2019 lazerli tesviye fiyatları

Merhabalar,

Konuyu açmakta biraz geç kalmiş olabilirim, Biga gibi bazı bölgelerde tesviye işlemi çoktan başladı. Bölgemizde çeltik için lazerli tesviye daha tam olarak başlamadı.

Şu an bizim çevrede 4 mt lazer için bir saat için 200 TL konuşuluyor.

Bölgenizde, çevrenizde fiyatlar ne durumda?

250 tl dediler toprağım kahır oldum. Motor ufak olmasa alıp [MENTION=46536]jitem[/MENTION] amıcamı da kandırıp koltuğa oturtacağım. Birünci sezonda parası çıkar yeminle. Çalışacağım yapacağım de yeter. 3 metreye poyraz 55 dedi soğudum vallahi.

• Beğen
Tepkiler: misakça
250 tl dediler toprağım kahır oldum. Motor ufak olmasa alıp [MENTION=46536]jitem[/MENTION] amıcamı da kandırıp koltuğa oturtacağım. Birünci sezonda parası çıkar yeminle. Çalışacağım yapacağım de yeter. 3 metreye poyraz 55 dedi soğudum vallahi.
ikinci el alın eğer kesin alicıysanız parada da sorun yoksa bulursunuz keske daha önce yazsaydıniz gruba ermakı bafrada galeriye 36bin liraya vermislerdi düşüyor yani alıp beceremeyenler falan her baba yigidin harci değil yani

ikinci el alın eğer kesin alicıysanız parada da sorun yoksa bulursunuz keske daha önce yazsaydıniz gruba ermakı bafrada galeriye 36bin liraya vermislerdi düşüyor yani alıp beceremeyenler falan her baba yigidin harci değil yani

İkinci el baktım agacım ama hep büyük var 4 bizi bozar 75 beygir motor var. Dışarı iş yapmazsak ta maliyeti bizi çok kasar. Birlik beraberlikte yok ki 2-3 kişi birleşip alalım. Birde baraj su salmadığı senelerde ekemiyoruz. Malum dsi kuyuları her ay peşin tahsil ediyor. Kuyuyada yönelemiyoruz. Külliyen zarar oluyor diye riske giremiyoruz. Hersene 3-4 lira lazer parası veriyoruz.

İkinci el baktım agacım ama hep büyük var 4 bizi bozar 75 beygir motor var. Dışarı iş yapmazsak ta maliyeti bizi çok kasar. Birlik beraberlikte yok ki 2-3 kişi birleşip alalım. Birde baraj su salmadığı senelerde ekemiyoruz. Malum dsi kuyuları her ay peşin tahsil ediyor. Kuyuyada yönelemiyoruz. Külliyen zarar oluyor diye riske giremiyoruz. Hersene 3-4 lira lazer parası veriyoruz.
biryerde 3 mt ilgi vardı ama düşünürmüsunüz bilmem modelini bilmem ama kullaniĺmadi hiç eğer düsunurseniz sorariz

250 tl biraz çok geldi. Köyden biri mi yoksa dışarıdan gelen biri mi?
Tanıdıksa belki bir indirim yapar?

Bizde dün arkadaşa tamburlu çayır makinesi, pistonlu aldık, 8000 TL , lazerin ortalama yakıtı 13 lt/saat, nasıl içinden çıkarlar, bizde bilmiyoruz.

13 lt demek 82 tl. Ki o kadar yakacak güç kullandıklarını sanmam. Çok kasıntılı yerde yakabilir belki. İki katı olsa yine 160 yapar hadi 200 olsun 250 niye diyorlar. 1 ayda makinenin parasını çıkartmaya çalışıyorlar demekki.

12 saat çalışşa, 12x30x250=90.000
12x30x(6,36x13 lt) =29.520 yani 60 bin cepte hadi amortisman şöför de gitti 10-15 bin yarı yarıya kar. Tam kapasite iş bulmak tabiki zor ama özet bir hesap yapayım dedim.Ekimi dikimi bırakıp bu işe mi yönelsek. Ayrıca bizim bölgede makinenin parasını çıkartan diğer sezon iş yapmaz böyle bir durumda mevcut.

13 lt demek 82 tl. Ki o kadar yakacak güç kullandıklarını sanmam. Çok kasıntılı yerde yakabilir belki. İki katı olsa yine 160 yapar hadi 200 olsun 250 niye diyorlar. 1 ayda makinenin parasını çıkartmaya çalışıyorlar demekki.

4 mt lazerde 110 bg traktör 13-14 lt yakıyor.
Eğer toprak yaş ise bu miktar biraz daha artıyor.
250 TL ye göre 1 e 3 kuralı işlemiş gibi.
1 pay yakıt vb gibi direkt gider
1 pay amortisman, yedek parça vb
1 pay da kar gibi.

[video=youtube;CY86O6dGyOc]https://www.youtube.com/watch?v=CY86O6dGyOc[/video]
Lazer, büüle çekiliyomuş.