17hp lombardini pompa seçimi hak. Yardım

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik

Arkadaşlar merhaba 17hp lombardin mortorum var
Üzerinde akgün marka salyangoz sandrafuj var 45 ton saat su atma kapasiteli
Kuyumdada 25 ton saat su var kuyu ile tarla arasi 500 mt 60 irtifa ben tarlama 25 ton saat suyu nasıl gevme olmadan atabilirim normal salyangoz sadrafij ile motor 2600 devir yıldız pompa kullananlar memnun degil birde pancar marka basıncli 70 irtifa lı sandrafuj kullanan varmı şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim

Bizim 17 likte pancar pompa var, ürun kodu cok aklimda degil.düzde ve hafif rampada 40 tabanca ceviriyor.gayet guzel tanzik yapiyor. Fakat motoru baya zorluyor.örnegin boru dolarken gaz yuksekse hemen ekzoz kızariyor. Uzaga basmasida guzel,ilk zaman 850 metre 40,50 metre irtifada 12,13 tabanca basmistik.ancak işte kronik sorun, sık sık keçe ve bilya bozması.
Misan pompanin monoblok modelleri var, bi onu arastirin. Kuyu olunca iş degisiyor

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Bizim 17 likte pancar pompa var, ürun kodu cok aklimda degil.düzde ve hafif rampada 40 tabanca ceviriyor.gayet guzel tanzik yapiyor. Fakat motoru baya zorluyor.örnegin boru dolarken gaz yuksekse hemen ekzoz kızariyor. Uzaga basmasida guzel,ilk zaman 850 metre 40,50 metre irtifada 12,13 tabanca basmistik.ancak işte kronik sorun, sık sık keçe ve bilya bozması.
Misan pompanin monoblok modelleri var, bi onu arastirin. Kuyu olunca iş degisiyor
Bilgi ićin tesekkür ederim senin sadrafuj tahmini 45 ton saat oyuzden zorluyor benim almak istedim 25 ton saat olcak zaten kuyumda okadar su var

Cemal usta bizdede pancar pompanın keçeli modelleri kullanılıyor bizim kendi kullandığımız yağmur pompa vardı hala duruyor oda fena değildi lakin senin dediğin mesafede ve irtifada olan arazide deneme şansımız olmadı derin kuyular gelince şu motoru ile kuyudan su almak hayal oldu

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Cemal usta bizdede pancar pompanın keçeli modelleri kullanılıyor bizim kendi kullandığımız yağmur pompa vardı hala duruyor oda fena değildi lakin senin dediğin mesafede ve irtifada olan arazide deneme şansımız olmadı derin kuyular gelince şu motoru ile kuyudan su almak hayal oldu
Bizim kuyular 7 8 mt bende ilk defa bukadar uzağa su bascam birde biraz rampa var benim kuyuda ortalama 25 ton su var ben suyu en az gevme ile yukarı nasil atarim birde bana 20 25 ton arasi su yetiyor bölgüler ona gore

• Beğen
Tepkiler: ebay06
Kuyu 7,8 metre ise cok degilmis, kademeli bi pompa ayarla, kayışla devirini ayarlarsin ,su derinde olmadigi icin salmastrada sorun yapmaz gibi
Şimdi sanrafuş satan yerle konuştum benimki lombardin motor ićin orjinal sanrafuj dedi basmassa icindeki pervane ile senin iş olur dedi boşuna deģiştirmeye gerek yokmuş ama basar kesin diyo bikacgüne deniycem bakalim