beğen
Tepkiler: mücahit Demir

Marş motoruna yeni bakım yapilmasi şartı ile akümülatör 5-6 sene gidiyor.Hem traktör de hem otomobilde.
54 C Traktorde yerel akü Erdil 110 amper vardı.
Otomobilde megane1 inci 50 Amper akü
İki akü yüde 2012 de takmıştık

2002 yılında traktörü rektefe yaptırdım.marş motorunada bakım yaptıdım.tudor marka akü taktık o sene inanımısınız 2013 te yeni akü aldım.hayret ettim 135 amperdi akü.aradım tudor akü ama bulamadım şimdiki akü mutlu.