"18 Mart Çanakkale Zaferi"

Aslında hiç Siyaset Yapmadılar. Yekün oldular. 2016 gezintilerimden bir kaç tane paylaşıyorum.

Resimler ve ekler

• IMAG0020.jpg
    IMAG0020.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 42
  • IMAG0027.jpg
    IMAG0027.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 46
  • IMAG0036.jpg
    IMAG0036.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 40
  • IMAG0054.jpg
    IMAG0054.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 37
  • IMAG0064.jpg
    IMAG0064.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 37
  • IMAG0077.jpg
    IMAG0077.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 38
  • IMAG0079.jpg
    IMAG0079.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 37
  • IMAG0083.jpg
    IMAG0083.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 36
  • IMAG0097.jpg
    IMAG0097.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 36
  • IMAG0107.jpg
    IMAG0107.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 37
şehitlerimizin ruhu şad olsun. hepimiz onlara minnettarız.

anladığım kadarıyla buradaki insanların fikirlerinden ve zihniyetlerinden memnun değilsiniz, size uygun değil. burayı niye takip ettiğinizi merak ediyorum? insan sevmediği ortamda niye bulunur? niye bu eziyeti kendine müstahak görür? açıklayın da bizde nirvanaya erelim. mesela ben yemeğini sevmediğim lokantaya gitmem, hem gidip de hem de buranın yemekleri nedir böyle dersem dengesizliğim ortaya çıkabilir. :)
Birşey isteyeceğim sizden.Kabul ederseniz sevinirim
Ama sizden nacizane birşey talep edeceğim.Birşeyler tekrar edilirse ondan kurtulamayız,pisikolojik bir şey,devamlı tv terör derse, devamlı buna benzer söylenirse biz onu çağırmış oluyoruz- bilinç alti -bunu ister istemez öyle depoluyor. mesela nic isminiz daha iyi olabilir keşke değiştirebilseniz.
Iyi dileklerde bile bulunurken ,adı açılmamalı,mesela "kaza bela vermesin"denilirse bilinç altına onu çağırırsınız.

Birşey isteyeceğim sizden.Kabul ederseniz sevinirim
Ama sizden nacizane birşey talep edeceğim.Birşeyler tekrar edilirse ondan kurtulamayız,pisikolojik bir şey,devamlı tv terör derse, devamlı buna benzer söylenirse biz onu çağırmış oluyoruz- bilinç alti -bunu ister istemez öyle depoluyor. mesela nic isminiz daha iyi olabilir keşke değiştirebilseniz.
Iyi dileklerde bile bulunurken ,adı açılmamalı,mesela "kaza bela vermesin"denilirse bilinç altına onu çağırırsınız.

yeni gördüm yazınızı. ben bu nicki aldığımda corona bu aşamada ilerlemiş değildi ben de dalgasına aldım ama değiştirmeyi sizden fazla bende istiyorum. nerden değiştirebilirim, biraz kurcaladım bulamadım.

Siz olayı yanlış anlamışınız, dengesizliğinizin kurbanı olmuşunuz .
Burası gibi derken şuan yaşadığım şehir için demiştim.
ben sizi dogru anladim. olabilir, arkadaş sizi yanlis anlamis cunku yasadigi yere hakli yere de olsa laf soylemek her babayigidin agzindan cikabilecek bir soz degildir. ondan burası derken siteyi algiladi sanırım ama onunda dusuncesi aslinda sizinki ile ayni...
ben edirneliyim görev icin en doguda 4 yil kaldim. ataturk icin kulaktan dolma bilgiler ile buyuklerin birçoğu kucukleri yanlis bilgiler ile sevmemesi için aşıladiklarina sahit oldum. ve okullarda istiklal marsi okunurken biz caddede hazirola gecerken yoldan gecen cogu kisi istifini bozmadan yola devam ediyordu. bizler cevremizde onceden hic böyle seyler gormedigimiz icin bu durumu cok yadirgadik. cunku hepimizin dedeleri ile bu savaslar kazanildi ve bu vatana herkes ortak ve herkes sahip çıkmalı...
canakkale icin guzel soylemlerinize katiliyorum. Çanakkale, Atatürk dusuncelerine sahip cikar ve bu yolda calisir, urununu uretir... yanlisa yanlis doğruya dogru der. kendi fikirini soyler, kimseden de korkmaz. kimsede onu sinderemez kimsede onu yonlendiremez. kendi dogrusunu kendi cizer.
Hepimizin Dedeleri ile kurtarilmis bu cennet vatanimizin 18 Mart Çanakkale Zeferi Kutlu Olsun...

Resimler ve ekler

• c3a7anakkale-c59fehitlik-turu-gezisi-c3a7anakkale-c59fehitlikleri-gezi-rehberi-gezi-haritasc4b...jpg
    c3a7anakkale-c59fehitlik-turu-gezisi-c3a7anakkale-c59fehitlikleri-gezi-rehberi-gezi-haritasc4b...jpg
    598.3 KB · Görüntüleme: 5