2019 Mısır Sezonu

Herkese merhabalar Mısır ekimlerini bitirdik şükür tüm çiftçi abilerime kardeşlerime bol bereketli bi Sezon dilerim.

Tohum
Dekalb Dkc 6050
Dekalb Dkc 6664
Dekalb Dkc 5741

-Ekim öncesi dekara 22 kg sülfat
-Ekim ile dekara 5 kg pw start mikrogranül
-Ekim ile dekara 10 kg %44 azot yavaş salınımlı Agrocat

Ön hazırlık [emoji106][emoji535]

IMG_3301.JPG

Topcon ile uydu ekimi

08a0525e-4f3a-4e4c-afc6-6c764a2312d2.jpg

İngiliz pointerimiz Boncuk

IMG_3331.JPG

Dekalbin Hizmeti Field wiew ile arazi takibimiz

IMG_3340.JPG

IMG_3341.JPG

IMG_3342.JPG

Ve boncuk ile Kapanış

IMG_3333.JPG

Bu dan sonra uygulama yapacağınız işemleri merakla bekliyorum, eksik taban gübresi verdim fosforum yeterli değil belki sizin uygulamalarınıla bi çözüm bulabilirim teşekkürler şimdiden.

Mısır yıl içinde 82 kg saf fosfora ihtiyaç duyar eksik fosforun elbette ki dönüşü olur ama en sağlıklı yol tabanı sağlam tutmaktan geçiyor kaç kg taban gübresi kullandınız ve hangi gübreyi kullandığınızı yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: avugur

Maşallah tebrik ederim bu çiftçilik böyle yapılır demişsiniz resmen verimleri bende merakla bekliyorum

Tüm uygulamaları mısırın gelişiminden hasata kadar burdan yıl içinde aksatmadan paylaşmaya çalışacağım birbirimizden ne kaparsak bizim kârımızdır sizlerinde tüm tavsiyelerine açığım [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
Eğer ki damlama sulama ile sulama yapıyorsanız map vermeniz gerekli ilk suda hocam [emoji106][emoji535]

Hocam salma sulama , burda bir ay aralıksız yağmur yağdı, yetiştirmek adına planladığımızın aksine durumlar gelişti,
Yaprak günreleriyle bi çözüm arıyacam üst gübreyi fazla verecem bundan başka bi çözüm aklıma gelmiyor ilginiz için teşwkkür ederim.